Mikkel Kessler skal angiveligt i retten

Mikkel Kessler skal angiveligt i retten

Her er værterne og vismanden i 'Fangerne på fortet'

Her er værterne og vismanden i 'Fangerne på fortet'

Geggo har fortrudt: Nu skal de væk

Geggo har fortrudt: Nu skal de væk

Ronaldo taler endelig ud om voldtægtsanklagerne

Ronaldo taler endelig ud om voldtægtsanklagerne

Mille Funk forklarer 'Vild med dans'-utroskabsrygter

Mille Funk forklarer 'Vild med dans'-utroskabsrygter
DR1 keyboard_arrow_right
13:45

Bergerac: En diplomatisk tildragelse

Bergerac: En diplomatisk tildragelse
14:40

Kommissær George Gently (S6 E17)

Kommissær George Gently (S6 E17)
16:10

Mord med miss Fisher (S2 E25)

Mord med miss Fisher (S2 E25)
17:00

En ny begyndelse (S1 E2)

En ny begyndelse (S1 E2)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Antikduellen (3:12) - Køge

Antikduellen (3:12) - Køge
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Gift ved første blik VI (S6 E5)

Gift ved første blik VI (S6 E5)
21:00

Tillykke, I skal have trillinger! (S1 E5)

Tillykke, I skal have trillinger! (S1 E5)
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Det Politiske Talkshow

Det Politiske Talkshow
22:30

Kriminalkommissær Barnaby XIX (S19 E2)

Kriminalkommissær Barnaby XIX (S19 E2)
00:00

Taggart: Omgivet af svig (S8 E2)

Taggart: Omgivet af svig (S8 E2)
00:55

Mord med miss Fisher (S2 E24)

Mord med miss Fisher (S2 E24)
01:50

Kommissær George Gently (S5 E14)

Kommissær George Gently (S5 E14)
03:15

Bonderøven (S2017 E16)

Bonderøven (S2017 E16)
03:45

Hammerslag - Boligrov i det vestjyske

Hammerslag - Boligrov i det vestjyske
04:30

Fra yt til nyt

Fra yt til nyt
TV2 keyboard_arrow_right
13:20

Krejlerkongen

Krejlerkongen
13:50

Krejlerkongen

Krejlerkongen
14:25

Verdens vildeste hoteller

Verdens vildeste hoteller
15:25

Søde mesterværker

Søde mesterværker
15:55

Grænsepatruljen

Grænsepatruljen
16:25

Grænsepatruljen

Grænsepatruljen
17:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
17:11

Regionale nyheder

Regionale nyheder
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit efterårsvejr

Dit efterårsvejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:20

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Størst

Størst
20:50

Tillykke du er millionær

Tillykke du er millionær
21:30

Nyhederne

Nyhederne
22:00

Regionale nyheder

Regionale nyheder
22:10

Sporten

Sporten
22:25

Natholdet

Natholdet
23:00

Natholdet

Natholdet
23:35

Når alt går galt

Når alt går galt
00:00

Når alt går galt

Når alt går galt
00:30

Korpset - gjort af det rette stof

Korpset - gjort af det rette stof
01:35

Grænsepatruljen

Grænsepatruljen
02:05

Grænsepatruljen

Grænsepatruljen
02:35

Blue Bloods (141)

Blue Bloods (141)
03:15

Liebhaverne

Liebhaverne
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
TV3 keyboard_arrow_right
13:45

The Kardashians (S10 E17)

The Kardashians (S10 E17)
14:50

Real Housewives of Beverly Hills (S3 E18)

Real Housewives of Beverly Hills (S3 E18)
15:55

Real Housewives of Beverly Hills (S3 E19)

Real Housewives of Beverly Hills (S3 E19)
16:55

Luksusfælden (S21 E1)

Luksusfælden (S21 E1)
18:00

Til Middag Hos (S9 E3)

Til Middag Hos (S9 E3)
19:00

Til Middag Hos (S9 E4)

Til Middag Hos (S9 E4)
20:00

Familien fra Bryggen (S16 E5)

Familien fra Bryggen (S16 E5)
21:00

Real Housewives of Beverly Hills (S9 E15)

Real Housewives of Beverly Hills (S9 E15)
22:00

Twister

Amerikansk actionthriller fra 1996
play_arrow
Twister
00:15

Bones (S4 E13)

Bones (S4 E13)
01:15

Bones (S4 E14)

Bones (S4 E14)
02:20

The X-Files (S11 E9)

The X-Files (S11 E9)
03:05

The X-Files (S11 E10)

The X-Files (S11 E10)
03:55

The Blacklist (S4 E8)

The Blacklist (S4 E8)
04:45

The Blacklist (S4 E9)

The Blacklist (S4 E9)
Kanal 5 keyboard_arrow_right
14:00

CSI: NY (S2 E22)

CSI: NY (S2 E22)
15:00

CSI: NY (S2 E23)

CSI: NY (S2 E23)
16:00

CSI: Miami (S3 E7)

CSI: Miami (S3 E7)
17:00

CSI: Miami (S3 E8)

CSI: Miami (S3 E8)
18:00

The Wall - Danmark (S1 E8)

The Wall - Danmark (S1 E8)
19:00

The Wall - Danmark (S1 E9)

The Wall - Danmark (S1 E9)
20:00

Politijagt (S21 E7)

Politijagt (S21 E7)
21:05

Profil af en morder II (S2 E1)

Profil af en morder II (S2 E1)
22:05

Blodspor (S1 E3)

Blodspor (S1 E3)
23:05

Criminal Minds (S12 E2)

Criminal Minds (S12 E2)
00:05

Criminal Minds (S12 E3)

Criminal Minds (S12 E3)
01:05

Scorpion (S1 E19)

Scorpion (S1 E19)
02:00

Scorpion (S1 E20)

Scorpion (S1 E20)
02:55

Tag pengene og løb (S2 E6)

Tag pengene og løb (S2 E6)
03:45

Tag pengene og løb (S2 E7)

Tag pengene og løb (S2 E7)
04:30

Mom (S3 E7)

Mom (S3 E7)
04:50

Mom (S3 E8)

