Seerne raser over Madonna efter prisuddeling!

Seerne raser over Madonna efter prisuddeling!

Seerne raser over Madonna efter prisuddeling!
Her er Leonardo DiCaprios nye unge model!

Her er Leonardo DiCaprios nye unge model!

Her er Leonardo DiCaprios nye unge model!
Kendt dansk komiker gift med 20 år yngre kæreste!

Kendt dansk komiker gift med 20 år yngre kæreste!

Kendt dansk komiker gift med 20 år yngre kæreste!
Tidligere DR-vært er blevet single!

Tidligere DR-vært er blevet single!

Tidligere DR-vært er blevet single!
Mille Dinesen er blevet mor: Se billedet!

Mille Dinesen er blevet mor: Se billedet!

Mille Dinesen er blevet mor: Se billedet!
DR1 keyboard_arrow_right
08:10

Jeg savner min sygdom (1:2)

Jeg savner min sygdom (1:2)
08:55

I hus til halsen VI (6)

I hus til halsen VI (6)
09:40

Landsbyhospitalet (37)

Landsbyhospitalet (37)
10:30

Antikkrejlerne XII (3)

Antikkrejlerne XII (3)
11:15

Antikkrejlerne XII (4)

Antikkrejlerne XII (4)
12:00

Bonderøven 2014 (13)

Bonderøven 2014 (13)
12:30

Kender du typen 2014 (16)

Kender du typen 2014 (16)
13:10

Hammerslag 2014 (9)

Hammerslag 2014 (9)
14:15

Bergerac: Næsten som en ferie

Bergerac: Næsten som en ferie
15:10

Mord med dr. Blake (15)

Mord med dr. Blake (15)
16:05

Mord med dr. Blake (16)

Mord med dr. Blake (16)
17:00

Landsbyhospitalet (38)

Landsbyhospitalet (38)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Skattejægerne 2011 (6)

Skattejægerne 2011 (6)
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Anne og Anders i Brexitland: Skotland (4:4)

Anne og Anders i Brexitland: Skotland (4:4)
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Kulturmagasinet Gejst: Lilholt siger nej til pension

Kulturmagasinet Gejst: Lilholt siger nej til pension
22:20

Sporten

Sporten
22:30

Arne Dahls A-gruppen: Misterioso (1:2)

Arne Dahls A-gruppen: Misterioso (1:2)
00:00

Taggart: Jagtsæson (2:3)

Taggart: Jagtsæson (2:3)
00:50

Hun så et mord (57)

Hun så et mord (57)
01:35

Bonderøven 2014 (13)

Bonderøven 2014 (13)
02:05

Kender du typen 2014 (16)

Kender du typen 2014 (16)
02:45

Hammerslag 2014 (8)

Hammerslag 2014 (8)
03:30

Skattejægerne 2011 (6)

Skattejægerne 2011 (6)
04:00

En dag i haven (2:6)

En dag i haven (2:6)
04:30

80'erne tur retur: 1980

80'erne tur retur: 1980
04:55

80'erne tur retur: 1981

80'erne tur retur: 1981
TV2 keyboard_arrow_right
12:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
12:30

Regionale nyheder

Regionale nyheder
12:40

Lige i skabet

Lige i skabet
13:20

Krejlerkongen

Krejlerkongen
13:50

Krejlerkongen

Krejlerkongen
14:25

Grænsepatruljen

Grænsepatruljen
14:50

Grænsepatruljen

Grænsepatruljen
15:20

Animal Airport

Animal Airport
15:50

SOS på havet

SOS på havet
17:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
17:16

Regionale nyheder

Regionale nyheder
17:25

Go' aften Danmark

Go' aften Danmark
17:55

Dit sommervejr

Dit sommervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:20

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Go' aften Danmark

Go' aften Danmark
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed

Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed
20:50

En stor dag på godset - Grønnessegaard

En stor dag på godset - Grønnessegaard
21:25

Razzia

Razzia
22:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
22:27

Regionale nyheder

Regionale nyheder
22:45

Station 2: Politirapporten

Station 2: Politirapporten
23:10

Station 2: Politirapporten

Station 2: Politirapporten
23:40

Alarmcentralen

Alarmcentralen
00:30

Grænsepatruljen

Grænsepatruljen
01:00

Grænsepatruljen

Grænsepatruljen
01:25

Castle (133)

Castle (133)
02:10

Castle (134)

Castle (134)
02:55

Heathrow - lufthavnen, der aldrig sover

Heathrow - lufthavnen, der aldrig sover
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
TV3 keyboard_arrow_right
08:05

Luksusfælden (S6E10)

Luksusfælden (S6E10)
09:00

Luksusfælden (S6E11)

Luksusfælden (S6E11)
10:00

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S2E5)

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S2E5)
10:55

MasterChef - Danmarks største madtalenter (S4E24)

MasterChef - Danmarks største madtalenter (S4E24)
11:50

The Real Housewives of Dallas (S1E11)

The Real Housewives of Dallas (S1E11)
13:00

The Kardashians (S12E8)

The Kardashians (S12E8)
14:00

The Kardashians (S12E9)

The Kardashians (S12E9)
15:00

Real Housewives of Beverly Hills (S5E21)

Real Housewives of Beverly Hills (S5E21)
16:00

Real Housewives of Beverly Hills (S5E22)

Real Housewives of Beverly Hills (S5E22)
17:00

Luksusfælden (S17E5)

Luksusfælden (S17E5)
18:00

Luksusfælden (S17E6)

Luksusfælden (S17E6)
19:00

Til Middag Hos (S7E8)

Til Middag Hos (S7E8)
20:00

Independence Day

USA, Sci-Fi, 1996
play_arrow
Independence Day
22:55

S.W.A.T. (S1E14)

S.W.A.T. (S1E14)
23:55

Gone (S1E9)

Gone (S1E9)
00:55

NCIS (S10E13)

NCIS (S10E13)
01:45

NCIS (S10E14)

NCIS (S10E14)
02:40

Bones (S12E8)

Bones (S12E8)
03:30

Wild Card

Amerikansk komediedrama fra 2011
Wild Card
Kanal 5 keyboard_arrow_right
08:30

Dit hjem i vores hænder : Michel Castenholt og Amalie (24)

Dit hjem i vores hænder : Michel Castenholt og Amalie (24)
09:20

Dit hjem i vores hænder : Anne-Grethe Bjarup Riis og Basim (1)

