DR Ramasjang tv guide og program oversigt fra i dag 15/10 2019 til 22/10 2019

Tirsdag 15/10
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Onsdag 16/10
06:10

Morten Skildpadde II (S2 E6)

Morten Skildpadde II (S2 E6)
06:35

Sprinter Galore II - Olde (S2 E7)

Sprinter Galore II - Olde (S2 E7)
06:50

F for Får

F for Får
07:00

Min lille hund Mester (S1 E3)

Min lille hund Mester (S1 E3)
07:10

Mini MGP Musik-værkstedet (S1 E1)

Mini MGP Musik-værkstedet (S1 E1)
07:20

Vidundervovsen Vaffel (S1 E15)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E15)
07:30

Snakkel spektakel

Snakkel spektakel
08:45

Kanonkongen Freja (S1 E3)

Kanonkongen Freja (S1 E3)
09:05

Sofus (S1 E5)

Sofus (S1 E5)
09:20

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
09:45

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:05

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:30

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:50

Zoo

Zoo
11:05

Ramasjang Mysteriet II (S2 E5)

Ramasjang Mysteriet II (S2 E5)
11:35

Kaj og Andrea som vikinger

Kaj og Andrea som vikinger
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade (S1 E7)

Rosa fra Rouladegade (S1 E7)
13:25

På tur med far - Find elgen

På tur med far - Find elgen
13:50

Op og hop (S1 E1)

Op og hop (S1 E1)
14:00

Sikker & Søn VI (S6 E3)

Sikker & Søn VI (S6 E3)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E6)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E6)
14:35

Sprinter Galore III - Afsked (S3 E10)

Sprinter Galore III - Afsked (S3 E10)
14:50

Quizdyrene II (4) - Hunden Evora

Quizdyrene II (4) - Hunden Evora
15:00

Ernest & Celestine (S1 E25)

Ernest & Celestine (S1 E25)
15:15

Simon

Simon
15:20

Gurli Gris VII (S7 E3)

Gurli Gris VII (S7 E3)
15:30

Kika og Bob (S1 E13)

Kika og Bob (S1 E13)
15:45

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
16:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:35

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene II (S2 E5)

Pyjamasheltene II (S2 E5)
17:00

Ramasjang Mysteriet III (S3 E3)

Ramasjang Mysteriet III (S3 E3)
17:30

Sofus (S1 E8)

Sofus (S1 E8)
17:45

Monster Buster

Monster Buster
18:05

F for får V (S5 E18)

F for får V (S5 E18)
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:20

Min lille hund Mester (S1 E5)

Min lille hund Mester (S1 E5)
18:30

LasseMajas Detektivbureau - Stella Nostra

LasseMajas Detektivbureau - Stella Nostra
19:40

Junglebogen (S1 E39)

Junglebogen (S1 E39)
19:50

Yakari IV (S4 E4)

Yakari IV (S4 E4)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Torsdag 17/10
06:05

Morten Skildpadde II (S2 E7)

Morten Skildpadde II (S2 E7)
06:30

Sprinter Galore II - Arbejde (S2 E8)

Sprinter Galore II - Arbejde (S2 E8)
06:50

F for Får

F for Får
07:00

Min lille hund Mester (S1 E4)

Min lille hund Mester (S1 E4)
07:05

Mini MGP Musik-værkstedet (S1 E2)

Mini MGP Musik-værkstedet (S1 E2)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1 E16)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E16)
07:30

Byggemand Bob: Den store udgravning

Byggemand Bob: Den store udgravning
08:30

Gurli Gris - De gyldne støvler

Gurli Gris - De gyldne støvler
08:45

Kanonkongen Freja (S1 E4)

Kanonkongen Freja (S1 E4)
09:05

Sofus (S1 E6)

Sofus (S1 E6)
09:20

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
09:40

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:00

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:25

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:50

Zoo

Zoo
11:00

Ramasjang Mysteriet II (S2 E6)

Ramasjang Mysteriet II (S2 E6)
11:30

Kaj og Andrea er med i Juhu

Kaj og Andrea er med i Juhu
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade (S1 E8)