Mom (S3 E8)
DR2 keyboard_arrow_right
13:30

Dannelsesrejsen (2:6) - Granada

Dannelsesrejsen (2:6) - Granada
14:00

Dannelsesrejsen (3:6) - Capalbio

Dannelsesrejsen (3:6) - Capalbio
14:30

Smag på Houston med Anthony Bourdain

Smag på Houston med Anthony Bourdain
15:10

Smag på London med Anthony Bourdain

Smag på London med Anthony Bourdain
15:50

Fellini versus Visconti

Fellini versus Visconti
16:45

Sergej Koroljov versus Wernher von Braun

Sergej Koroljov versus Wernher von Braun
17:40

USA i 00'erne (S1 E7)

USA i 00'erne (S1 E7)
18:20

USA i 00'erne (S1 E8)

USA i 00'erne (S1 E8)
19:00

Jagten på det gode liv (S1 E5)

Jagten på det gode liv (S1 E5)
19:30

Jagten på det gode liv (S1 E6)

Jagten på det gode liv (S1 E6)
20:00

Debatten

Debatten
21:30

Quizzen med Gyrith Cecilie Ross

Quizzen med Gyrith Cecilie Ross
22:00

Udkantsmæglerne III (S3 E5)

Udkantsmæglerne III (S3 E5)
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Børnene på Blågårdsplads

Børnene på Blågårdsplads
00:15

Debatten

Debatten
01:45

Deadline Nat

Deadline Nat
TV2 Zulu keyboard_arrow_right
13:25

Desperate Housewives (141)

Desperate Housewives (141)
14:15

Desperate Housewives (142)

Desperate Housewives (142)
15:05

Ugly Betty (66)

Ugly Betty (66)
15:55

Ugly Betty (67)

Ugly Betty (67)
16:45

Baywatch (110)

Baywatch (110)
17:35

Baywatch (111)

Baywatch (111)
18:25

Venner (68)

Venner (68)
18:55

Venner (69)

Venner (69)
19:25

BH90210

BH90210
20:15

Nøglen til succes

Nøglen til succes
21:00

Nøglen til succes

Nøglen til succes
21:50

Dybvad: "Fasser Partner"

Dybvad: "Fasser Partner"
23:05

Dybvaaaaad

Dybvaaaaad
23:40

Klovn (37)

Klovn (37)
00:10

Klovn (38)

Klovn (38)
00:45

Uden filter - om onde piger, online dating og sleepovers

Uden filter - om onde piger, online dating og sleepovers
01:10

Lost (12)

Lost (12)
01:55

2 Broke Girls (112)

2 Broke Girls (112)
02:20

2 Broke Girls (113)

2 Broke Girls (113)
02:50

Flyveturen vi aldrig glemmer

Flyveturen vi aldrig glemmer
03:40

Flyveturen vi aldrig glemmer

Flyveturen vi aldrig glemmer
04:35

Mareridt i luften

Mareridt i luften
TV3+ keyboard_arrow_right
14:00

Hawaii Five-0 (S5 E21)

Hawaii Five-0 (S5 E21)
15:00

NCIS: Los Angeles (S7 E18)

NCIS: Los Angeles (S7 E18)
16:00

NCIS: Los Angeles (S7 E19)

NCIS: Los Angeles (S7 E19)
17:00

NCIS (S12 E3)

NCIS (S12 E3)
18:00

NCIS (S12 E4)

NCIS (S12 E4)
19:00

Hawaii Five-0 (S9 E19)

Hawaii Five-0 (S9 E19)
20:00

Hawaii Five-0 (S9 E20)

Hawaii Five-0 (S9 E20)
21:00

Rambo: First Blood Part II

Amerikansk actionfilm fra 1985
Rambo: First Blood Part II
23:05

Ice Soldiers

Canadisk action/ science fiction-film fra 2013
Ice Soldiers
01:10

Prison Break: Sequel (S1 E8)

Prison Break: Sequel (S1 E8)
02:15

Jaguars-Titans

Jaguars-Titans
6'eren keyboard_arrow_right
13:40

Deadliest Catch (S6 E15)

Deadliest Catch (S6 E15)
14:45

Gold Rush (S5 E4)

Gold Rush (S5 E4)
15:45

Gold Rush (S5 E5)

Gold Rush (S5 E5)
16:50

A1: Highway Patrol (S3 E8)

A1: Highway Patrol (S3 E8)
18:00

Optakt: F.C. København-Lugano

Optakt: F.C. København-Lugano
18:50

Europa League: F.C. København-Lugano

Europa League: F.C. København-Lugano
21:00

Nedtakt: F.C. København-Lugano

Nedtakt: F.C. København-Lugano
22:05

End of Days

Amr. actionfilm fra 1999
play_arrow
End of Days
00:40

Fast N' Loud (S5 E10)

Fast N' Loud (S5 E10)
01:45

Wheeler Dealers (S9 E5)

Wheeler Dealers (S9 E5)
02:45

Bitchin' Rides (S4 E8)

Bitchin' Rides (S4 E8)
03:40

Alaska: The Last Frontier (S3 E7)

Alaska: The Last Frontier (S3 E7)
04:30

Bering Sea Gold (S3 E11)

Bering Sea Gold (S3 E11)
DR3 keyboard_arrow_right
13:35

Kæft, trit og uniform (4:4)

Kæft, trit og uniform (4:4)
14:05

Amie og Fanna på strippertur (1:3)

Amie og Fanna på strippertur (1:3)
14:30

Jeg er Christopher (S1 E1)

Jeg er Christopher (S1 E1)
15:00

Ultimate Rush V (S5 E4)

Ultimate Rush V (S5 E4)
15:25

Fremtidens bolig

Fremtidens bolig
16:20

Indenfor - Fremtidens jobusikkerhed og midlertidighed

Indenfor - Fremtidens jobusikkerhed og midlertidighed
17:05

American High School (S1 E2)

American High School (S1 E2)
17:50

Født berømt (S1 E2)

Født berømt (S1 E2)
18:40

Gina Jaqueline (S1 E1)

Gina Jaqueline (S1 E1)
19:10

Family Guy

Family Guy
19:30

Family Guy

Family Guy
19:50

Kan medicin gøre mig klogere, sjovere og gladere?

