Brad Pitt og Jennifer Aniston er sammen igen!

Brad Pitt og Jennifer Aniston er sammen igen!

Brad Pitt og Jennifer Aniston er sammen igen!
Stor ændring i X Factor på TV 2!

Stor ændring i X Factor på TV 2!

Stor ændring i X Factor på TV 2!
Dansk reality-babe stiller op til Folketinget!

Dansk reality-babe stiller op til Folketinget!

Dansk reality-babe stiller op til Folketinget!
Derfor er dronning Margrethe sygemeldt!

Derfor er dronning Margrethe sygemeldt!

Derfor er dronning Margrethe sygemeldt!
Nu viser Fie Laursen hendes nye bryster frem!

Nu viser Fie Laursen hendes nye bryster frem!

Nu viser Fie Laursen hendes nye bryster frem!

DR Ramasjang tv guide og program oversigt fra 23/6 2018 til 1/7 2018

Lørdag 23/6
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:35

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Søndag 24/6
05:00

Ellevilde Ella - juletræet

Ellevilde Ella - juletræet
05:10

Ellevilde Ella - Julemanden er på vej

Ellevilde Ella - Julemanden er på vej
05:20

Karlsson - Jul på taget

Karlsson - Jul på taget
05:50

Mumitroldene - juleaften

Mumitroldene - juleaften
06:00

Jul i Juni

Jul i Juni
06:05

Hr Pinds juleeventyr

Hr Pinds juleeventyr
06:32

Jul i Juni

Jul i Juni
06:35

Mor Muh og Kragen holder jul

Mor Muh og Kragen holder jul
06:43

Jul i Juni

Jul i Juni
06:45

Sarah og And - Julelys

Sarah og And - Julelys
06:55

Jul i Juni

Jul i Juni
06:56

Peddersen og Findus på julebesøg

Peddersen og Findus på julebesøg
07:10

Jul i Juni

Jul i Juni
07:15

Pyjamasheltene - Gekko redder julen

Pyjamasheltene - Gekko redder julen
07:27

Jul i Juni

Jul i Juni
07:30

Den lille julemand

Den lille julemand
08:45

Ramajetternes Jul (1:24)

Ramajetternes Jul (1:24)
09:05

Ramajetternes Jul (2:24)

Ramajetternes Jul (2:24)
09:20

Ramajetternes Jul (3:24)

Ramajetternes Jul (3:24)
09:35

Ramajetternes Jul (4:24)

Ramajetternes Jul (4:24)
09:50

Ramajetternes Jul (5:24)

Ramajetternes Jul (5:24)
10:05

Ramajetternes Jul (6:24)

Ramajetternes Jul (6:24)
10:15

Ramajetternes Jul (7:24)

Ramajetternes Jul (7:24)
10:30

Ramajetternes Jul (8:24)

Ramajetternes Jul (8:24)
10:45

Ramajetternes Jul (9:24)

Ramajetternes Jul (9:24)
10:55

Ramajetternes Jul (10:24)

Ramajetternes Jul (10:24)
11:10

Ramajetternes Jul (11:24)

Ramajetternes Jul (11:24)
11:25

Ramajetternes Jul (12:24)

Ramajetternes Jul (12:24)
11:40

Ramajetternes Jul (13:24)

Ramajetternes Jul (13:24)
11:55

Ramajetternes Jul (14:24)

Ramajetternes Jul (14:24)
12:10

Ramajetternes Jul (15:24)

Ramajetternes Jul (15:24)
12:25

Ramajetternes Jul (16:24)

Ramajetternes Jul (16:24)
12:35

Ramajetternes Jul (17:24)

Ramajetternes Jul (17:24)
12:50

Ramajetternes Jul (18:24)

Ramajetternes Jul (18:24)
13:05

Ramajetternes Jul (19:24)

Ramajetternes Jul (19:24)
13:20

Ramajetternes Jul (20:24)

Ramajetternes Jul (20:24)
13:35

Ramajetternes Jul (21:24)

Ramajetternes Jul (21:24)
13:50

Ramajetternes Jul (22:24)

Ramajetternes Jul (22:24)
14:05

Ramajetternes Jul (23:24)

Ramajetternes Jul (23:24)
14:15

Ramajetternes Jul (24:24)