Rosa fra Rouladegade (S1 E8)
13:25

På tur med far - Papabilen får vinger

På tur med far - Papabilen får vinger
13:50

Op og hop (S1 E2)

Op og hop (S1 E2)
14:00

Sikker & Søn VI (S6 E4)

Sikker & Søn VI (S6 E4)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E7)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E7)
14:35

Sprinter Galore IV - Autoværksted (S4 E1)

Sprinter Galore IV - Autoværksted (S4 E1)
14:50

Quizdyrene II (5) - Kakaduen Samardi

Quizdyrene II (5) - Kakaduen Samardi
15:00

Ernest & Celestine (S1 E26)

Ernest & Celestine (S1 E26)
15:10

Simon

Simon
15:15

Gurli Gris VII (S7 E5)

Gurli Gris VII (S7 E5)
15:30

Kika og Bob (S1 E14)

Kika og Bob (S1 E14)
15:45

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
16:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:30

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene II (S2 E6)

Pyjamasheltene II (S2 E6)
17:00

Motor Mille på maskintur (S1 E4)

Motor Mille på maskintur (S1 E4)
17:15

Hr. Skægs hotel - Bageren (S1 E6)

Hr. Skægs hotel - Bageren (S1 E6)
17:30

Isabel og den skjulte skat (S1 E8)

Isabel og den skjulte skat (S1 E8)
17:40

Alma flytter på landet (S1 E8)

Alma flytter på landet (S1 E8)
17:50

Mig og mine to hjem - Tristan (S1 E1)

Mig og mine to hjem - Tristan (S1 E1)
17:55

F for får V (S5 E20)

F for får V (S5 E20)
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Min lille hund Mester (S1 E6)

Min lille hund Mester (S1 E6)
18:30

Albert

Albert
19:45

Yakari IV (S4 E5)

Yakari IV (S4 E5)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Fredag 18/10
06:05

Morten Skildpadde II (S2 E8)

Morten Skildpadde II (S2 E8)
06:30

Sprinter Galore II - Cykel (S2 E9)

Sprinter Galore II - Cykel (S2 E9)
06:50

F for Får

F for Får
07:00

Min lille hund Mester (S1 E5)

Min lille hund Mester (S1 E5)
07:05

Mini MGP Musik-værkstedet (S1 E3)

Mini MGP Musik-værkstedet (S1 E3)
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1 E17)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E17)
07:30

Flyvende Farmor

Flyvende Farmor
08:45

Kanonkongen Freja (S1 E5)

Kanonkongen Freja (S1 E5)
09:05

Sofus (S1 E7)

Sofus (S1 E7)
09:20

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
09:40

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:00

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:25

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
10:50

Zoo

Zoo
11:00

Ramasjang Mysteriet III (S3 E1)

Ramasjang Mysteriet III (S3 E1)
11:30

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade (S1 E9)

Rosa fra Rouladegade (S1 E9)
13:25

På tur med far - Lillesøster Lucia

På tur med far - Lillesøster Lucia
13:50

Op og hop (S1 E3)

Op og hop (S1 E3)
14:00

Sikker & Søn VI (S6 E5)

Sikker & Søn VI (S6 E5)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E8)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E8)
14:35

Sprinter Galore IV - Pizza (S4 E2)

Sprinter Galore IV - Pizza (S4 E2)
14:50

Quizdyrene II (6) - Flodfiskene

Quizdyrene II (6) - Flodfiskene
15:00

Ernest & Celestine (S1 E1)

Ernest & Celestine (S1 E1)
15:10

Simon

Simon
15:15

Gurli Gris VII (S7 E7)

Gurli Gris VII (S7 E7)
15:30

Kika og Bob (S1 E15)

Kika og Bob (S1 E15)
15:45

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
16:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:30

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene II (S2 E7)

Pyjamasheltene II (S2 E7)
17:00

Onkel Rejes Heavyband (S1 E6)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E6)
17:15

Motor Mille og uniformerne - Politi (S1 E1)