Kan medicin gøre mig klogere, sjovere og gladere?
20:40

Din forunderlige hjerne: Hvorfor har vi brug for andre?

Din forunderlige hjerne: Hvorfor har vi brug for andre?
21:30

Red Eye

Amerikansk thriller fra 2005
Red Eye
22:50

Koden til kærlighed II (S2 E4)

Koden til kærlighed II (S2 E4)
23:20

Pornogenerationen (S1 E3)

Pornogenerationen (S1 E3)
00:10

American High School (S1 E3)

American High School (S1 E3)
00:55

Hjemmebane II (S2 E6)

Hjemmebane II (S2 E6)
01:40

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
02:40

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
03:40

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
TV2 Charlie keyboard_arrow_right
13:10

Bjerglægen (71)

Bjerglægen (71)
14:00

Bjerglægen (72)

Bjerglægen (72)
14:55

Kommissær Rex (85)

Kommissær Rex (85)
15:50

Kommissær Rex (86)

Kommissær Rex (86)
16:45

Blue Bloods (19)

Blue Bloods (19)
17:30

Fornyet mistanke (84)

Fornyet mistanke (84)
18:30

Hvem vil være millionær?

Hvem vil være millionær?
19:20

Lige i skabet

Lige i skabet
20:00

Næsbygårds arving

Dansk folkekomedie fra 1965
Næsbygårds arving
21:45

Med på noderne

Med på noderne
22:40

Hvem vil være millionær?

Hvem vil være millionær?
23:25

Lige i skabet

Lige i skabet
00:10

Jarls Quizshow

Jarls Quizshow
01:00

Blue Bloods (18)

Blue Bloods (18)
01:50

Murdoch Mysterierne (127)

Murdoch Mysterierne (127)
02:40

Det Gode Liv - om arv og miljø

Det Gode Liv - om arv og miljø
03:10

Syv sure mænd

Syv sure mænd
03:35

Godnat

Godnat
TV3 Puls keyboard_arrow_right
13:30

Det lille hus på prærien (S5 E17)

Det lille hus på prærien (S5 E17)
15:00

Dr. Phil (S17 E29)

Dr. Phil (S17 E29)
16:00

Dr. Phil (S17 E30)

Dr. Phil (S17 E30)
17:00

Redningskvinder (S4 E5)

Redningskvinder (S4 E5)
18:00

Ekstrem hjemmeservice (S8 E17)

Ekstrem hjemmeservice (S8 E17)
19:00

Ekstrem hjemmeservice (S8 E18)

Ekstrem hjemmeservice (S8 E18)
20:00

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S5 E6)

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S5 E6)
21:00

Redningskvinder (S4 E6)

Redningskvinder (S4 E6)
22:00

Ramsay rykker ind (S2 E1)

Ramsay rykker ind (S2 E1)
23:00

Hospitalet (S1 E29)

Hospitalet (S1 E29)
23:30

Hospitalet (S1 E30)

Hospitalet (S1 E30)
00:00

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S5 E6)

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S5 E6)
01:00

Depotjægerne (S2 E23)

Depotjægerne (S2 E23)
01:30

Depotjægerne (S2 E24)

Depotjægerne (S2 E24)
02:00

Grand Designs (S11 E11)

Grand Designs (S11 E11)
03:00

Grand Designs (S12 E1)

Grand Designs (S12 E1)
03:55

Complications (S1 E4)

Complications (S1 E4)
04:40

The Disappearance Of Maura Murray (S1 E2)

The Disappearance Of Maura Murray (S1 E2)
Kanal 4 keyboard_arrow_right
13:20

House Hunters International (S128 E7)

House Hunters International (S128 E7)
13:50

House Hunters International (S128 E8)

House Hunters International (S128 E8)
14:25

House Hunters International (S128 E9)

House Hunters International (S128 E9)
14:55

90 Day Fiance - Tell All (S4 E1)

90 Day Fiance - Tell All (S4 E1)
15:50

Say Yes to the Dress (S15 E4)

Say Yes to the Dress (S15 E4)
16:55

De unge mødre (S5 E7)

De unge mødre (S5 E7)
17:25

De unge mødre (S5 E8)

De unge mødre (S5 E8)
18:00

Greys hvide verden (S3 E7)

Greys hvide verden (S3 E7)
19:00

Greys hvide verden (S3 E8)

Greys hvide verden (S3 E8)
20:00

Greys hvide verden (S15 E23)

Greys hvide verden (S15 E23)
21:00

Formodet myrdet: Susan Powell (S1 E2)

Formodet myrdet: Susan Powell (S1 E2)
22:05

Plastikkongerne (S1 E3)

Plastikkongerne (S1 E3)
23:05

Blodets bånd (S5 E9)

Blodets bånd (S5 E9)
00:05

Det perfekte mord (S4 E3)

Det perfekte mord (S4 E3)
01:10

Blodige afsløringer (S1 E3)

Blodige afsløringer (S1 E3)
01:40

Blodige afsløringer (S1 E4)

Blodige afsløringer (S1 E4)
02:10

Min nabo er morder (S4 E16)

Min nabo er morder (S4 E16)
03:10

House Hunters International (S128 E4)

House Hunters International (S128 E4)
03:40

House Hunters International (S128 E5)

House Hunters International (S128 E5)
04:05

House Hunters International (S128 E6)

House Hunters International (S128 E6)
04:30

House Hunters International (S128 E7)

House Hunters International (S128 E7)
04:55

House Hunters International (S128 E8)

House Hunters International (S128 E8)
DRK keyboard_arrow_right
13:30

24 timer vi aldrig glemmer: Tjernobyl

24 timer vi aldrig glemmer: Tjernobyl
14:20

Mellem to krige (S1 E4)

Mellem to krige (S1 E4)
15:15

Mellem to krige (S1 E5)

Mellem to krige (S1 E5)
16:10

Rick Steins vej til Mexico (3:7)

Rick Steins vej til Mexico (3:7)
17:05

Rick Steins vej til Mexico (4:7)

Rick Steins vej til Mexico (4:7)
18:05

Huset på Christianshavn (3)

Huset på Christianshavn (3)
18:30

Huset på Christianshavn (4)

Huset på Christianshavn (4)
18:55

Kvinder, sko og magt (4:6)