Ramajetternes Jul (24:24)
14:33

Jul i Juni

Jul i Juni
14:35

Der var engang ... Grantræet

Der var engang ... Grantræet
15:01

Jul i Juni

Jul i Juni
15:05

Rita og Krokodille - Jul

Rita og Krokodille - Jul
15:10

Jul i Juni

Jul i Juni
15:15

Jul i Bakkekøbing

Jul i Bakkekøbing
16:26

Jul i Juni

Jul i Juni
16:30

Paw Patrol - redder julen

Paw Patrol - redder julen
16:56

Jul i Juni

Jul i Juni
17:00

Rosa's jul i Rouladegade

Rosa's jul i Rouladegade
17:35

Jul i Juni

Jul i Juni
17:40

Onkel Reje og børnenes brevkasse - julespecial

Onkel Reje og børnenes brevkasse - julespecial
18:03

Jul i Juni

Jul i Juni
18:05

På tur med far - Julegaven til Prik

På tur med far - Julegaven til Prik
18:25

Jul i Juni

Jul i Juni
18:30

Mission: Red Julemanden

Mission: Red Julemanden
19:51

Jul i Juni

Jul i Juni
19:55

Mumitroldene - juleaften

Mumitroldene - juleaften
20:05

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:25

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:10

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:55

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Mandag 25/6
05:00

Yakari III (23)

Yakari III (23)
05:15

Søpapegøjernes ø (17)

Søpapegøjernes ø (17)
05:20

Sarah og And (28)

Sarah og And (28)
05:30

Ramasjang Mysteriet IV (8)

Ramasjang Mysteriet IV (8)
05:55

Chuggington (6)

Chuggington (6)
06:10

Morten Skildpadde (11)

Morten Skildpadde (11)
06:35

Op og hop (10)

Op og hop (10)
06:50

Junglebogen (18)

Junglebogen (18)
07:05

Pyjamasheltene (23)

Pyjamasheltene (23)
07:20

Motor Mille på maskintur (10)

Motor Mille på maskintur (10)
07:35

F for Får (29)

F for Får (29)
07:50

Mikkel og Klara (3)

Mikkel og Klara (3)
08:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (3)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (3)
08:15

Masha og Bjørnen (5)

Masha og Bjørnen (5)
08:20

Mashas eventyr (21)

Mashas eventyr (21)
08:30

Sofus III (1)

Sofus III (1)
08:45

Min mosters historier (3)

Min mosters historier (3)
08:55

Minisekterne (31)

Minisekterne (31)
09:00

Skæg med Ord

Skæg med Ord
09:25

Lille Nørd

Lille Nørd
09:55

Vilde venner III (4)

Vilde venner III (4)
10:15

Den fortryllede karrusel (5)

Den fortryllede karrusel (5)
10:30

Kaj og Andrea slukker en brand

Kaj og Andrea slukker en brand
11:00

Motor Mille på maskintur (10)

Motor Mille på maskintur (10)
11:15

Quizdyrene II (9) - Kamelen Abu

Quizdyrene II (9) - Kamelen Abu
11:30

Ramasjang Mysteriet IV (6)

Ramasjang Mysteriet IV (6)
12:00

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:25

Skæg med matematik (6)

Skæg med matematik (6)
12:55

Rosa fra Rouladegade (5)

Rosa fra Rouladegade (5)
13:25

Onkel Rejes sørøvershow II (10)

Onkel Rejes sørøvershow II (10)
13:40

Molevitten

Molevitten
14:00

Sikker & Søn IV (7)

Sikker & Søn IV (7)
14:10

Motor Mille og Børnebanden (12)

Motor Mille og Børnebanden (12)
14:35

Der var engang....

Der var engang....
15:00

Rita og Krokodille - Skovturen

Rita og Krokodille - Skovturen
15:05

Masha og Bjørnen (4)

Masha og Bjørnen (4)
15:15

Morten Skildpadde (20)

Morten Skildpadde (20)
15:40

Gurli Gris III (6)

Gurli Gris III (6)
15:50

Chuggington (11)

Chuggington (11)
16:00

Chuggington (12)

Chuggington (12)
16:10

Yakari IV (21)

Yakari IV (21)
16:25

Junglebogen (31)

Junglebogen (31)
16:35

Junglebogen (32)

Junglebogen (32)
16:45

Pyjamasheltene (24)

Pyjamasheltene (24)
17:00

Rosa fra Rouladegade II (6)

Rosa fra Rouladegade II (6)
17:29

Sommer i Ramasjang - Fru Pudderkvasts jobsamtale

Sommer i Ramasjang - Fru Pudderkvasts jobsamtale
17:30

Onkel Rejes Sørøvershow (9)

Onkel Rejes Sørøvershow (9)
17:55

Heino fikser alt - Kagen (16)

Heino fikser alt - Kagen (16)
18:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (4)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (4)
18:20