Dit hjem i vores hænder : Anne-Grethe Bjarup Riis og Basim (1)
10:05

Chopped (8)

Chopped (8)
11:05

Chopped (9)

Chopped (9)
12:05

CSI (22)

CSI (22)
13:00

CSI (23)

CSI (23)
14:00

CSI: NY (13)

CSI: NY (13)
15:00

CSI: NY (14)

CSI: NY (14)
15:55

Special Victims Unit (6)

Special Victims Unit (6)
16:55

Special Victims Unit (7)

Special Victims Unit (7)
17:55

Big Bang Theory (4)

Big Bang Theory (4)
18:25

Big Bang Theory (5)

Big Bang Theory (5)
18:55

Big Bang Theory (8)

Big Bang Theory (8)
19:25

Big Bang Theory (9)

Big Bang Theory (9)
20:00

Politijagt (1)

Politijagt (1)
21:00

5. Gear (1)

5. Gear (1)
22:00

All Together Now - Danmark (1)

All Together Now - Danmark (1)
23:10

Special Victims Unit (53)

Special Victims Unit (53)
00:05

Special Victims Unit (56)

Special Victims Unit (56)
01:05

Danmarks Ninja Warrior

Danmarks Ninja Warrior
02:05

Danmarks Ninja Warrior

Danmarks Ninja Warrior
03:05

KRIMI5 (63)

KRIMI5 (63)
03:55

KRIMI5 (64)

KRIMI5 (64)
04:40

Hverdagens helte (8)

Hverdagens helte (8)
DR2 keyboard_arrow_right
08:30

Smag på Japan med Anthony Bourdain

Smag på Japan med Anthony Bourdain
09:10

Smag på Rom med Anthony Bourdain

Smag på Rom med Anthony Bourdain
09:50

Ud i naturen: Hjort i sigte

Ud i naturen: Hjort i sigte
10:50

DR2 Live: Socialdemokratiets sommergruppemøde

DR2 Live: Socialdemokratiets sommergruppemøde
12:00

Grøn glæde (1:10)

Grøn glæde (1:10)
12:30

Grøn glæde (2:10)

Grøn glæde (2:10)
13:00

Monsen på vildspor (3:5)

Monsen på vildspor (3:5)
14:00

Min Verdenshistorie - Mads og anarkiet

Min Verdenshistorie - Mads og anarkiet
14:30

Lili Marleen - Sange der ændrede verden

Lili Marleen - Sange der ændrede verden
14:40

Sange der ændrede verden

Sange der ændrede verden
14:50

Tidsmaskinen

Tidsmaskinen
15:40

Smag på London med Anthony Bourdain

Smag på London med Anthony Bourdain
16:20

De navnløse døde

De navnløse døde
17:00

DR2 Dagen

DR2 Dagen
18:30

Nak & Æd (7:10)

Nak & Æd (7:10)
19:15

Nak & Æd (8:10)

Nak & Æd (8:10)
20:00

Pigerne fra Berlin II (1:3)

Pigerne fra Berlin II (1:3)
21:30

Når mørket falder på (2:4)

Når mørket falder på (2:4)
22:30

Deadline

Deadline
23:05

Min satans Tourette-familie

Min satans Tourette-familie
23:55

Fanget (6:10)

Fanget (6:10)
00:45

Spionen (3:4)

Spionen (3:4)
02:15

Deadline Nat

Deadline Nat
TV2 Zulu keyboard_arrow_right
08:25

Beverly Hills 90210 (51)

Beverly Hills 90210 (51)
09:15

Beverly Hills 90210 (52)

Beverly Hills 90210 (52)
10:05

Beverly Hills 90210 (53)

Beverly Hills 90210 (53)
10:55

Dawson's Creek (62)

Dawson's Creek (62)
11:45

Dawson's Creek (63)

Dawson's Creek (63)
12:35

Sex and the City (1)

Sex and the City (1)
13:10

Sex and the City (2)

Sex and the City (2)
13:45

Desperate Housewives (19)

Desperate Housewives (19)
14:35

Desperate Housewives (20)

Desperate Housewives (20)
15:20

Glee (25)

Glee (25)
16:05

American Dad (75)

American Dad (75)
16:35

American Dad (76)

American Dad (76)
17:00

Rick and Morty

Rick and Morty
17:20

Robot Chicken

Robot Chicken
17:40

Modern Family (73)

Modern Family (73)
18:00

Modern Family (74)

Modern Family (74)
18:30

Venner (231)

Venner (231)
19:00

Venner (232)

Venner (232)
19:30

Tomgang

Tomgang
20:05

Tomgang

Tomgang
20:40

Solkongen

Dansk komedie fra 2005
Solkongen
22:10

Giver det mening ifølge Torben Chris

Giver det mening ifølge Torben Chris
22:45

Giver det mening ifølge Torben Chris

Giver det mening ifølge Torben Chris
23:20

Natholdet

Natholdet
23:50

Natholdet

Natholdet
00:25

Vild med comedy

Vild med comedy
00:55

Vild med comedy

Vild med comedy
01:25

Dybvaaaaad!

Dybvaaaaad!
02:00

Dybvaaaaad!

Dybvaaaaad!
02:20

Dybvaaaaad!

Dybvaaaaad!
02:50

Dybvaaaaad!

Dybvaaaaad!
03:20

Dybvaaaaad!

Dybvaaaaad!
03:50

Will & Grace (186)

Will & Grace (186)
04:15

Will & Grace (187)

Will & Grace (187)
04:35

Last Man Standing (15)

Last Man Standing (15)
TV3+ keyboard_arrow_right
08:10

The Late Late Show with James Corden (132)

The Late Late Show with James Corden (132)
09:05

How I Met Your Mother (S5E7)

How I Met Your Mother (S5E7)
09:35

How I Met Your Mother (S5E8)

How I Met Your Mother (S5E8)
10:05

Bones (S12E2)

Bones (S12E2)
11:05

Bones (S12E3)

Bones (S12E3)
12:05

NCIS (S7E20)

NCIS (S7E20)
13:00

Hawaii Five-0 (S6E13)

Hawaii Five-0 (S6E13)
14:00

Hawaii Five-0 (S6E14)

Hawaii Five-0 (S6E14)
15:00

Dødbringende våben (S1E8)

Dødbringende våben (S1E8)
16:00

Dødbringende våben (S1E9)

Dødbringende våben (S1E9)
17:00

NCIS (S7E21)

NCIS (S7E21)
18:00

NCIS: Los Angeles (S4E14)