Kvinder, sko og magt (4:6)
19:20

Kvinder, sko og kunst (5:6)

Kvinder, sko og kunst (5:6)
19:50

Dagens Sang: Riverside

Dagens Sang: Riverside
20:00

Mode og sex (3:3) - Ældre er det nye sort

Mode og sex (3:3) - Ældre er det nye sort
20:45

Filmselskabet

Filmselskabet
21:15

The Party

The Party
22:20

Alting begynder i morgen

Fransk komediedrama fra 2016
play_arrow
Alting begynder i morgen
00:10

Anne og Poul

Anne og Poul
02:15

Her er dit liv - Malene Schwartz

Her er dit liv - Malene Schwartz
03:25

Her er dit liv - Bodil Udsen

Her er dit liv - Bodil Udsen
04:56

Dagens Sang: Riverside

Dagens Sang: Riverside
TV2 FRI keyboard_arrow_right
13:15

Bolighjælp på vej

Bolighjælp på vej
14:05

Den store britiske bagedyst

Den store britiske bagedyst
15:10

Den store britiske bagedyst

Den store britiske bagedyst
16:15

Location, Location, Location

Location, Location, Location
17:10

Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed

Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed
17:55

Krejlerkongen

Krejlerkongen
18:35

Krejlerkongen

Krejlerkongen
19:10

Fantastiske fund

Fantastiske fund
19:55

Fantastiske fund

Fantastiske fund
20:40

Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed

Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed
21:20

Auktionshuset

Auktionshuset
21:50

Krejlerkongen

Krejlerkongen
22:25

Krejlerkongen

Krejlerkongen
23:05

Skat eller skrammel

Skat eller skrammel
23:55

Skat eller skrammel

Skat eller skrammel
00:45

Luksus til låns

Luksus til låns
01:40

Luksus til låns

Luksus til låns
02:35

Superdyrlægen

Superdyrlægen
03:30

Superdyrlægen

Superdyrlægen
04:20

Rundt om Spanien

Rundt om Spanien
TV3 Max keyboard_arrow_right
13:20

Kevin Can Wait (S2 E4)

Kevin Can Wait (S2 E4)
13:45

Kevin Can Wait (S2 E5)

Kevin Can Wait (S2 E5)
14:10

Simpsons (S4 E9)

Simpsons (S4 E9)
14:35

Simpsons (S4 E10)

Simpsons (S4 E10)
15:00

Skrotjægerne (S6 E32)

Skrotjægerne (S6 E32)
15:50

Politipatruljen (S4 E14)

Politipatruljen (S4 E14)
16:20

Politipatruljen (S4 E15)

Politipatruljen (S4 E15)
16:45

Ice Road Truckers (S11 E5)

Ice Road Truckers (S11 E5)
17:45

Simpsons (S30 E13)

Simpsons (S30 E13)
18:15

Simpsons (S30 E14)

Simpsons (S30 E14)
18:45

Bergischer-Kiel

Bergischer-Kiel
18:55

Bergischer-Kiel

Bergischer-Kiel
20:45

Bergischer-Kiel

Bergischer-Kiel
21:00

Politipatruljen (S4 E16)

Politipatruljen (S4 E16)
21:30

Politipatruljen (S5 E1)

Politipatruljen (S5 E1)
22:00

Simpsons (S30 E15)

Simpsons (S30 E15)
22:30

Simpsons (S30 E16)

Simpsons (S30 E16)
23:00

Top Gear (S16 E6)

Top Gear (S16 E6)
00:15

Counting Cars (S1 E4)

Counting Cars (S1 E4)
00:45

Counting Cars (S1 E5)

Counting Cars (S1 E5)
01:10

Skrotjægerne (S6 E32)

Skrotjægerne (S6 E32)
02:00

Bergischer-Kiel

Bergischer-Kiel
03:30

Track & Field Weekly (S2019 E23)

Track & Field Weekly (S2019 E23)
04:00

The Story of Rugby (S1 E1)

The Story of Rugby (S1 E1)
04:50

The Story of Rugby (S1 E2)

The Story of Rugby (S1 E2)
Discovery Channel keyboard_arrow_right
14:00

Alaskan Bush People (S4 E5)

Alaskan Bush People (S4 E5)
15:00

How Do They Do It? (S15 E1)

How Do They Do It? (S15 E1)
15:30

How Do They Do It? (S15 E2)

How Do They Do It? (S15 E2)
16:00

Mighty Ships (S5 E1)

Mighty Ships (S5 E1)
17:00

Salvage Hunters (S13 E6)

Salvage Hunters (S13 E6)
18:00

Wheeler Dealers (S14 E14)

Wheeler Dealers (S14 E14)
19:00

Wheeler Dealers (S14 E15)

Wheeler Dealers (S14 E15)
20:00

Savage Builds (S1 E4)

Savage Builds (S1 E4)
21:00

Expedition Unknown (S5 E9)

Expedition Unknown (S5 E9)
22:00

Contact (S1 E2)

Contact (S1 E2)
23:00

Alaskan Bush People (S4 E6)

Alaskan Bush People (S4 E6)
00:00

Naked and Afraid (S4 E6)

Naked and Afraid (S4 E6)
01:00

Expedition Unknown (S5 E9)

Expedition Unknown (S5 E9)
02:00

Contact (S1 E2)

Contact (S1 E2)
03:00

Dual Survival (S3 E5)

Dual Survival (S3 E5)
03:55

Deadliest Catch (S13 E14)

Deadliest Catch (S13 E14)
04:45

Fast N' Loud (S2 E8)

Fast N' Loud (S2 E8)
DR Ultra keyboard_arrow_right
13:30

BaseBoys - En farlig hemmelighed (S1 E16)

BaseBoys - En farlig hemmelighed (S1 E16)
13:40

Klassen - Langt fra en diva (209)

Klassen - Langt fra en diva (209)
13:55

Klassen - En alvorlig nyhed (210)

Klassen - En alvorlig nyhed (210)
14:05

Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild

Sofie Linde Show II (4) - Pia Kjærsgaard og Jim Lyngvild
14:30

Pendlerkids III (S3 E12)

Pendlerkids III (S3 E12)
14:50

Pendlerkids III (S3 E13)

