Gift ved første blik Cecilie har mødt sin nye kæreste på grund af programmet

Gift ved første blik Cecilie har mødt sin nye kæreste på grund af programmet

Gift ved første blik Cecilie har mødt sin nye kæreste på grund af programmet
Vild med dans darling står frem med ny kæreste

Vild med dans darling står frem med ny kæreste

Vild med dans darling står frem med ny kæreste
Dansk Hollywood skuespiller skal instruere ny film.

Dansk Hollywood skuespiller skal instruere ny film.

Dansk Hollywood skuespiller skal instruere ny film.
Verdenskendt skuespillerinde smidt af fly

Verdenskendt skuespillerinde smidt af fly

Verdenskendt skuespillerinde smidt af fly
Lady Gaga er blevet forlovet

Lady Gaga er blevet forlovet

Lady Gaga er blevet forlovet

Discovery Channel tv guide og program oversigt fra 18/10 2018 til 26/10 2018

Torsdag 18/10
23:00

Mythbusters (S11E13)

Mythbusters (S11E13)
00:00

Alaskan Bush People (S4E5)

Alaskan Bush People (S4E5)
01:00

Expedition Unknown (S1E3)

Expedition Unknown (S1E3)
02:00

Dual Survival (S3E4)

Dual Survival (S3E4)
02:55

Deadliest Catch (S13E8)

Deadliest Catch (S13E8)
03:45

Fast N' Loud (S1E18)

Fast N' Loud (S1E18)
04:35

How It's Made (S24E2)

How It's Made (S24E2)
Fredag 19/10
05:00

How It's Made (S24E3)

How It's Made (S24E3)
05:25

Auction Hunters (S3E20)

Auction Hunters (S3E20)
05:55

Auction Hunters (S3E21)

Auction Hunters (S3E21)
06:20

Treehouse Masters (S3E2)

Treehouse Masters (S3E2)
07:15

Ultimate Survival (S4E5)

Ultimate Survival (S4E5)
08:05

Wheeler Dealers (S12E16)

Wheeler Dealers (S12E16)
09:00

Fast N' Loud (S1E19)

Fast N' Loud (S1E19)
10:00

Deadliest Catch (S13E9)

Deadliest Catch (S13E9)
11:00

Alaska: The Last Frontier (S5E3)

Alaska: The Last Frontier (S5E3)
12:00

Alaska: The Last Frontier (S5E4)

Alaska: The Last Frontier (S5E4)
13:00

Ice Lake Rebels (S2E4)

Ice Lake Rebels (S2E4)
14:00

Marooned with Ed Stafford (S1E9)

Marooned with Ed Stafford (S1E9)
15:00

Royal Navy Sailor School (S1E4)

Royal Navy Sailor School (S1E4)
16:00

Salvage Hunters (S11E3)

Salvage Hunters (S11E3)
17:00

Wheeler Dealers (S12E17)

Wheeler Dealers (S12E17)
18:00

Fast N' Loud (S3E5)

Fast N' Loud (S3E5)
19:00

Gold Rush (S9E1)

Gold Rush (S9E1)
21:00

Treasure Quest: Snake Island (S2E14)

Treasure Quest: Snake Island (S2E14)
22:00

Street Outlaws (S5E7)

Street Outlaws (S5E7)
23:00

Mythbusters (S11E14)

Mythbusters (S11E14)
00:00

Treasure Quest: Snake Island (S2E14)

Treasure Quest: Snake Island (S2E14)
01:00

Street Outlaws (S5E7)

Street Outlaws (S5E7)
02:00

Dual Survival (S3E5)

Dual Survival (S3E5)
02:55

Deadliest Catch (S13E9)

Deadliest Catch (S13E9)
03:45

Fast N' Loud (S1E19)

Fast N' Loud (S1E19)
04:35

How It's Made (S24E3)

How It's Made (S24E3)
Lørdag 20/10
05:00

How It's Made (S24E4)

How It's Made (S24E4)
05:25

Wildest Europe (S1E3)

Wildest Europe (S1E3)
06:20

Salvage Hunters (S7E8)

Salvage Hunters (S7E8)
07:15

Chasing Classic Cars (S9E4)

Chasing Classic Cars (S9E4)
07:40

Chasing Classic Cars (S9E5)

Chasing Classic Cars (S9E5)
08:05

Misfit Garage (S2E9)

Misfit Garage (S2E9)
09:00

Misfit Garage (S2E10)

Misfit Garage (S2E10)
10:00

Deadliest Catch (S14E12)

Deadliest Catch (S14E12)
11:00

Deadliest Catch (S14E13)