Yakari III (24)

Yakari III (24)
18:30

F for Får (32)

F for Får (32)
18:35

Cirkeline

Cirkeline
18:50

Cirkeline

Cirkeline
19:05

Tree Fu Tom (11)

Tree Fu Tom (11)
19:25

Zorro (3)

Zorro (3)
19:50

Mumitroldene (36)

Mumitroldene (36)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:20

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:05

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:55

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:40

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Tirsdag 26/6
05:00

Yakari III (24)

Yakari III (24)
05:15

Søpapegøjernes ø (18)

Søpapegøjernes ø (18)
05:20

Sarah og And (29)

Sarah og And (29)
05:30

Ramasjang Mysteriet IV (9)

Ramasjang Mysteriet IV (9)
06:00

Chuggington (7)

Chuggington (7)
06:10

Morten Skildpadde (12)

Morten Skildpadde (12)
06:35

Op og Hop II (1)

Op og Hop II (1)
06:50

Junglebogen (19)

Junglebogen (19)
07:05

Pyjamasheltene (24)

Pyjamasheltene (24)
07:20

Heino fikser alt - Kagen (16)

Heino fikser alt - Kagen (16)
07:35

F for Får (30)

F for Får (30)
07:40

Gurli Gris III (13)

Gurli Gris III (13)
07:55

Mikkel og Klara (4)

Mikkel og Klara (4)
08:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (4)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (4)
08:15

Masha og Bjørnen (6)

Masha og Bjørnen (6)
08:20

Mashas eventyr (22)

Mashas eventyr (22)
08:30

Sofus III (2)

Sofus III (2)
08:45

Min mosters historier (4)

Min mosters historier (4)
08:55

Minisekterne (32)

Minisekterne (32)
09:05

Skæg med Ord

Skæg med Ord
09:30

Lille Nørd

Lille Nørd
10:00

Vilde venner III (5)

Vilde venner III (5)
10:20

Den fortryllede karrusel (6)

Den fortryllede karrusel (6)
10:30

Kaj og Andrea holder Fastelavn

Kaj og Andrea holder Fastelavn
11:00

Sprinter Galore (1)

Sprinter Galore (1)
11:15

Quizdyrene II (10) - Æslet Pépe

Quizdyrene II (10) - Æslet Pépe
11:30

Ramasjang Mysteriet IV (7)

Ramasjang Mysteriet IV (7)
12:00

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:30

Skæg med matematik (7)

Skæg med matematik (7)
13:00

Rosa fra Rouladegade (6)

Rosa fra Rouladegade (6)
13:25

Onkel Rejes sørøvershow II (11)

Onkel Rejes sørøvershow II (11)
13:40

Molevitten

Molevitten
14:00

Sikker & Søn IV (8)

Sikker & Søn IV (8)
14:15

Onkel Rejes Sørøvershow (1)

Onkel Rejes Sørøvershow (1)
14:35

Der var engang....

Der var engang....
15:00

Rita og Krokodille - Sne

Rita og Krokodille - Sne
15:05

Masha og Bjørnen (5)

Masha og Bjørnen (5)
15:15

Morten Skildpadde (21)

Morten Skildpadde (21)
15:35

Gurli Gris III (8)

Gurli Gris III (8)
15:50

Chuggington (13)

Chuggington (13)
16:00

Chuggington (14)

Chuggington (14)
16:10

Yakari IV (22)

Yakari IV (22)
16:20

Junglebogen (33)

Junglebogen (33)
16:35

Junglebogen (34)

Junglebogen (34)
16:45

Pyjamasheltene (25)

Pyjamasheltene (25)
17:00

Vilde venner III (1)

Vilde venner III (1)
17:20

Quizdyrene - Kaninen Camilla

Quizdyrene - Kaninen Camilla
17:31

Sommer i Ramasjang - Siljas jobsamtale

Sommer i Ramasjang - Siljas jobsamtale
17:32

Hemmelige dyr: Den døde høne

Hemmelige dyr: Den døde høne
17:50

Heino fikser alt - Trækbasunen (17)

Heino fikser alt - Trækbasunen (17)
18:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (5)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (5)
18:15

Yakari III (25)

Yakari III (25)
18:25

F for Får (33)

F for Får (33)
18:30

Rosa fra Rouladegade II (6)

Rosa fra Rouladegade II (6)
19:00

Tree Fu Tom (12)

Tree Fu Tom (12)
19:25

Zorro (4)

Zorro (4)
19:45

Mumitroldene (37)