Pendlerkids III (S3 E13)
15:05

Livredderne - Hoved mod hoved (S1 E4)

Livredderne - Hoved mod hoved (S1 E4)
15:25

Adventure Time - Jermaine

Adventure Time - Jermaine
15:45

Adventure Time - Grublerier i grams

Adventure Time - Grublerier i grams
16:10

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:20

Alvin og de frække jordegern

Alvin og de frække jordegern
16:30

Scooby Doo (S1 E5)

Scooby Doo (S1 E5)
16:55

Vi' bare bjørne III (S3 E14)

Vi' bare bjørne III (S3 E14)
17:05

Limbo II (S2 E3)

Limbo II (S2 E3)
17:15

Familien Thunderman (S1 E14)

Familien Thunderman (S1 E14)
17:40

Klassen - Må man gøre grin med døden? (355)

Klassen - Må man gøre grin med døden? (355)
17:50

Klassen - RIP Klassefest (356)

Klassen - RIP Klassefest (356)
18:00

ULTRA NYT: Er vi færdige med at købe billigt fra Wish? | Så er ultra:bit i gang!

ULTRA NYT: Er vi færdige med at købe billigt fra Wish? | Så er ultra:bit i gang!
18:10

Andreas' hævn | Skyldig (S1 E19)

Andreas' hævn | Skyldig (S1 E19)
18:25

Venner eller kærester? | Skyldig (S1 E20)

Venner eller kærester? | Skyldig (S1 E20)
18:35

Backstage I (S1 E4)

Backstage I (S1 E4)
18:55

BaseBoys - Vi snyder pigerne (S2 E10)

BaseBoys - Vi snyder pigerne (S2 E10)
19:05

The Next Step (S5 E12)

The Next Step (S5 E12)
19:30

Braceface (S1 E9)

Braceface (S1 E9)
19:55

Isas Stepz (S3 E39)

Isas Stepz (S3 E39)
20:05

Isas Stepz (S3 E40)

Isas Stepz (S3 E40)
20:20

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (S1 E5)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (S1 E5)
20:40

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (S1 E6)

101 ting jeg ville ønske, jeg havde vidst, da jeg var teenager (S1 E6)
21:05

Sofie Linde Show II (7) - Djämes Braun

Sofie Linde Show II (7) - Djämes Braun
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
TV2 Sport keyboard_arrow_right
14:05

Badminton: China Open

Badminton: China Open
15:00

Cykling: Coppa Sabatini, direkte

Cykling: Coppa Sabatini, direkte
16:35

HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k), Santander Cup

HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k), Santander Cup
17:05

HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k), Santander Cup

HåndboldMatchen: Nykøbing F.-København (k), Santander Cup
17:55

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
18:00

HåndboldMatchen: Studiet

HåndboldMatchen: Studiet
18:20

HåndboldMatchen: Team Esbjerg - Herning-Ikast (k), Santander Cup, direkte

HåndboldMatchen: Team Esbjerg - Herning-Ikast (k), Santander Cup, direkte
19:10

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
19:15

HåndboldMatchen: Team Esbjerg - Herning-Ikast (k), Santander Cup, direkte

HåndboldMatchen: Team Esbjerg - Herning-Ikast (k), Santander Cup, direkte
20:05

HåndboldMatchen: Studiet

HåndboldMatchen: Studiet
20:20

HåndboldMatchen: Aarhus-TTH Holstebro (k), Santander Cup, direkte

HåndboldMatchen: Aarhus-TTH Holstebro (k), Santander Cup, direkte
21:10

Sportsnyhederne

Sportsnyhederne
21:15

HåndboldMatchen: Aarhus-TTH Holstebro (k), Santander Cup, direkte

HåndboldMatchen: Aarhus-TTH Holstebro (k), Santander Cup, direkte
22:05

HåndboldMatchen: Studiet

HåndboldMatchen: Studiet
22:30

Cristiano Ronaldo - helt tæt på

Cristiano Ronaldo - helt tæt på
23:20

Tennis: WTA - Osaka

Tennis: WTA - Osaka
01:30

Tennis: WTA - Osaka

Tennis: WTA - Osaka
03:35

Badminton: China Open

Badminton: China Open
TV3 Sport keyboard_arrow_right
15:00

Atletico Madrid-Juventus

Atletico Madrid-Juventus
17:00

Rundt om Runden (S2019 E9)

Rundt om Runden (S2019 E9)
17:30

Vejle–FC Roskilde

Vejle–FC Roskilde
17:55

Vejle-FC Roskilde

Vejle-FC Roskilde
19:55

Viborg-Vendsyssel

Viborg-Vendsyssel
22:00

Viborg-Vendsyssel

Viborg-Vendsyssel
22:30

The Story of Rugby (S1 E1)

The Story of Rugby (S1 E1)
23:20

The Story of Rugby (S1 E2)

The Story of Rugby (S1 E2)
00:10

The Story of Rugby (S1 E3)

The Story of Rugby (S1 E3)
01:00

The Story of Rugby (S1 E4)

The Story of Rugby (S1 E4)
01:55

The Story of Rugby (S1 E5)

The Story of Rugby (S1 E5)
02:45

The Story of Rugby (S1 E6)

The Story of Rugby (S1 E6)
Canal 9 keyboard_arrow_right
13:55

The Treehouse Guys (S1 E7)

The Treehouse Guys (S1 E7)
14:55

The Treehouse Guys (S1 E8)

The Treehouse Guys (S1 E8)
15:50

How Do They Do It? (S9 E2)

How Do They Do It? (S9 E2)
16:20

How Do They Do It? (S9 E3)

How Do They Do It? (S9 E3)
16:55

How Do They Do It? (S9 E4)

How Do They Do It? (S9 E4)
17:25

How Do They Do It? (S9 E5)

How Do They Do It? (S9 E5)
18:00

Desperate Landscapes (S11 E4)

Desperate Landscapes (S11 E4)
18:30

Desperate Landscapes (S11 E9)

Desperate Landscapes (S11 E9)
19:00

Desperate Landscapes (S11 E10)

Desperate Landscapes (S11 E10)
19:30

Desperate Landscapes (S11 E11)

Desperate Landscapes (S11 E11)
20:00

Man Fire Food (S1 E3)