Motor Mille og uniformerne - Politi (S1 E1)
17:30

Mini MGP - Show 1

Mini MGP - Show 1
17:50

Quizdyrene II (8) - Araen Sugar

Quizdyrene II (8) - Araen Sugar
18:00

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Min lille hund Mester (S1 E7)

Min lille hund Mester (S1 E7)
18:30

Morten Skildpadde: En rejse under havet

Morten Skildpadde: En rejse under havet
19:10

Morten Skildpadde: Polarforsker

Morten Skildpadde: Polarforsker
19:55

Lillefinger

Lillefinger
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Lørdag 19/10
06:00

Chuggington (S1 E16)

Chuggington (S1 E16)
06:10

Rita og Krokodille - En regnvejrsdag

Rita og Krokodille - En regnvejrsdag
06:15

Vitello - bliver forretningsmand (S1 E4)

Vitello - bliver forretningsmand (S1 E4)
06:30

Bamselægen - Blindtarmen (S1 E3)

Bamselægen - Blindtarmen (S1 E3)
06:50

Pingu (S1 E20)

Pingu (S1 E20)
06:55

F for Får

F for Får
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1 E18)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E18)
07:30

Jungledyret Hugo - Fræk, flabet og fri

Jungledyret Hugo - Fræk, flabet og fri
08:40

Det store Ramasjang Mysterie 3

Det store Ramasjang Mysterie 3
08:50

Det store Ramasjang Mysterie 4

Det store Ramasjang Mysterie 4
09:00

Kasper og Sofie (S1 E10)

Kasper og Sofie (S1 E10)
09:15

Kasper og Sofie (S1 E11)

Kasper og Sofie (S1 E11)
09:30

Alfons Åberg (S1 E6)

Alfons Åberg (S1 E6)
09:45

Peddersen og Findus

Peddersen og Findus
09:55

Pax' jordiske eventyr II (S2 E5)

Pax' jordiske eventyr II (S2 E5)
10:10

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E9)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E9)
10:25

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
11:00

Ramasjang Mysteriet III (S3 E2)

Ramasjang Mysteriet III (S3 E2)
11:30

OpFinn (S1 E2)

OpFinn (S1 E2)
12:00

Luk op Luk i - FØDSELSDAG

Luk op Luk i - FØDSELSDAG
12:15

TV AVISEN for dyr - Sangfuglen Antonio (S1 E4)

TV AVISEN for dyr - Sangfuglen Antonio (S1 E4)
12:25

Min bedste vens historier - Havets Moder (S1 E2)

Min bedste vens historier - Havets Moder (S1 E2)
12:35

Heino fikser alt - Konsollen (S1 E11)

Heino fikser alt - Konsollen (S1 E11)
12:45

Op og Hop II (S2 E1)

Op og Hop II (S2 E1)
12:55

Rosa fra Rouladegade (S1 E10)

Rosa fra Rouladegade (S1 E10)
13:25

Tree Fu Tom (S3 E3)

Tree Fu Tom (S3 E3)
13:45

Tree Fu Tom (S3 E4)

Tree Fu Tom (S3 E4)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E9)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E9)
14:35

Ernest & Celestine (S1 E2)

Ernest & Celestine (S1 E2)
14:45

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
15:00

Gurli Gris VII (S7 E9)

Gurli Gris VII (S7 E9)
15:10

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
15:20

Rasmus Klump (S1 E19)

Rasmus Klump (S1 E19)
15:35

Ridderprinsessen Nella (S1 E16)

Ridderprinsessen Nella (S1 E16)
15:55

Dora udforskeren (S1 E12)

Dora udforskeren (S1 E12)
16:20

Paw Patrol IV (S4 E15)

Paw Patrol IV (S4 E15)
16:45

Pyjamasheltene II (S2 E8)

Pyjamasheltene II (S2 E8)
17:00

Bamselægen - Lungerne (S2 E10)

Bamselægen - Lungerne (S2 E10)
17:15

Paphoved II (S2 E2)

Paphoved II (S2 E2)
17:25

Sol snart 6 år (S1 E2)

Sol snart 6 år (S1 E2)
17:30

Sprinter Galore II - Cykel (S2 E9)