Deadliest Catch (S14E13)
12:00

Deadliest Catch (S14E14)

Deadliest Catch (S14E14)
13:00

Deadliest Catch (S14E15)

Deadliest Catch (S14E15)
14:00

Deadliest Catch (S14E16)

Deadliest Catch (S14E16)
15:00

Kindig Customs (S3E4)

Kindig Customs (S3E4)
16:00

Kindig Customs (S3E5)

Kindig Customs (S3E5)
17:00

Kindig Customs (S3E6)

Kindig Customs (S3E6)
18:00

Wheeler Dealers (S13E9)

Wheeler Dealers (S13E9)
19:00

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E8)

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E8)
20:00

Supertruckers (S2E5)

Supertruckers (S2E5)
21:00

Gold Rush (S9E1)

Gold Rush (S9E1)
22:00

Misfit Garage (Specials) (S3E13)

Misfit Garage (Specials) (S3E13)
23:00

Wildest Europe (S1E3)

Wildest Europe (S1E3)
00:00

Mythbusters (S11E10)

Mythbusters (S11E10)
01:00

Mythbusters (S11E11)

Mythbusters (S11E11)
02:00

Dual Survival (S3E6)

Dual Survival (S3E6)
02:55

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E8)

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E8)
03:45

Misfit Garage (Specials) (S3E13)

Misfit Garage (Specials) (S3E13)
04:35

How It's Made (S24E4)

How It's Made (S24E4)
Søndag 21/10
05:00

How It's Made (S24E5)

How It's Made (S24E5)
05:25

How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer (S12E13)

How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer (S12E13)
05:55

How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer (S12E14)

How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer (S12E14)
06:20

Mighty Trains (S1E3)

Mighty Trains (S1E3)
07:15

Auction Hunters (S4E9)

Auction Hunters (S4E9)
07:40

Auction Hunters (S4E10)

Auction Hunters (S4E10)
08:05

Auction Hunters (S4E11)

Auction Hunters (S4E11)
08:35

Auction Hunters (S4E12)

Auction Hunters (S4E12)
09:00

Mythbusters (S11E12)

Mythbusters (S11E12)
10:00

Mythbusters (S11E13)

Mythbusters (S11E13)
11:00

Mythbusters (S11E14)

Mythbusters (S11E14)
12:00

Mighty Ships (S7E5)

Mighty Ships (S7E5)
13:00

Mighty Ships (S7E6)

Mighty Ships (S7E6)
14:00

Bushcraft Build-Off (S1E2)

Bushcraft Build-Off (S1E2)
15:00

Salvage Hunters (S12E3)

Salvage Hunters (S12E3)
16:00

Misfit Garage (Specials) (S3E13)

Misfit Garage (Specials) (S3E13)
17:00

Diesel Brothers (S2E6)

Diesel Brothers (S2E6)
18:00

Salvage Hunters (S7E8)

Salvage Hunters (S7E8)
19:00

Expedition Unknown (S1E3)

Expedition Unknown (S1E3)
20:00

Bushcraft Build-Off (S1E2)

Bushcraft Build-Off (S1E2)
21:00

Alaskan Bush People (S4E5)

Alaskan Bush People (S4E5)
22:00

Gold Rush (S9E1)

Gold Rush (S9E1)
00:00

Mighty Ships (S7E5)

Mighty Ships (S7E5)
01:00

Mighty Ships (S7E6)

Mighty Ships (S7E6)
02:00

Auction Hunters (S4E9)

Auction Hunters (S4E9)
02:30

Auction Hunters (S4E10)

Auction Hunters (S4E10)
02:55

Auction Hunters (S4E11)

Auction Hunters (S4E11)
03:20

Auction Hunters (S4E12)

Auction Hunters (S4E12)
03:45

Mighty Trains (S1E3)

Mighty Trains (S1E3)
04:35

How It's Made (S24E5)

How It's Made (S24E5)
Mandag 22/10
05:00

How It's Made (S24E6)

How It's Made (S24E6)
05:25

Auction Hunters (S3E22)

Auction Hunters (S3E22)
05:55

Auction Hunters (S3E23)

Auction Hunters (S3E23)
06:20

Treehouse Masters (S3E3)

Treehouse Masters (S3E3)
07:15

Ultimate Survival (S4E6)

Ultimate Survival (S4E6)
08:05

Wheeler Dealers (S12E17)

Wheeler Dealers (S12E17)
09:00

Fast N' Loud (S1E20)

Fast N' Loud (S1E20)
10:00

Deadliest Catch (S13E10)

Deadliest Catch (S13E10)
11:00

Alaska: The Last Frontier (S6E1)