Man Fire Food (S1 E3)
20:30

Man Fire Food (S1 E4)

Man Fire Food (S1 E4)
21:00

Special Victims Unit (S12 E7)

Special Victims Unit (S12 E7)
22:00

Special Victims Unit (S12 E8)

Special Victims Unit (S12 E8)
23:00

M*A*S*H (S9 E17)

M*A*S*H (S9 E17)
23:35

M*A*S*H (S9 E18)

M*A*S*H (S9 E18)
00:10

M*A*S*H (S9 E19)

M*A*S*H (S9 E19)
00:45

M*A*S*H (S9 E20)

M*A*S*H (S9 E20)
01:20

Man Fire Food (S1 E3)

Man Fire Food (S1 E3)
01:45

Man Fire Food (S1 E4)

Man Fire Food (S1 E4)
02:15

How Do They Do It? (S9 E2)

How Do They Do It? (S9 E2)
02:50

How Do They Do It? (S9 E3)

How Do They Do It? (S9 E3)
03:20

How Do They Do It? (S9 E4)

How Do They Do It? (S9 E4)
03:50

How Do They Do It? (S9 E5)

How Do They Do It? (S9 E5)
04:15

Desperate Landscapes (S11 E4)

Desperate Landscapes (S11 E4)
04:40

Desperate Landscapes (S11 E9)

Desperate Landscapes (S11 E9)
DR Ramasjang keyboard_arrow_right
13:25

På tur med far - Pappabilens fødselsdag

På tur med far - Pappabilens fødselsdag
13:50

Min oldefars historier - Ridderne

Min oldefars historier - Ridderne
14:00

Sikker & Søn IV (S4 E9)

Sikker & Søn IV (S4 E9)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E3)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E3)
14:35

Sprinter Galore II (S2 E1)

Sprinter Galore II (S2 E1)
14:50

Oda Omvendt (S1 E2)

Oda Omvendt (S1 E2)
15:05

Ernest & Celestine (S1 E24)

Ernest & Celestine (S1 E24)
15:15

Simon

Simon
15:20

Gurli Gris VII (S7 E2)

Gurli Gris VII (S7 E2)
15:30

Kika og Bob (20)

Kika og Bob (20)
15:45

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
16:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E2)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E2)
16:15

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:30

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene II (S2 E30)

Pyjamasheltene II (S2 E30)
17:00

Motor Mille på cirkustur (S1 E6)

Motor Mille på cirkustur (S1 E6)
17:15

Hr. Skægs hotel - Den uheldige dame (S1 E2)

Hr. Skægs hotel - Den uheldige dame (S1 E2)
17:30

Isabel og den skjulte skat (S1 E4)

Isabel og den skjulte skat (S1 E4)
17:40

Alma flytter på landet (S1 E4)

Alma flytter på landet (S1 E4)
17:50

Mig og mine to hjem - Anemone (S1 E4)

Mig og mine to hjem - Anemone (S1 E4)
18:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E1)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (S2 E1)
18:20

Lille Roy (S1 E39)

Lille Roy (S1 E39)
18:35

Pax' jordiske eventyr II (S2 E7)

Pax' jordiske eventyr II (S2 E7)
18:50

Pax' jordiske eventyr II (S2 E8)

Pax' jordiske eventyr II (S2 E8)
19:05

Wild Kratts

Wild Kratts
19:25

Didrik Drage (S1 E16)

Didrik Drage (S1 E16)
19:40

Junglebogen (S1 E20)

Junglebogen (S1 E20)
19:50

Yakari III (S3 E8)

Yakari III (S3 E8)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Eurosport 2 keyboard_arrow_right
13:35

Judo: VM

Judo: VM
14:35

Home of the Olympics

Home of the Olympics
15:10

Golf: Bag om PGA Tour

Golf: Bag om PGA Tour
15:40

Motocross: VM

Motocross: VM
16:40

Motocross: VM

Motocross: VM
17:35

Europa League Magasinet 2019/2020

Europa League Magasinet 2019/2020
18:50

Europa League: Eintracht Frankfurt-Arsenal

Europa League: Eintracht Frankfurt-Arsenal
20:55

Europa League: Manchester United-Astana FC

Europa League: Manchester United-Astana FC
23:00

Europa League: Højdepunkter

Europa League: Højdepunkter
23:30

Cykling: Coppa Sabatini

Cykling: Coppa Sabatini
00:55

Motocross: VM

Motocross: VM
01:55

Motocross: VM

Motocross: VM
02:45

Motocross: VM

Motocross: VM
03:35

Motocross: VM

Motocross: VM
04:20

Cykling: Grand Prix de Fourmies

Cykling: Grand Prix de Fourmies
Eurosport 1 keyboard_arrow_right
14:00

Europa League Magasinet 2019/2020

Europa League Magasinet 2019/2020
15:00

Cykling: Coppa Sabatini

Cykling: Coppa Sabatini
16:30

Watts

Watts
16:50

World Urban Games: Top 5

World Urban Games: Top 5
16:55

Home of the Olympics

Home of the Olympics
17:30

Watts

Watts
18:10

Golf: Bag om PGA Tour

Golf: Bag om PGA Tour
18:50

Europa League: Dynamo Kiev-Malmö FF

Europa League: Dynamo Kiev-Malmö FF
20:55

Europa League: Wolverhampton-S.C. Braga

Europa League: Wolverhampton-S.C. Braga
23:00

PGA Tour: Sanderson Farms Championship

PGA Tour: Sanderson Farms Championship
00:00

Billard: Snooker - Shanghai Masters

Billard: Snooker - Shanghai Masters
02:00

Standardvogne: VM-afdeling

Standardvogne: VM-afdeling
03:30

Home of the Olympics

Home of the Olympics
04:00

Motorsport: Porsche Super Cup

Motorsport: Porsche Super Cup
TLC keyboard_arrow_right
14:00

Sister Wives (S5 E20)

Sister Wives (S5 E20)
15:00

Bride By Design (S1 E5)

Bride By Design (S1 E5)
15:30

Bride By Design (S1 E6)

Bride By Design (S1 E6)
16:00

90 Days to Wed (S5 E17)

90 Days to Wed (S5 E17)
17:00

90 Days to Wed (S5 E18)

90 Days to Wed (S5 E18)
18:00

Cake Boss (S7 E6)