NCIS: Los Angeles (S4E14)
19:00

NCIS: Los Angeles (S4E15)

NCIS: Los Angeles (S4E15)
19:55

NCIS (S12E15)

NCIS (S12E15)
20:55

UEFA Champions League Kvalifikation

UEFA Champions League Kvalifikation
23:00

Machete

Amerikansk actionkomedie fra 2010
play_arrow
Machete
01:15

Brooklyn Nine-Nine (S5E22)

Brooklyn Nine-Nine (S5E22)
01:50

Brooklyn Nine-Nine (S4E1)

Brooklyn Nine-Nine (S4E1)
02:20

The Late Late Show with James Corden (132)

The Late Late Show with James Corden (132)
03:10

Heroes Reborn (S1E7)

Heroes Reborn (S1E7)
03:55

Heroes Reborn (S1E8)

Heroes Reborn (S1E8)
04:40

The Americans (S3E13)

The Americans (S3E13)
6'eren keyboard_arrow_right
07:45

Homeshopping

Homeshopping
08:50

Tanked (13)

Tanked (13)
09:35

Ice Cold Gold (2)

Ice Cold Gold (2)
10:30

Ice Cold Gold (3)

Ice Cold Gold (3)
11:30

Salvage Hunters (10)

Salvage Hunters (10)
12:30

Salvage Hunters (11)

Salvage Hunters (11)
13:35

Gold Rush (19)

Gold Rush (19)
15:00

Gold Rush (2)

Gold Rush (2)
16:00

Deadliest Catch (4)

Deadliest Catch (4)
17:00

Deadliest Catch (5)

Deadliest Catch (5)
18:00

Auction Hunters (11)

Auction Hunters (11)
18:30

Auction Hunters (12)

Auction Hunters (12)
19:00

Auction Hunters (13)

Auction Hunters (13)
19:30

Auction Hunters (14)

Auction Hunters (14)
20:00

CSI: Cyber (9)

CSI: Cyber (9)
21:00

Criminal Minds (18)

Criminal Minds (18)
22:00

Criminal Minds (19)

Criminal Minds (19)
23:00

Fast n' Loud (10)

Fast n' Loud (10)
00:00

Fast n' Loud (11)

Fast n' Loud (11)
01:00

Banshee (23)

Banshee (23)
02:10

Banshee (24)

Banshee (24)
03:15

Salvage Hunters (7)

Salvage Hunters (7)
04:05

Expedition Unknown (17)

Expedition Unknown (17)
04:50

What Happened Next (1)

What Happened Next (1)
DR3 keyboard_arrow_right
09:10

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
09:55

EM Para Atletik

EM Para Atletik
12:00

Line dater Norge (3:6)

Line dater Norge (3:6)
12:30

Line dater Norge (4:6)

Line dater Norge (4:6)
13:00

Flodmonstre VII (1:5)

Flodmonstre VII (1:5)
13:55

Vild videnskab: Elektricitet til folket

Vild videnskab: Elektricitet til folket
14:40

Petra får en baby (1:8)

Petra får en baby (1:8)
15:10

Crazy Ex-Girlfriend (1:18)

Crazy Ex-Girlfriend (1:18)
15:50

Verdens mærkeligste skabninger II (1:8)

Verdens mærkeligste skabninger II (1:8)
16:40

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
17:25

EM Para Atletik

EM Para Atletik
20:15

Cold Case: En morder slipper væk

Cold Case: En morder slipper væk
21:00

Amerikas vilde vesten: De store bjerge

Amerikas vilde vesten: De store bjerge
21:50

Come and Find Me

Amerikansk thriller fra 2016
play_arrow
Come and Find Me
23:35

Ekstrem verden - Ross Kemp i Libyen

Ekstrem verden - Ross Kemp i Libyen
00:20

The Late Show med Stephen Colbert

The Late Show med Stephen Colbert
01:05

Mig og min nye hjerne

Mig og min nye hjerne
01:55

Line dater Norge (5:6)

Line dater Norge (5:6)
02:25

Line dater Norge (6:6)

Line dater Norge (6:6)
02:55

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
03:55

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
TV2 Charlie keyboard_arrow_right
08:05

Blue Bloods (16)

Blue Bloods (16)
08:55

Blue Bloods (17)

Blue Bloods (17)
09:40

Doc Martin (41)

Doc Martin (41)
10:35

Skadestuen i Holby (192)

Skadestuen i Holby (192)
11:30

Skadestuen i Holby (193)

Skadestuen i Holby (193)
12:25

Bjerglægen (71)

Bjerglægen (71)
13:20

Bjerglægen (72)

Bjerglægen (72)
14:10

Kommissær Rex (156)

Kommissær Rex (156)
15:05

Kommissær Rex (157)

Kommissær Rex (157)
15:55

Fornyet mistanke (20)

Fornyet mistanke (20)
16:55

Death in Paradise (16)

Death in Paradise (16)
17:55

Murdoch-mysterierne (17)

Murdoch-mysterierne (17)
18:45

CPH Lufthavnen

CPH Lufthavnen
19:20

Lige i skabet

Lige i skabet
20:05

Fint skal det være (3)

Fint skal det være (3)
20:40

Onkel Bill fra New York

Dansk komedie fra 1959
Onkel Bill fra New York
22:15

Hvem vil være millionær?

Hvem vil være millionær?
23:00

Lige i skabet

Lige i skabet
23:40

Lur mit liv

Lur mit liv
00:25

Airport

Airport
00:50

Death in Paradise (16)

Death in Paradise (16)
01:45

Modus: Det stille vidne (8:8) (8)

Modus: Det stille vidne (8:8) (8)
02:30

Mit navn er Stella (17)

Mit navn er Stella (17)
03:20

Mit navn er Stella (18)

Mit navn er Stella (18)
04:05

Godnat

Godnat
TV3 Puls keyboard_arrow_right
08:05

Drømmeboliger (S5E13)

Drømmeboliger (S5E13)
09:00

Ekstreme samlere (S7E7)

Ekstreme samlere (S7E7)
10:00

Dr. Phil (122)

Dr. Phil (122)
11:00

Dr. Phil (123)

Dr. Phil (123)
12:00

Ekstreme samlere (S7E8)

Ekstreme samlere (S7E8)
13:00

Depotjægerne (S8E3)

Depotjægerne (S8E3)
13:30

Depotjægerne (S8E4)

Depotjægerne (S8E4)
14:00

Grand Designs (S11E4)

