Stream nu på

Fear the Walking Dead

Serie fra 2015

Varighed: 3660 min.
Tilføjet: 17/10 2026
Apokalypsen er meget nærværende, mens de overlevende kæmper for at bekæmpe de smittede og samarbejde om at genopbygge ikke kun samfundet, men også deres relationer.
1

Episode 1

En meget dysfunktionel sammenbragt familie tvinges sammen, da de indser, at en rapporteret virus faktisk er begyndelsen på en apokalypse med de døde.

2

Episode 2

Mens Madison kæmper for at holde Nick fra at lide af lammede abstinenser, drager Travis ud for at finde sin søn, før byen Los Angeles falder.

3

Episode 3

Efter at have undsluppet en voldsom optøjer søger Travis, Liza og Chris tilflugt hos Salazar-familien. I mellemtiden forsvarer Madison sit hjem.

4

Episode 4

Madison og Travis er vidner til forskellige sider af National Guard's besættelse af deres kvarter, mens vores familie forsøger at tilpasse sig den nye verden.

5

Episode 5

National Guard's plan for kvarteret og dets indbyggere afsløres, hvilket tvinger Travis og Madison til at træffe en svær beslutning.

6

Episode 6

Efterhånden som borgerlige uroligheder fortsætter med at vokse, og de døde overvælder, må Travis og Madison udforske nye måder at beskytte deres familier på.

Ofte stillede spørgsmål
Hvad er Fear the Walking Dead?
Fear the Walking Dead er en serie fra 2015
Kan Fear the Walking Dead streames online?
Ja, du kan streame den hos Apple TV. Hos tvguide.dk giver vi dig direkte links til streaming.
Hvem er de medvirkende?
Fear the Walking Dead har bl.a. Kim Dickens, Frank Dillane, og Mercedes Mason på rolle listen.
Hvor lang er Fear the Walking Dead?
Fear the Walking Dead er 3660 minutter lang,