Cake Boss (S7 E6)
18:30

Cake Boss (S7 E7)

Cake Boss (S7 E7)
19:00

Say Yes to the Dress (S12 E14)

Say Yes to the Dress (S12 E14)
19:30

Say Yes to the Dress (S12 E15)

Say Yes to the Dress (S12 E15)
20:00

Outdaughtered (S4 E4)

Outdaughtered (S4 E4)
21:00

Sweet Home Sextuplets (S1 E5)

Sweet Home Sextuplets (S1 E5)
22:00

7 Little Johnstons (S5 E2)

7 Little Johnstons (S5 E2)
23:00

Outdaughtered (S4 E3)

Outdaughtered (S4 E3)
00:00

Scorned: Crimes of Passion (S2 E20)

Scorned: Crimes of Passion (S2 E20)
01:00

Outdaughtered (S4 E2)

Outdaughtered (S4 E2)
02:00

Sweet Home Sextuplets (S1 E4)

Sweet Home Sextuplets (S1 E4)
03:00

7 Little Johnstons (S5 E1)

7 Little Johnstons (S5 E1)
03:55

My Cat From Hell (S5 E1)

My Cat From Hell (S5 E1)
04:45

MasterChef Australia (S8 E14)

MasterChef Australia (S8 E14)
Animal Planet keyboard_arrow_right
13:40

Lone Star Law (S4 E19)

Lone Star Law (S4 E19)
14:35

Swimming With Monsters: Steve Backshall (S1 E2)

Swimming With Monsters: Steve Backshall (S1 E2)
15:30

Biggest and Baddest (S1 E2)

Biggest and Baddest (S1 E2)
16:25

Animal Cops Houston (S14 E5)

Animal Cops Houston (S14 E5)
17:20

Amba the Russian Tiger

Amba the Russian Tiger
18:15

Lone Star Law (S4 E20)

Lone Star Law (S4 E20)
19:10

Dr. Dee: Alaska Vet (S1 E1)

Dr. Dee: Alaska Vet (S1 E1)
20:05

Wildest Indochina (S1 E5)

Wildest Indochina (S1 E5)
21:00

Swimming With Monsters: Steve Backshall (S1 E3)

Swimming With Monsters: Steve Backshall (S1 E3)
21:55

Pit Bulls & Parolees (S7 E3)

Pit Bulls & Parolees (S7 E3)
22:50

Lone Star Law (S4 E20)

Lone Star Law (S4 E20)
23:45

Dr. Dee: Alaska Vet (S1 E1)

Dr. Dee: Alaska Vet (S1 E1)
00:40

Swimming With Monsters: Steve Backshall (S1 E3)

Swimming With Monsters: Steve Backshall (S1 E3)
01:35

Amba the Russian Tiger

Amba the Russian Tiger
02:25

Lone Star Law (S4 E20)

Lone Star Law (S4 E20)
03:15

Dr. Dee: Alaska Vet (S1 E1)

Dr. Dee: Alaska Vet (S1 E1)
04:02

Wildest Indochina (S1 E5)

Wildest Indochina (S1 E5)
04:49

Pit Bulls & Parolees (S7 E3)

Pit Bulls & Parolees (S7 E3)
National Geographic keyboard_arrow_right
14:00

Den utrolige Dr. Pol (S6 E4)

Den utrolige Dr. Pol (S6 E4)
15:00

Grænsen er nået (S6 E1)

Grænsen er nået (S6 E1)
16:00

Sekunder fra katastrofen (S6 E2)

Sekunder fra katastrofen (S6 E2)
17:00

Ægyptens forsvundne skatte (S1 E1)

Ægyptens forsvundne skatte (S1 E1)
18:00

Ægyptens forsvundne skatte (S1 E5)

Ægyptens forsvundne skatte (S1 E5)
19:00

Ægyptens forsvundne skatte (S1 E6)

Ægyptens forsvundne skatte (S1 E6)
20:00

Alaska State Troopers (S7 E8)

Alaska State Troopers (S7 E8)
21:00

Vintervejens Helte: Norge (S3 E8)

Vintervejens Helte: Norge (S3 E8)
22:00

Teknologiske vidundere (S1 E1)

Teknologiske vidundere (S1 E1)
23:00

Undersøgelse af flystyrt (S17 E4)

Undersøgelse af flystyrt (S17 E4)
00:00

Dum, Dummere, Derfor! (S4 E2)

Dum, Dummere, Derfor! (S4 E2)
00:30

Dum, Dummere, Derfor! (S4 E6)

Dum, Dummere, Derfor! (S4 E6)
01:00

Fanget i Udlandet (S12 E4)

Fanget i Udlandet (S12 E4)
02:00

Nazi Megakonstruktioner: USA's krig (S5 E3)

Nazi Megakonstruktioner: USA's krig (S5 E3)
03:00

Biler i nød (S2 E4)

Biler i nød (S2 E4)
04:00

Alaska State Troopers (S5 E1)

Alaska State Troopers (S5 E1)
Discovery Science keyboard_arrow_right
13:38

How Do They Do It? (S8 E12)

How Do They Do It? (S8 E12)
14:02

How It's Made (S18 E12)

How It's Made (S18 E12)
14:26

Da Vinci's Machines (S1 E1)

Da Vinci's Machines (S1 E1)
15:14

Blowing Up History (S3 E4)

Blowing Up History (S3 E4)
16:02

Da Vinci's Machines (S1 E6)

Da Vinci's Machines (S1 E6)
16:50

How the Universe Works (S3 E9)

How the Universe Works (S3 E9)
17:40

How Things Work (S1 E1)

How Things Work (S1 E1)
18:30

How It's Made (S13 E3)

How It's Made (S13 E3)
18:55

How It's Made (S13 E4)

How It's Made (S13 E4)
19:20

How Do They Do It? (S8 E13)

How Do They Do It? (S8 E13)
19:45

How It's Made (S19 E1)

How It's Made (S19 E1)
20:10

Da Vinci's Machines (S1 E7)

Da Vinci's Machines (S1 E7)
21:00

How It's Made (S13 E3)