Grand Designs (S11E4)
15:00

Grand Designs (S11E5)

Grand Designs (S11E5)
16:00

Dr. Phil (S15E42)

Dr. Phil (S15E42)
17:00

Dr. Phil (S15E43)

Dr. Phil (S15E43)
18:00

Liv og Død (S1E2)

Liv og Død (S1E2)
19:00

Ups & Downs (S1E2)

Ups & Downs (S1E2)
20:00

Ups & Downs (S1E3)

Ups & Downs (S1E3)
21:00

Liv og Død (S1E3)

Liv og Død (S1E3)
22:00

Grand Designs (S15E1)

Grand Designs (S15E1)
23:00

Hospitalet (S2E38)

Hospitalet (S2E38)
23:30

Hospitalet (S2E39)

Hospitalet (S2E39)
00:00

Undercover Boss US (S4E4)

Undercover Boss US (S4E4)
01:00

Undercover Boss US (S4E5)

Undercover Boss US (S4E5)
02:00

Jeopardy (S2E17)

Jeopardy (S2E17)
02:50

Jeopardy (S2E18)

Jeopardy (S2E18)
03:40

Mystiske mord (S1E1)

Mystiske mord (S1E1)
04:30

Mystiske mord (S1E2)

Mystiske mord (S1E2)
Kanal 4 keyboard_arrow_right
08:00

Homeshopping

Homeshopping
09:00

Long Island Medium (10)

Long Island Medium (10)
09:50

House Hunters International (8)

House Hunters International (8)
10:20

House Hunters International (9)

House Hunters International (9)
10:50

Caribbean Life (2)

Caribbean Life (2)
11:20

Caribbean Life (3)

Caribbean Life (3)
11:50

Sofias Engle (9)

Sofias Engle (9)
12:50

De unge mødre (9)

De unge mødre (9)
13:20

De unge mødre (10)

De unge mødre (10)
13:50

De unge mødre (11)

De unge mødre (11)
14:30

De unge mødre (12)

De unge mødre (12)
14:55

Say Yes to the Dress (14)

Say Yes to the Dress (14)
15:30

Say Yes to the Dress (15)

Say Yes to the Dress (15)
15:55

Singleliv (1)

Singleliv (1)
16:35

Singleliv (2)

Singleliv (2)
17:00

Singleliv (3)

Singleliv (3)
17:35

Singleliv (4)

Singleliv (4)
18:05

Love on a Limb

Amr. romantisk komedie fra 2016
Love on a Limb
20:00

Nærkontakt (7)

Nærkontakt (7)
21:00

De Unge Mødre (2)

De Unge Mødre (2)
22:00

Ex on the Beach - Danmark (3)

Ex on the Beach - Danmark (3)
23:00

Dit værste mareridt (3)

Dit værste mareridt (3)
23:55

Blodets bånd

Blodets bånd
00:55

Blodets bånd

Blodets bånd
01:55

Farlige forbindelser

Farlige forbindelser
02:55

Ex on the Beach - Danmark (3)

Ex on the Beach - Danmark (3)
03:45

Dit værste mareridt (3)

Dit værste mareridt (3)
04:35

Farlige forbindelser

Farlige forbindelser
DRK keyboard_arrow_right
08:00

P2 Radioavis

P2 Radioavis
08:05

Morgenandagten på DR K

Morgenandagten på DR K
08:27

Dagens sang: Den danske sang er en ung blond pige

Dagens sang: Den danske sang er en ung blond pige
08:40

Guldkorn - Danmark i 1961

Guldkorn - Danmark i 1961
09:00

Guldkorn - Danmark i 1962

Guldkorn - Danmark i 1962
09:15

I krig for Danmark (3:6) - Stormen på København

I krig for Danmark (3:6) - Stormen på København
09:55

I krig for Danmark (4:6) - For konge og fædreland

I krig for Danmark (4:6) - For konge og fædreland
10:35

I den bedste mening (3:5)

I den bedste mening (3:5)
11:15

Den sidste slæderejse (3:8)

Den sidste slæderejse (3:8)
11:45

Den sidste slæderejse (4:8)

Den sidste slæderejse (4:8)
12:20

Så er der mad - Verdens bedste (5:5)

Så er der mad - Verdens bedste (5:5)
12:50

Hvornår var det nu det var

Hvornår var det nu det var
13:20

Hvornår var det nu det var

Hvornår var det nu det var
13:50

24 timer vi aldrig glemmer - "Lukket på grund af glæde" - 5. maj 1945

24 timer vi aldrig glemmer - "Lukket på grund af glæde" - 5. maj 1945
14:40

24 timer vi aldrig glemmer - Monopolbruddet i 1988

24 timer vi aldrig glemmer - Monopolbruddet i 1988
15:30

En by i provinsen (1:17)

En by i provinsen (1:17)
16:25

En by i provinsen (2:17)

En by i provinsen (2:17)
17:25

Huset på Christianshavn (65)

Huset på Christianshavn (65)
17:55

Huset på Christianshavn (66)

Huset på Christianshavn (66)
18:25

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (1:6)

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (1:6)
18:55

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (2:6)

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (2:6)
19:25

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (3:6)

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (3:6)
19:56

Dagens sang: Den danske sang er en ung blond pige

Dagens sang: Den danske sang er en ung blond pige
20:00

Pelle Erobreren

Dansk Oscar-belønnet drama fra 1987
play_arrow
Pelle Erobreren
22:25

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (4:6)

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (4:6)
22:55

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (5:6)

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (5:6)
23:25

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (6:6)

Ludere, lommetyve og lirekassemænd (6:6)
23:55

Gåden om Edens have

Gåden om Edens have
00:40

DR Big Band og Lisa Nilsson

DR Big Band og Lisa Nilsson
02:25

Selvstændighedsfesten

Selvstændighedsfesten
04:00

Monopolets Helte - Poul Thomsen

Monopolets Helte - Poul Thomsen
04:45

Monopolets Helte - Hanne Willumsen og Iben Wurbs

Monopolets Helte - Hanne Willumsen og Iben Wurbs
TV2 FRI keyboard_arrow_right
08:35