Sprinter Galore II - Cykel (S2 E9)
17:45

Sprinter Galore II - Fødsel (S2 E10)

Sprinter Galore II - Fødsel (S2 E10)
18:00

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Min lille hund Mester (S1 E8)

Min lille hund Mester (S1 E8)
18:30

Hodja fra Pjort

Hodja fra Pjort
19:45

Yakari IV (S4 E6)

Yakari IV (S4 E6)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Søndag 20/10
06:00

Chuggington (S1 E17)

Chuggington (S1 E17)
06:10

Rita og Krokodille - Kroket

Rita og Krokodille - Kroket
06:15

Vitello - tigger en masse slik (S1 E5)

Vitello - tigger en masse slik (S1 E5)
06:30

Bamselægen - Ryggen (S1 E4)

Bamselægen - Ryggen (S1 E4)
06:50

Pingu (S1 E21)

Pingu (S1 E21)
06:55

F for Får

F for Får
07:15

Vidundervovsen Vaffel (S1 E19)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E19)
07:30

Nabospionen

Nabospionen
08:45

Hr. Skægs hotel - Bageren (S1 E6)

Hr. Skægs hotel - Bageren (S1 E6)
09:00

Kasper og Sofie (S1 E12)

Kasper og Sofie (S1 E12)
09:15

Kasper og Sofie II (S2 E1)

Kasper og Sofie II (S2 E1)
09:30

Alfons Åberg (S1 E7)

Alfons Åberg (S1 E7)
09:40

Cirkeline

Cirkeline
09:55

Pax' jordiske eventyr II (S2 E6)

Pax' jordiske eventyr II (S2 E6)
10:10

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E10)

Flaskepost fra Stillehavet (S1 E10)
10:25

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
11:00

Ramasjang Mysteriet III (S3 E3)

Ramasjang Mysteriet III (S3 E3)
11:30

OpFinn (S1 E3)

OpFinn (S1 E3)
12:00

Luk op Luk i - VENNER

Luk op Luk i - VENNER
12:15

TV AVISEN for dyr - På sporet af svindlerkaninen (S1 E5)

TV AVISEN for dyr - På sporet af svindlerkaninen (S1 E5)
12:25

Min bedste vens historier - Jagten (S1 E3)

Min bedste vens historier - Jagten (S1 E3)
12:35

Heino fikser alt - Cyklen (S1 E12)

Heino fikser alt - Cyklen (S1 E12)
12:45

Op og Hop II (S2 E2)

Op og Hop II (S2 E2)
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2 E1)

Rosa fra Rouladegade II (S2 E1)
13:25

Tree Fu Tom (S3 E5)

Tree Fu Tom (S3 E5)
13:45

Tree Fu Tom (S3 E6)

Tree Fu Tom (S3 E6)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E10)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E10)
14:35

Ernest & Celestine (S1 E3)

Ernest & Celestine (S1 E3)
14:45

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
15:00

Gurli Gris VII (S7 E11)

Gurli Gris VII (S7 E11)
15:10

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
15:20

Rasmus Klump (S1 E20)

Rasmus Klump (S1 E20)
15:35

Ridderprinsessen Nella (S1 E17)

Ridderprinsessen Nella (S1 E17)
15:55

Dora udforskeren (S1 E13)

Dora udforskeren (S1 E13)
16:20

Paw Patrol IV (S4 E16)

Paw Patrol IV (S4 E16)
16:45

Pyjamasheltene II (S2 E9)

Pyjamasheltene II (S2 E9)
17:00

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E4)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (S1 E4)
17:10

Luk op Luk i - VENNER

Luk op Luk i - VENNER
17:30

Det store Ramasjang Mysterie 5

Det store Ramasjang Mysterie 5
17:40

Det store Ramasjang Mysterie 6

Det store Ramasjang Mysterie 6
17:50

Stop! (S1 E8)

Stop! (S1 E8)
17:55

Astrid bliver storesøster (S1 E8)

Astrid bliver storesøster (S1 E8)
18:00

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Min lille hund Mester (S1 E9)