How It's Made (S13 E3)
21:25

How It's Made (S13 E4)

How It's Made (S13 E4)
21:50

Blowing Up History (S3 E5)

Blowing Up History (S3 E5)
22:40

How Do They Do It? (S8 E13)

How Do They Do It? (S8 E13)
23:05

How It's Made (S19 E1)

How It's Made (S19 E1)
23:30

How Things Work (S1 E1)

How Things Work (S1 E1)
00:20

How the Universe Works (S3 E9)

How the Universe Works (S3 E9)
01:10

Da Vinci's Machines (S1 E7)

Da Vinci's Machines (S1 E7)
02:00

How It's Made (S13 E3)

How It's Made (S13 E3)
02:24

How It's Made (S13 E4)

How It's Made (S13 E4)
02:48

Blowing Up History (S3 E5)

Blowing Up History (S3 E5)
03:36

How Things Work (S1 E1)

How Things Work (S1 E1)
04:24

How Do They Do It? (S8 E13)

How Do They Do It? (S8 E13)
04:48

How It's Made (S19 E1)

How It's Made (S19 E1)
Xee keyboard_arrow_right
14:05

9-1-1 (S2 E1)

9-1-1 (S2 E1)
15:05

MacGyver (S2 E14)

MacGyver (S2 E14)
16:00

Family Guy (S7 E4)

Family Guy (S7 E4)
16:30

Family Guy (S7 E5)

Family Guy (S7 E5)
17:00

Kongen af Queens (S3 E25)

Kongen af Queens (S3 E25)
17:30

Kongen af Queens (S4 E1)

Kongen af Queens (S4 E1)
18:00

How I Met Your Mother (S4 E21)

How I Met Your Mother (S4 E21)
18:30

How I Met Your Mother (S4 E22)

How I Met Your Mother (S4 E22)
19:00

How I Met Your Mother (S4 E23)

How I Met Your Mother (S4 E23)
19:30

How I Met Your Mother (S4 E24)

How I Met Your Mother (S4 E24)
20:00

9-1-1 (S2 E2)

9-1-1 (S2 E2)
21:00

Mit hemmelige crush (S1 E1)

Mit hemmelige crush (S1 E1)
21:30

Mit hemmelige crush (S1 E2)

Mit hemmelige crush (S1 E2)
22:00

Vild Vild Vestkyst - kærlighed og knallerter (S1 E5)

Vild Vild Vestkyst - kærlighed og knallerter (S1 E5)
22:30

Dybvads Sofa (S1 E1)

Dybvads Sofa (S1 E1)
23:00

Dybvads Sofa (S1 E2)

Dybvads Sofa (S1 E2)
23:30

Dybvads Sofa (S1 E3)

Dybvads Sofa (S1 E3)
00:00

School of Rock

Amerikansk film fra 2003
play_arrow
School of Rock
02:05

9-1-1 (S2 E2)

9-1-1 (S2 E2)
03:05

MacGyver (S2 E14)

MacGyver (S2 E14)
04:00

Family Guy (S7 E4)

Family Guy (S7 E4)
04:30

Family Guy (S7 E5)

Family Guy (S7 E5)
Pressemeddelelser

Mads Laudrup med helt nyt Superliga XL

Mads Laudrup med helt nyt Superliga XL

Se hvor og hvornår VM-kampene vises!

Se hvor og hvornår VM-kampene vises!

Her er DR's efterfølger til X Factor!

Her er DR's efterfølger til X Factor!

Fuld plade på TV 2 er i fuld gang!

Fuld plade på TV 2 er i fuld gang!

Meget mere drama på DR!

Meget mere drama på DR!

Tvguide.dk er Danmarks største og bedste online tv-guide med 5 millioner besøgende pr. måned – flere end 150.000 tv-seere om dagen. Vores brugere hungrer efter information om, hvad der kommer i aften på DR1 og på TV2, hvornår Paradise Hotel bliver sendt på TV3, eller om det nu er DR1 eller TV2, der sender X Factor 2018.

10 års tæt samarbejde med danske og udenlandske tv-stationer betyder, at vi leverer Danmarks største og bedste tv-guide til mobil, tablets og laptops.

I 2015 lancerede vi med stor succes vores mobile version af tvguide.dk, som er en tv-guide, der virker perfekt på din mobil og giver dig et hurtigt overblik i sofaen.

I januar 2018 blev tvguide.dk relanceret med nyt design og funktionalitet, bedre brugervenlighed samt øget fokus på de seneste tv-formater som streaming tv og ikke mindst mere gossip og videoindhold.

Den nye tv-guide giver et bedre tv-overblik, ikke mindst på iPad og iPhones.

Vi gør os umage for at informere dig om, hvad der sendes på dit fjernsyn, hvilke film du skal se på tv i aften, de nyeste tv serier, weekendens fodboldkampe, og hvad tid der kommer Formel 1 og på hvilken kanal.

Tvguide.dk arbejder tæt sammen med DR1, TV2, TV3, og SBS Discovery samt de største skandinaviske tv-stationer som de svenske kanaler SVT1, SVT2, TV4 og Norske NRK1, NRK2, TV2 og TVNorge.

Det nye tvguide.dk satser udover bedre brugervenlighed på de seneste tv-formater som streaming tv inklusive Netflix, HBO, Viaplay, Blockbuster.

Disse streaming-tjenester vil i løbet af 2018 blive indekseret og dækket af os, og vi vil informere dig om, hvad du kan se i aften på bl.a. Netflix, HBO og alle de andre nye streaming tv-kanaler.

Vores redaktionelle linje vil i 2018 også blive udvidet, og vi forsætter med at dække tv-nyheder og det nyeste gossip fra reality-tv verdenen.

Herudover skriver vi nyheder om de mest populære tv-shows som X Factor, Vild med dans, Den store bagedyst og andre top tv-programmer.

Vi forventer, at tvguide.dk fortsætter med at vokse og ser det som et helt realistisk mål, at vi når 6 mio. månedlige besøg ved udgangen af 2018.

Tvguide.dk er en del af zaptvmedia.com og har til huse i Europas nye mediehovedstad, Barcelona. Her arbejder vi hele tiden på at udvikle og forbedre tvguide.dk og vores tv-guide-portaler i andre lande.