Hjemlig nemlig

Hjemlig nemlig
09:25

Sommer med Ernst

Sommer med Ernst
10:15

Sommer med Ernst

Sommer med Ernst
11:05

Bolighjælp på vej

Bolighjælp på vej
11:55

Bolighjælp på vej

Bolighjælp på vej
12:45

Bolighjælp på vej

Bolighjælp på vej
13:35

Location, Location, Location

Location, Location, Location
14:30

Location, Location, Location

Location, Location, Location
15:25

Franske loppefund

Franske loppefund
16:15

Franske loppefund

Franske loppefund
17:00

Han, hun og drømmeslottet - på tur

Han, hun og drømmeslottet - på tur
17:55

Han, hun og drømmeslottet - på tur

Han, hun og drømmeslottet - på tur
18:45

Krejlerkongen

Krejlerkongen
19:20

Krejlerkongen

Krejlerkongen
20:00

Fantastiske fund

Fantastiske fund
20:40

FRI banker på

FRI banker på
21:15

Sæt pris på Danmark

Sæt pris på Danmark
21:50

Krejlerkongen

Krejlerkongen
22:30

Krejlerkongen

Krejlerkongen
23:10

Loppe Deluxe

Loppe Deluxe
23:40

Loppe Deluxe

Loppe Deluxe
00:15

Sæt pris på dit hjem (UK)

Sæt pris på dit hjem (UK)
01:05

Sæt pris på dit hjem (UK)

Sæt pris på dit hjem (UK)
01:55

Luksus til låns

Luksus til låns
02:50

Luksus til låns

Luksus til låns
03:40

Have på en dag

Have på en dag
04:30

Have på en dag

Have på en dag
TV3 Max keyboard_arrow_right
08:00

Football's Greatest

Football's Greatest
08:30

Football's Greatest

Football's Greatest
09:00

Premier League Netbusters

Premier League Netbusters
09:30

Rundt om runden

Rundt om runden
10:00

Skrotjægerne (S6E3)

Skrotjægerne (S6E3)
10:50

Counting Cars (S4E13)

Counting Cars (S4E13)
11:15

Counting Cars (S4E14)

Counting Cars (S4E14)
11:40

Great News (S1E2)

Great News (S1E2)
12:05

Great News (S1E3)

Great News (S1E3)
12:30

Brooklyn Nine-Nine (S3E1)

Brooklyn Nine-Nine (S3E1)
12:55

Brooklyn Nine-Nine (S3E2)

Brooklyn Nine-Nine (S3E2)
13:20

Community (S3E11)

Community (S3E11)
13:50

Community (S3E12)

Community (S3E12)
14:15

Simpsons (S4E3)

Simpsons (S4E3)
14:45

Simpsons (S4E4)

Simpsons (S4E4)
15:10

Superstore (S1E8)

Superstore (S1E8)
15:40

Superstore (S1E9)

Superstore (S1E9)
16:05

How I Met Your Mother (S8E21)

How I Met Your Mother (S8E21)
16:35

How I Met Your Mother (S8E22)

How I Met Your Mother (S8E22)
17:05

The Late Late Show with James Corden (135)

The Late Late Show with James Corden (135)
18:00

Simpsons (S28E19)

Simpsons (S28E19)
18:30

Simpsons (S28E20)

Simpsons (S28E20)
19:00

Tysk Super Cup

Tysk Super Cup
19:25

Tysk Super Cup

Tysk Super Cup
21:15

Tysk Super Cup

Tysk Super Cup
21:30

Top Gear (S18E5)

Top Gear (S18E5)
22:45

Simpsons (S28E21)

Simpsons (S28E21)
23:15

Simpsons (S28E22)

Simpsons (S28E22)
23:45

The Late Late Show with James Corden (135)

The Late Late Show with James Corden (135)
00:40

Top Gear (S18E4)

Top Gear (S18E4)
02:00

Tysk Super Cup

Tysk Super Cup
04:00

NordicBet Liga

NordicBet Liga
Discovery Channel keyboard_arrow_right
08:15

Dual Survival (S5E19)

Dual Survival (S5E19)
09:05

Wheeler Dealers (S10E1)

Wheeler Dealers (S10E1)
10:00

Kindig Customs (S4E1)

Kindig Customs (S4E1)
11:00

Deadliest Catch: Dungeon Cove (S1E5)

Deadliest Catch: Dungeon Cove (S1E5)
12:00

Gold Rush (S8E20)

Gold Rush (S8E20)
13:00

Gold Rush (S8E2)

Gold Rush (S8E2)
14:00

The Last Alaskans (S2E4)

The Last Alaskans (S2E4)
15:00

Hitler: The Definitive Guide (S1E2)

Hitler: The Definitive Guide (S1E2)
16:00

Mighty Ships (S4E5)

Mighty Ships (S4E5)
17:00

Salvage Hunters (S8E1)

Salvage Hunters (S8E1)
18:00

Wheeler Dealers (S10E2)

Wheeler Dealers (S10E2)
19:00

Outback Truckers (S3E4)

Outback Truckers (S3E4)
20:00

Salvage Hunters: The Restorers (S1E3)

Salvage Hunters: The Restorers (S1E3)
21:00

Supertruckers (S1E3)

Supertruckers (S1E3)
22:00

Sticker Shock (S1E12)

Sticker Shock (S1E12)
23:00

The Last Alaskans (S2E5)

The Last Alaskans (S2E5)
00:00

Mythbusters (226)

Mythbusters (226)
01:00

Supertruckers (S1E3)

Supertruckers (S1E3)
02:00

Sticker Shock (S1E12)

Sticker Shock (S1E12)
03:00

Naked And Afraid (S2E8)

Naked And Afraid (S2E8)
03:55

Deadliest Catch: Dungeon Cove (S1E5)

Deadliest Catch: Dungeon Cove (S1E5)
04:45

Kindig Customs (S4E1)

Kindig Customs (S4E1)
DR Ultra keyboard_arrow_right
07:50

Grizzy og lemmingerne (5)

Grizzy og lemmingerne (5)
08:00

Junglebanden

Junglebanden
08:10

Junglebanden

Junglebanden
08:20

Freaktown (8)

Freaktown (8)
08:33

Leon

Leon
08:35

Limbo III (3)

Limbo III (3)
08:50

Limbo III (4)

Limbo III (4)
09:05

NØRD - Opfinder is på kæmpe isfabrik

NØRD - Opfinder is på kæmpe isfabrik
09:15

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)

Bidt, brændt og stukket II - Hund efter Sebastian (8)
09:30

Drengerøv (8)

Drengerøv (8)
09:50

Thunderbirds II (15)

Thunderbirds II (15)
10:15

Thunderbirds II (16)

Thunderbirds II (16)
10:35

Danmarks vildeste maskine (8)

Danmarks vildeste maskine (8)
10:55

Håndboldmissionen (8) Exit Holger og Allan?