Alaska: The Last Frontier (S6E1)
12:00

Alaska: The Last Frontier (S6E2)

Alaska: The Last Frontier (S6E2)
13:00

Wildest Europe (S1E4)

Wildest Europe (S1E4)
14:00

Marooned with Ed Stafford (S2E1)

Marooned with Ed Stafford (S2E1)
15:00

Royal Navy Sailor School (S1E5)

Royal Navy Sailor School (S1E5)
16:00

Salvage Hunters (S11E4)

Salvage Hunters (S11E4)
17:00

Wheeler Dealers (S12E18)

Wheeler Dealers (S12E18)
18:00

Fast N' Loud (S3E6)

Fast N' Loud (S3E6)
19:00

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E8)

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E8)
20:00

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E9)

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E9)
21:00

Salvage Hunters: Classic Cars (S1E1)

Salvage Hunters: Classic Cars (S1E1)
22:00

Ice Lake Rebels (S2E5)

Ice Lake Rebels (S2E5)
23:00

Mythbusters (221)

Mythbusters (221)
00:00

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E9)

Shifting Gears With Aaron Kaufman (S1E9)
01:00

Salvage Hunters: Classic Cars (S1E1)

Salvage Hunters: Classic Cars (S1E1)
02:00

Dual Survival (S3E7)

Dual Survival (S3E7)
02:55

Deadliest Catch (S13E10)

Deadliest Catch (S13E10)
03:45

Fast N' Loud (S1E20)

Fast N' Loud (S1E20)
04:35

How It's Made (S24E6)

How It's Made (S24E6)
Tirsdag 23/10
05:00

How It's Made (S24E7)

How It's Made (S24E7)
05:25

Auction Hunters (S3E24)

Auction Hunters (S3E24)
05:55

Auction Hunters (S3E25)

Auction Hunters (S3E25)
06:20

Treehouse Masters (S3E4)

Treehouse Masters (S3E4)
07:15

Ultimate Survival (S4E7)

Ultimate Survival (S4E7)
08:05

Wheeler Dealers (S12E18)

Wheeler Dealers (S12E18)
09:00

Fast N' Loud (S1E21)

Fast N' Loud (S1E21)
10:00

Deadliest Catch (S13E11)

Deadliest Catch (S13E11)
11:00

Alaska: The Last Frontier (S6E3)

Alaska: The Last Frontier (S6E3)
12:00

Alaska: The Last Frontier (S6E4)

Alaska: The Last Frontier (S6E4)
13:00

Ice Lake Rebels (S2E5)

Ice Lake Rebels (S2E5)
14:00

Marooned with Ed Stafford (S2E2)

Marooned with Ed Stafford (S2E2)
15:00

Royal Navy Sailor School (S1E6)

Royal Navy Sailor School (S1E6)
16:00

Salvage Hunters (S11E5)

Salvage Hunters (S11E5)
17:00

Wheeler Dealers (S12E19)

Wheeler Dealers (S12E19)
18:00

Gold Rush (S9E1)

Gold Rush (S9E1)
20:00

Gold Rush (S9E2)

Gold Rush (S9E2)
21:00

Gold Rush (S9E2)

Gold Rush (S9E2)
22:00

Ice Lake Rebels (S2E6)

Ice Lake Rebels (S2E6)
23:00

Mythbusters (222)

Mythbusters (222)
00:00

Gold Rush (S9E2)

Gold Rush (S9E2)
01:00

Gold Rush (S9E2)

Gold Rush (S9E2)
02:00

Dual Survival (S3E8)

Dual Survival (S3E8)
02:55

Deadliest Catch (S13E11)

Deadliest Catch (S13E11)
03:45

Fast N' Loud (S1E21)

Fast N' Loud (S1E21)
04:35

How It's Made (S24E7)

How It's Made (S24E7)
Onsdag 24/10
05:00

How It's Made (S24E8)

How It's Made (S24E8)
05:25

Auction Hunters (S3E26)

Auction Hunters (S3E26)
05:55

Auction Kings (S3E1)

Auction Kings (S3E1)
06:20

Treehouse Masters (S3E5)

Treehouse Masters (S3E5)
07:15

Ultimate Survival (S4E8)

Ultimate Survival (S4E8)
08:05

Wheeler Dealers (S12E19)

Wheeler Dealers (S12E19)
09:00

Fast N' Loud (S1E26)

Fast N' Loud (S1E26)
10:00

Deadliest Catch (S13E12)

Deadliest Catch (S13E12)
11:00

Alaska: The Last Frontier (S6E5)

Alaska: The Last Frontier (S6E5)
12:00

Alaska: The Last Frontier (S6E6)