Min lille hund Mester (S1 E9)
18:30

Den lille prins

Den lille prins
20:10

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Mandag 21/10
06:05

Morten Skildpadde II (S2 E9)

Morten Skildpadde II (S2 E9)
06:30

Sprinter Galore II - Fødsel (S2 E10)

Sprinter Galore II - Fødsel (S2 E10)
06:45

Pingu (S1 E22)

Pingu (S1 E22)
06:55

F for Får

F for Får
07:05

Min lille hund Mester (S1 E6)

Min lille hund Mester (S1 E6)
07:10

Mini MGP Musik-værkstedet (S1 E4)

Mini MGP Musik-værkstedet (S1 E4)
07:20

Vidundervovsen Vaffel (S1 E20)

Vidundervovsen Vaffel (S1 E20)
07:35

Gurli Gris III (S3 E9)

Gurli Gris III (S3 E9)
07:45

Simon

Simon
07:50

Quizdyrene - Kaninen Camilla

Quizdyrene - Kaninen Camilla
08:05

Pyjamasheltene II (S2 E9)

Pyjamasheltene II (S2 E9)
08:15

Onkel Rejes Heavyband (S1 E7)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E7)
08:35

Kanonkongen Freja (S1 E6)

Kanonkongen Freja (S1 E6)
09:00

Sofus II (S2 E3)

Sofus II (S2 E3)
09:15

Isabel og den skjulte skat (S1 E6)

Isabel og den skjulte skat (S1 E6)
09:30

Mit kæledyr - en dværghamster

Mit kæledyr - en dværghamster
09:40

Bella, Boris og Berta (S1 E1)

Bella, Boris og Berta (S1 E1)
10:05

Sovedyr på eventyr II (6) - Slikeventyret

Sovedyr på eventyr II (6) - Slikeventyret
10:30

Lille Nørd

Lille Nørd
11:00

Ramasjang Mysteriet III (S3 E4)

Ramasjang Mysteriet III (S3 E4)
11:30

Kaj og Andrea er med i Oles trylleshow

Kaj og Andrea er med i Oles trylleshow
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:30

Ramasjang Rally

Ramasjang Rally
12:55

Rosa fra Rouladegade II (S2 E2)

Rosa fra Rouladegade II (S2 E2)
13:25

På tur med far - Pappabilens fødselsdag

På tur med far - Pappabilens fødselsdag
13:50

Op og hop (S1 E4)

Op og hop (S1 E4)
14:00

Sikker & Søn VI (S6 E6)

Sikker & Søn VI (S6 E6)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E11)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E11)
14:35

Sprinter Galore IV - Rollespil (S4 E3)

Sprinter Galore IV - Rollespil (S4 E3)
14:50

Quizdyrene II (7) - Kænguruen Anuk

Quizdyrene II (7) - Kænguruen Anuk
15:00

Ernest & Celestine (S1 E4)

Ernest & Celestine (S1 E4)
15:10

Simon

Simon
15:15

Gurli Gris VII (S7 E13)

Gurli Gris VII (S7 E13)
15:30

Kika og Bob (S1 E16)

Kika og Bob (S1 E16)
15:45

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
16:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:30

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene II (S2 E10)

Pyjamasheltene II (S2 E10)
17:00

Rosa fra Rouladegade (S1 E1)

Rosa fra Rouladegade (S1 E1)
17:30

Onkel Rejes sørøvershow II (S2 E9)

Onkel Rejes sørøvershow II (S2 E9)
17:45

Min ven Marlon (S1 E9)

Min ven Marlon (S1 E9)
18:00

Sikker & Søn tæller ned til vinter-tid (S7 E1)

Sikker & Søn tæller ned til vinter-tid (S7 E1)
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:25

Lille Roy (S1 E11)

Lille Roy (S1 E11)
18:40

Kanonkongen Freja (S1 E1)

Kanonkongen Freja (S1 E1)
19:00

Wild Kratts

Wild Kratts
19:20

Didrik Drage (S1 E35)

Didrik Drage (S1 E35)
19:35

Junglebogen (S1 E40)

Junglebogen (S1 E40)
19:45

Yakari IV (S4 E7)