Håndboldmissionen (8) Exit Holger og Allan?
11:10

Livredderne - Udfordringen på klippeøen (3)

Livredderne - Udfordringen på klippeøen (3)
11:30

KreaKampen (2:3)

KreaKampen (2:3)
12:00

KreaKampen - Minecraft Special - Nytår

KreaKampen - Minecraft Special - Nytår
12:15

Insta Answer med Ruben Søltoft

Insta Answer med Ruben Søltoft
12:20

Nicolines Quiz - Misundelse

Nicolines Quiz - Misundelse
12:35

Monica Chef - Min ven Vanesa (15)

Monica Chef - Min ven Vanesa (15)
13:00

Monica Chef - Kameraet (16)

Monica Chef - Kameraet (16)
13:20

Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i 1950

Alletiders kok (8) - Bedstemor-hotdog i 1950
13:40

Klassen - Vild med den samme (131)

Klassen - Vild med den samme (131)
13:50

Klassen - Martines private billede - del 1 (132)

Klassen - Martines private billede - del 1 (132)
14:00

Ultras Sorte Kageshow I (8)

Ultras Sorte Kageshow I (8)
14:30

Isas Stepz (5)

Isas Stepz (5)
14:45

Isas Stepz (6)

Isas Stepz (6)
15:00

Thunderbirds II (8)

Thunderbirds II (8)
15:20

Wild Kratts (20)

Wild Kratts (20)
15:40

Junglebanden

Junglebanden
15:55

Junglebanden

Junglebanden
16:05

Grizzy og lemmingerne (55)

Grizzy og lemmingerne (55)
16:10

Grizzy og lemmingerne (56)

Grizzy og lemmingerne (56)
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:40

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:55

Gumball I (12)

Gumball I (12)
17:15

Adventure Time 6 - Mørkelilla

Adventure Time 6 - Mørkelilla
17:40

Klassen - Stikker! (206)

Klassen - Stikker! (206)
17:50

Klassen - Try not to cry (207)

Klassen - Try not to cry (207)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:05

Sam & Cat I (8)

Sam & Cat I (8)
18:30

Cykel Karaoke - Carl-Emil Lohmann

Cykel Karaoke - Carl-Emil Lohmann
18:40

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)

Designtalenterne - Outfit of the Day III - Lil Rahbek fra Klassen (8)
19:00

The Next Step IV (7)

The Next Step IV (7)
19:20

Sommerlejr (8)

Sommerlejr (8)
19:30

Backstage II (7)

Backstage II (7)
19:45

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)

Monica Chef - Sebas' hemmelighed (11)
20:05

Quarx (15)

Quarx (15)
20:20

Svampebob Firkant VIII (7)

Svampebob Firkant VIII (7)
20:40

Limbo III (15)

Limbo III (15)
21:00

Sofie Linde Show II (9) - L.I.G.A

Sofie Linde Show II (9) - L.I.G.A
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
TV2 Sport keyboard_arrow_right
10:00

Tennis: WTA - New Haven

Tennis: WTA - New Haven
12:00

Tennis: WTA - New Haven

Tennis: WTA - New Haven
14:00

Tennis: WTA - New Haven

Tennis: WTA - New Haven
16:05

Tennis: WTA - New Haven

Tennis: WTA - New Haven
18:15

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte
19:00

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte
19:30

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte
20:00

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte
20:30

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte

Speedway: Esbjerg-Slangerup, direkte
21:00

Tennis: WTA - New Haven, direkte

Tennis: WTA - New Haven, direkte
22:00

Tennis: WTA - New Haven, direkte

Tennis: WTA - New Haven, direkte
23:50

Sportsmagasinet: SportsLab - marathon og smertetest

Sportsmagasinet: SportsLab - marathon og smertetest
00:20

Sportsmagasinet: SportsLab - bjergbestigning

Sportsmagasinet: SportsLab - bjergbestigning
01:00

Tennis: WTA - New Haven, direkte

Tennis: WTA - New Haven, direkte
TV3 Sport keyboard_arrow_right
10:00

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
10:30

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
11:00

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
11:30

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
12:00

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
12:30

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
13:00

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
13:30

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
14:00

Football's Greatest International Teams

Football's Greatest International Teams
14:30

NFL

NFL
17:30

Nordic Bet Liga Magasinet

Nordic Bet Liga Magasinet
17:45

Nordic Bet Liga Magasinet

Nordic Bet Liga Magasinet
18:00

NordicBet Liga Optakt

NordicBet Liga Optakt
18:25

NordicBet Liga

NordicBet Liga
20:30

Nordic Bet Liga Opfølgning

Nordic Bet Liga Opfølgning
20:55

UEFA Champions League

UEFA Champions League
23:00

Championship

Championship
01:00

Bundesliga Season Preview

Bundesliga Season Preview
Canal 9 keyboard_arrow_right
08:35

Nash Bridges (69)

Nash Bridges (69)
09:35

Homeshopping (21)

Homeshopping (21)
10:40

MacGyvers Missioner (128)

MacGyvers Missioner (128)
11:45

MacGyvers Missioner (129)

MacGyvers Missioner (129)
12:50

Homeshopping

Homeshopping
13:55

Rocky Mountain Railroad (2)

Rocky Mountain Railroad (2)
15:00

Rocky Mountain Railroad (3)

Rocky Mountain Railroad (3)
16:00

Treehouse Masters (6)

Treehouse Masters (6)
17:00

Treehouse Masters (7)

Treehouse Masters (7)
18:00

Walker Texas Ranger (182)

Walker Texas Ranger (182)
19:00

Walker Texas Ranger (183)

Walker Texas Ranger (183)
20:00

Metrovagterne (11)

Metrovagterne (11)
21:00

Drabelig deadline

Drabelig deadline
22:00

Person of Interest (63)

Person of Interest (63)
23:00

M*A*S*H (17)

M*A*S*H (17)
23:30

M*A*S*H (18)

M*A*S*H (18)
00:05

M*A*S*H (19)

M*A*S*H (19)
00:40

M*A*S*H (20)

M*A*S*H (20)
01:10

Drabelig deadline

Drabelig deadline
02:10

River Monsters (2)

River Monsters (2)
03:15

Outback Truckers (13)

Outback Truckers (13)
04:05

Outback Truckers (1)

Outback Truckers (1)
04:54

Chasing Classic Cars (4)

Chasing Classic Cars (4)
DR Ramasjang keyboard_arrow_right
07:50

Masha og Bjørnen (16)