Alaska: The Last Frontier (S6E6)
13:00

Ice Lake Rebels (S2E6)

Ice Lake Rebels (S2E6)
14:00

Marooned with Ed Stafford (S2E3)

Marooned with Ed Stafford (S2E3)
15:00

Royal Navy Sailor School (S1E7)

Royal Navy Sailor School (S1E7)
16:00

Salvage Hunters (S11E6)

Salvage Hunters (S11E6)
17:00

Wheeler Dealers (S12E20)

Wheeler Dealers (S12E20)
18:00

Fast N' Loud (S3E9)

Fast N' Loud (S3E9)
19:00

Salvage Hunters (S12E4)

Salvage Hunters (S12E4)
20:00

Supertruckers (S2E6)

Supertruckers (S2E6)
21:00

Trans Am (S1E1)

Trans Am (S1E1)
22:00

Ice Lake Rebels (S2E7)

Ice Lake Rebels (S2E7)
23:00

Mythbusters (223)

Mythbusters (223)
00:00

Supertruckers (S2E6)

Supertruckers (S2E6)
01:00

Trans Am (S1E1)

Trans Am (S1E1)
02:00

Dual Survival (S3E9)

Dual Survival (S3E9)
02:55

Deadliest Catch (S13E12)

Deadliest Catch (S13E12)
03:45

Fast N' Loud (S1E26)

Fast N' Loud (S1E26)
04:35

How It's Made (S24E8)

How It's Made (S24E8)
Torsdag 25/10
05:00

How It's Made (S24E9)

How It's Made (S24E9)
05:25

Auction Kings (S3E2)

Auction Kings (S3E2)
05:55

Auction Kings (S3E3)

Auction Kings (S3E3)
06:20

Treehouse Masters (S3E6)

Treehouse Masters (S3E6)
07:15

Ultimate Survival (S4E9)

Ultimate Survival (S4E9)
08:05

Wheeler Dealers (S12E20)

Wheeler Dealers (S12E20)
09:00

Fast N' Loud (S1E27)

Fast N' Loud (S1E27)
10:00

Deadliest Catch (S13E13)

Deadliest Catch (S13E13)
11:00

Alaska: The Last Frontier (S6E7)

Alaska: The Last Frontier (S6E7)
12:00

Alaska: The Last Frontier (S6E8)

Alaska: The Last Frontier (S6E8)
13:00

Ice Lake Rebels (S2E7)

Ice Lake Rebels (S2E7)
14:00

Marooned with Ed Stafford (S2E4)

Marooned with Ed Stafford (S2E4)
15:00

Royal Navy Sailor School (S1E8)

Royal Navy Sailor School (S1E8)
16:00

Salvage Hunters (S11E7)

Salvage Hunters (S11E7)
17:00

Wheeler Dealers (S13E1)

Wheeler Dealers (S13E1)
18:00

Fast N' Loud (S3E7)

Fast N' Loud (S3E7)
19:00

Mighty Ships (S9E5)

Mighty Ships (S9E5)
20:00

Alaskan Bush People (S4E6)

Alaskan Bush People (S4E6)
21:00

Expedition Unknown (S1E5)

Expedition Unknown (S1E5)
22:00

Ice Lake Rebels (S2E8)

Ice Lake Rebels (S2E8)
23:00

Mythbusters (224)

Mythbusters (224)
00:00

Alaskan Bush People (S4E6)

Alaskan Bush People (S4E6)
01:00

Expedition Unknown (S1E5)

Expedition Unknown (S1E5)
02:00

Dual Survival (S3E10)

Dual Survival (S3E10)
02:55

Deadliest Catch (S13E13)

Deadliest Catch (S13E13)
03:45

Fast N' Loud (S1E27)

Fast N' Loud (S1E27)
Discovery Channel viser i denne uge Ice Lake Rebels, Mythbusters, Alaskan Bush People, Expedition Unknown, Dual Survival, Deadliest Catch, Fast N' Loud, How It's Made, Auction Hunters, Treehouse Masters, Ultimate Survival, Wheeler Dealers, Alaska, Marooned with Ed Stafford, Royal Navy Sailor School, Salvage Hunters, Gold Rush, Treasure Quest, Street Outlaws, Wildest Europe, Chasing Classic Cars, Misfit Garage, Kindig Customs, Shifting Gears With Aaron Kaufman, Supertruckers, Misfit Garage (Specials), How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer, Mighty Trains, Mighty Ships, Bushcraft Build-Off, Diesel Brothers, Auction Kings, Trans Am

Discovery Channel i dag
Discovery Channel i aften