Yakari IV (S4 E7)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
DR Ramasjang viser i denne uge Ramasjang sover, Ramasjang sover - lidt endnu, Morten Skildpadde, Sprinter Galore II - Olde, F for Får, Min lille hund Mester, Mini MGP Musik-værkstedet, Vidundervovsen Vaffel, Snakkel spektakel, Kanonkongen Freja, Sofus, Gry og Regnbueriget, Zoo, Ramasjang Mysteriet, Kaj og Andrea som vikinger, Bamses billedbog, Ramasjang Rally, Rosa fra Rouladegade, På tur med far - Find elgen, Op og hop, Sikker & Søn VI, Onkel Rejes Sørøvershow, Sprinter Galore III - Afsked, Quizdyrene II (4) - Hunden Evora, Ernest & Celestine, Simon, Gurli Gris VII, Kika og Bob, Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven, Tib & Tumtum, Apollos røverhistorier, Pyjamasheltene, Monster Buster, F for får V, LasseMajas Detektivbureau - Stella Nostra, Junglebogen, Yakari IV, Godnat - nu går vi i seng, Sprinter Galore II - Arbejde, Byggemand Bob, Gurli Gris - De gyldne støvler, Kaj og Andrea er med i Juhu, På tur med far - Papabilen får vinger, Sprinter Galore IV - Autoværksted, Quizdyrene II (5) - Kakaduen Samardi, Motor Mille på maskintur, Hr. Skægs hotel - Bageren, Isabel og den skjulte skat, Alma flytter på landet, Mig og mine to hjem - Tristan, Albert, Sprinter Galore II - Cykel, Flyvende Farmor, Kaj og Andrea, På tur med far - Lillesøster Lucia, Sprinter Galore IV - Pizza, Quizdyrene II (6) - Flodfiskene, Onkel Rejes Heavyband, Motor Mille og uniformerne - Politi, Mini MGP - Show 1, Quizdyrene II (8) - Araen Sugar, Lillefinger, Chuggington, Rita og Krokodille - En regnvejrsdag, Vitello - bliver forretningsmand, Bamselægen - Blindtarmen, Pingu, Jungledyret Hugo - Fræk, flabet og fri, Det store Ramasjang Mysterie 3, Det store Ramasjang Mysterie 4, Kasper og Sofie, Alfons Åberg, Peddersen og Findus, Pax' jordiske eventyr, Flaskepost fra Stillehavet, Emil fra Lønneberg, OpFinn, Luk op Luk i - FØDSELSDAG, TV AVISEN for dyr - Sangfuglen Antonio, Min bedste vens historier - Havets Moder, Heino fikser alt - Konsollen, Op og Hop, Tree Fu Tom, Rasmus Klump, Ridderprinsessen Nella, Dora udforskeren, Paw Patrol IV, Bamselægen - Lungerne, Paphoved, Sol snart 6 år, Sprinter Galore II - Fødsel, Hodja fra Pjort, Rita og Krokodille - Kroket, Vitello - tigger en masse slik, Bamselægen - Ryggen, Nabospionen, Cirkeline, Luk op Luk i - VENNER, TV AVISEN for dyr - På sporet af svindlerkaninen, Min bedste vens historier - Jagten, Heino fikser alt - Cyklen, Onkel Reje og børnenes brevkasse, Det store Ramasjang Mysterie 5, Det store Ramasjang Mysterie 6, Stop!, Astrid bliver storesøster, Den lille prins, Gurli Gris, Quizdyrene - Kaninen Camilla, Mit kæledyr - en dværghamster, Bella, Boris og Berta, Sovedyr på eventyr II (6) - Slikeventyret, Lille Nørd, Kaj og Andrea er med i Oles trylleshow, På tur med far - Pappabilens fødselsdag, Sprinter Galore IV - Rollespil, Quizdyrene II (7) - Kænguruen Anuk, Onkel Rejes sørøvershow, Min ven Marlon, Sikker & Søn tæller ned til vinter-tid, Lille Roy, Wild Kratts, Didrik Drage

DR Ramasjang i dag
DR Ramasjang i aften