Masha og Bjørnen (16)
08:00

Pyjamasheltene (27)

Pyjamasheltene (27)
08:10

Byttebiksen (8)

Byttebiksen (8)
08:30

Onkel Reje og børnenes brevkasse (8)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (8)
08:40

Heino fikser alt - Fugleburet (8)

Heino fikser alt - Fugleburet (8)
08:55

Sprinter Galore (8)

Sprinter Galore (8)
09:15

Luk op Luk i - TRIST

Luk op Luk i - TRIST
09:35

Mit kæledyr - en ged

Mit kæledyr - en ged
09:45

Skæg med bogstaver - N

Skæg med bogstaver - N
10:10

Vilde venner II (7)

Vilde venner II (7)
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet V (8)

Ramasjang Mysteriet V (8)
11:30

Kaj og Andrea leger Peter Pan

Kaj og Andrea leger Peter Pan
12:00

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade (1)

Rosa fra Rouladegade (1)
13:25

Ramajetterne (1)

Ramajetterne (1)
13:45

Min oldefars historier - Vaffelbageriet

Min oldefars historier - Vaffelbageriet
13:55

Sikker & Søn IV (4)

Sikker & Søn IV (4)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (10)

Onkel Rejes Sørøvershow (10)
14:30

Der var engang...

Der var engang...
15:00

Chuggington (16)

Chuggington (16)
15:10

Sarah og And (8)

Sarah og And (8)
15:15

Masha og Bjørnen (22)

Masha og Bjørnen (22)
15:25

Gurli Gris II (17)

Gurli Gris II (17)
15:35

Morten Skildpadde (12)

Morten Skildpadde (12)
16:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (10)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (10)
16:10

Junglebogen (40)

Junglebogen (40)
16:25

Pyjamasheltene (28)

Pyjamasheltene (28)
16:35

Paw Patrol III (2)

Paw Patrol III (2)
17:00

Ramasjang Mysteriet (1)

Ramasjang Mysteriet (1)
17:30

Sikker & Søn VI (8)

Sikker & Søn VI (8)
17:40

Alma flytter på landet (1)

Alma flytter på landet (1)
17:50

Astrid bliver storesøster (1)

Astrid bliver storesøster (1)
18:00

F for får V (16)

F for får V (16)
18:15

Pyjamasheltene (2)

Pyjamasheltene (2)
18:30

Grumme rim (1:2)

Grumme rim (1:2)
19:00

Wild Kratts (13)

Wild Kratts (13)
19:20

Zorro (21)

Zorro (21)
19:45

Yakari IV (17)

Yakari IV (17)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:35

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Eurosport 2 keyboard_arrow_right
08:25

Tennis: Roland Garros Grand Slam (k)

Tennis: Roland Garros Grand Slam (k)
09:25

Motorsport: ESET V4 CUP

Motorsport: ESET V4 CUP
09:45

Motorsport: World Endurance Championships

Motorsport: World Endurance Championships
10:15

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
10:45

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
11:10

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
11:45

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
12:10

Motorsport: Superbike Britiske Mesterskaber

Motorsport: Superbike Britiske Mesterskaber
12:45

Motorsport: Superbike Britiske Mesterskaber

Motorsport: Superbike Britiske Mesterskaber
13:25

Cykling: Giro d'Italia - højdepunkter

Cykling: Giro d'Italia - højdepunkter
14:25

Cykling: Tour de France - højdepunkter

Cykling: Tour de France - højdepunkter
15:30

Cykling: Vuelta a España

Cykling: Vuelta a España
16:30

Home of the Olympics: Legends Live

Home of the Olympics: Legends Live
17:05

Home of the Olympics: Legends Live

Home of the Olympics: Legends Live
17:35

Home of the Olympics: Hall Of Fame

Home of the Olympics: Hall Of Fame
18:35

Watts

Watts
19:30

Tennis: Australian Open - højdepunkter

Tennis: Australian Open - højdepunkter
20:25

Tennis: Roland Garros Grand Slam Højdepunkter

Tennis: Roland Garros Grand Slam Højdepunkter
21:30

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
22:00

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
22:30

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
23:00

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
23:30

Motorsport: Rally WRC

Motorsport: Rally WRC
00:50

Motorsport: Rally WRC

Motorsport: Rally WRC
01:55

Motorsport: Rally WRC

Motorsport: Rally WRC
03:25

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
04:20

Motorsport: Motocross VM

Motorsport: Motocross VM
Eurosport 1 keyboard_arrow_right
08:06

CYKLING: Giro D'Italia

CYKLING: Giro D'Italia
09:06

CYKLING: Tour de France

CYKLING: Tour de France
10:05

CYKLING: Spanien Rundt

CYKLING: Spanien Rundt
11:06

FODBOLD: W.Cup WU20, Frankrig

FODBOLD: W.Cup WU20, Frankrig
12:01

FODBOLD: W.Cup WU20, Frankrig

FODBOLD: W.Cup WU20, Frankrig
13:00

MOTORWorld Endurance Championships fra Silverstone, Storbritannien

MOTORWorld Endurance Championships fra Silverstone, Storbritannien
13:31

OLYMPISKE LEGE

OLYMPISKE LEGE
14:04

OLYMPISKE LEGE

OLYMPISKE LEGE
14:35

OLYMPISKE LEGE

OLYMPISKE LEGE
15:30

CYKLING: Tour de France

CYKLING: Tour de France
16:30

CYKLING: Spanien Rundt

CYKLING: Spanien Rundt
17:30

FODBOLD: W.Cup WU20, Frankrig

FODBOLD: W.Cup WU20, Frankrig
18:27

FODBOLD: W.Cup WU20, Frankrig

FODBOLD: W.Cup WU20, Frankrig
19:22

NYHEDER: Eurosportnews report

NYHEDER: Eurosportnews report
19:29

CYKLING, Tyskland

CYKLING, Tyskland
20:34

22:23

NYHEDER: Eurosportnews report

NYHEDER: Eurosportnews report
22:30

CYKLING: Giro D'Italia

CYKLING: Giro D'Italia
23:31

CYKLING: Tour de France

CYKLING: Tour de France
00:26

CYKLING: Spanien Rundt

CYKLING: Spanien Rundt
01:30

MOTORWorld Endurance Championships fra Silverstone, Storbritannien

MOTORWorld Endurance Championships fra Silverstone, Storbritannien
02:00

WATTS

WATTS
03:00

CYKLING: Giro D'Italia

CYKLING: Giro D'Italia
04:00

CYKLING: Tour de France

CYKLING: Tour de France
TLC keyboard_arrow_right
07:50

Say Yes to the Dress (S7E3)

Say Yes to the Dress (S7E3)
08:15

Here Comes Honey Boo Boo (S1E10)

Here Comes Honey Boo Boo (S1E10)
09:05

A Baby Story (S12E11)

A Baby Story (S12E11)
09:35

A Baby Story (S12E12)

A Baby Story (S12E12)
10:00

I Didn't Know I Was Pregnant (S4E20)

I Didn't Know I Was Pregnant (S4E20)
10:30

I Didn't Know I Was Pregnant (S4E21)

I Didn't Know I Was Pregnant (S4E21)
11:00

Teleshopping

Teleshopping
11:30

Teleshopping

Teleshopping
12:00

Kate Plus 8 (S4E8)

Kate Plus 8 (S4E8)
13:00

Here Comes Honey Boo Boo (S1E10)

Here Comes Honey Boo Boo (S1E10)
14:00

Cake Boss: Next Great Baker (S2E5)

Cake Boss: Next Great Baker (S2E5)
15:00

Extreme Couponing (S4E4)

Extreme Couponing (S4E4)
15:30

Extreme Couponing (S4E5)

Extreme Couponing (S4E5)
16:00

Say Yes to the Dress: Bridesmaids (S1E2)

Say Yes to the Dress: Bridesmaids (S1E2)
16:30

Say Yes to the Dress: Bridesmaids (S1E3)

Say Yes to the Dress: Bridesmaids (S1E3)
17:00

Say Yes to the Dress (S7E4)

Say Yes to the Dress (S7E4)
17:30

Say Yes to the Dress (S7E5)

Say Yes to the Dress (S7E5)
18:00

Say Yes to the Dress (S12E9)

Say Yes to the Dress (S12E9)
18:30

Say Yes to the Dress (S12E10)

Say Yes to the Dress (S12E10)
19:00

Cake Boss (S9E15)

Cake Boss (S9E15)
19:30

Cake Boss (S9E16)

Cake Boss (S9E16)
20:00

Chopped (S25E2)

Chopped (S25E2)
21:00

Little People, Big World (S13E1)

Little People, Big World (S13E1)
22:00

Seeking Sister Wife (S1E1)

Seeking Sister Wife (S1E1)
23:00

24 Hours in A&E (S9E3)

24 Hours in A&E (S9E3)
00:00

My 600lb Life (S2E6)

My 600lb Life (S2E6)
01:00

Beauty Queen Murders (S1E1)

Beauty Queen Murders (S1E1)
02:00

Little People, Big World (S13E1)

Little People, Big World (S13E1)
03:00

Seeking Sister Wife (S1E1)

Seeking Sister Wife (S1E1)
03:55

Cake Boss: Next Great Baker (S2E5)

Cake Boss: Next Great Baker (S2E5)
04:45

Extreme Couponing (S4E4)

Extreme Couponing (S4E4)
Pressemeddelelser
Se hvor og hvornår VM-kampene vises!

Se hvor og hvornår VM-kampene vises!

Se hvor og hvornår VM-kampene vises!
Her er DR's efterfølger til X Factor!

Her er DR's efterfølger til X Factor!

Her er DR's efterfølger til X Factor!
Fuld plade på TV 2 er i fuld gang!

Fuld plade på TV 2 er i fuld gang!

Fuld plade på TV 2 er i fuld gang!
Meget mere drama på DR!

Meget mere drama på DR!

Meget mere drama på DR!
Nu kan du se VM-fodboldkampe i Ultra HD/4K og HDR!

Nu kan du se VM-fodboldkampe i Ultra HD/4K og HDR!

Nu kan du se VM-fodboldkampe i Ultra HD/4K og HDR!

Tvguide.dk er Danmarks største og bedste online tv-guide med 5 millioner besøgende pr. måned – flere end 150.000 tv-seere om dagen. Vores brugere hungrer efter information om, hvad der kommer i aften på DR1 og på TV2, hvornår Paradise Hotel bliver sendt på TV3, eller om det nu er DR1 eller TV2, der sender X Factor 2018.

10 års tæt samarbejde med danske og udenlandske tv-stationer betyder, at vi leverer Danmarks største og bedste tv-guide til mobil, tablets og laptops.

I 2015 lancerede vi med stor succes vores mobile version af tvguide.dk, som er en tv-guide, der virker perfekt på din mobil og giver dig et hurtigt overblik i sofaen.

I januar 2018 blev tvguide.dk relanceret med nyt design og funktionalitet, bedre brugervenlighed samt øget fokus på de seneste tv-formater som streaming tv og ikke mindst mere gossip og videoindhold.

Den nye tv-guide giver et bedre tv-overblik, ikke mindst på iPad og iPhones.

Vi gør os umage for at informere dig om, hvad der sendes på dit fjernsyn, hvilke film du skal se på tv i aften, de nyeste tv serier, weekendens fodboldkampe, og hvad tid der kommer Formel 1 og på hvilken kanal.

Tvguide.dk arbejder tæt sammen med DR1, TV2, TV3, og SBS Discovery samt de største skandinaviske tv-stationer som de svenske kanaler SVT1, SVT2, TV4 og Norske NRK1, NRK2, TV2 og TVNorge.

Det nye tvguide.dk satser udover bedre brugervenlighed på de seneste tv-formater som streaming tv inklusive Netflix, HBO, Viaplay, Blockbuster.

Disse streaming-tjenester vil i løbet af 2018 blive indekseret og dækket af os, og vi vil informere dig om, hvad du kan se i aften på bl.a. Netflix, HBO og alle de andre nye streaming tv-kanaler.

Vores redaktionelle linje vil i 2018 også blive udvidet, og vi forsætter med at dække tv-nyheder og det nyeste gossip fra reality-tv verdenen.

Herudover skriver vi nyheder om de mest populære tv-shows som X Factor, Vild med dans, Den store bagedyst og andre top tv-programmer.

Vi forventer, at tvguide.dk fortsætter med at vokse og ser det som et helt realistisk mål, at vi når 6 mio. månedlige besøg ved udgangen af 2018.

Tvguide.dk er en del af zaptvmedia.com og har til huse i Europas nye mediehovedstad, Barcelona. Her arbejder vi hele tiden på at udvikle og forbedre tvguide.dk og vores tv-guide-portaler i andre lande.