Mumitroldene (37)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:10

Ramasjang sover

Ramasjang sover
22:55

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:30

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Onsdag 27/6
05:00

Yakari III (25)

Yakari III (25)
05:15

Søpapegøjernes ø (19)

Søpapegøjernes ø (19)
05:20

Sarah og And (30)

Sarah og And (30)
05:30

Ramasjang Mysteriet IV (10)

Ramasjang Mysteriet IV (10)
06:00

Chuggington (8)

Chuggington (8)
06:10

Morten Skildpadde (13)

Morten Skildpadde (13)
06:35

Op og Hop II (2)

Op og Hop II (2)
06:50

Junglebogen (20)

Junglebogen (20)
07:05

Pyjamasheltene (25)

Pyjamasheltene (25)
07:20

Heino fikser alt - Trækbasunen (17)

Heino fikser alt - Trækbasunen (17)
07:35

F for Får (31)

F for Får (31)
07:40

Gurli Gris III (15)

Gurli Gris III (15)
07:55

Mikkel og Klara (5)

Mikkel og Klara (5)
08:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (5)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (5)
08:15

Masha og Bjørnen (7)

Masha og Bjørnen (7)
08:25

Mashas eventyr (23)

Mashas eventyr (23)
08:30

Sofus III (3)

Sofus III (3)
08:45

Min mosters historier (5)

Min mosters historier (5)
08:55

Minisekterne (33)

Minisekterne (33)
09:00

Skæg med Ord

Skæg med Ord
09:25

Lille Nørd

Lille Nørd
09:55

Vilde venner III (6)

Vilde venner III (6)
10:15

Den fortryllede karrusel (7)

Den fortryllede karrusel (7)
10:25

Kaj og Andrea og "fyrtøjet"

Kaj og Andrea og "fyrtøjet"
11:00

Sprinter Galore (2)

Sprinter Galore (2)
11:15

Hemmelige dyr: Den fine fjer (1)

Hemmelige dyr: Den fine fjer (1)
11:30

Ramasjang Mysteriet IV (8)

Ramasjang Mysteriet IV (8)
12:00

Bamses Billedbog

Bamses Billedbog
12:25

Skæg med matematik (8)

Skæg med matematik (8)
12:55

Rosa fra Rouladegade (7)

Rosa fra Rouladegade (7)
13:25

Onkel Rejes sørøvershow II (12)

Onkel Rejes sørøvershow II (12)
13:40

Molevitten

Molevitten
14:00

Sikker & Søn IV (9)

Sikker & Søn IV (9)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (2)

Onkel Rejes Sørøvershow (2)
14:35

Der var engang....

Der var engang....
15:00

Rita og Krokodille - Fisketuren

Rita og Krokodille - Fisketuren
15:05

Masha og Bjørnen (6)

Masha og Bjørnen (6)
15:15

Morten Skildpadde (22)

Morten Skildpadde (22)
15:40

Gurli Gris II (1)

Gurli Gris II (1)
15:50

Chuggington (15)

Chuggington (15)
16:00

Chuggington (16)

Chuggington (16)
16:10

Yakari IV (23)

Yakari IV (23)
16:25

Junglebogen (35)

Junglebogen (35)
16:35

Junglebogen (36)

Junglebogen (36)
16:45

Pyjamasheltene (1)

Pyjamasheltene (1)
17:00

Ramasjang Mysteriet V (4)

Ramasjang Mysteriet V (4)
17:30

Sommer i Ramasjang - Danse Staffans jobsamtale

Sommer i Ramasjang - Danse Staffans jobsamtale
17:31

Min fede fridag (5)

Min fede fridag (5)
17:45

Brillebjørn (25)

Brillebjørn (25)
17:50

Heino fikser alt - Hammeren (18)

Heino fikser alt - Hammeren (18)
18:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (6)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (6)
18:15

Yakari III (26)

Yakari III (26)
18:25

F for Får (34)

F for Får (34)
18:35

Hemmelige dyr: Den døde høne

Hemmelige dyr: Den døde høne
18:50

Quizdyrene - Kaninen Camilla

Quizdyrene - Kaninen Camilla
19:00

Tree Fu Tom (13)

Tree Fu Tom (13)
19:25

Zorro (5)

Zorro (5)
19:45

Mumitroldene (38)

Mumitroldene (38)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:35

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Torsdag 28/6
05:00

Yakari III (26)

Yakari III (26)
05:15

Søpapegøjernes ø (20)

Søpapegøjernes ø (20)
05:20

Sarah og And (31)

Sarah og And (31)
05:30

Ramasjang Mysteriet V (1)

Ramasjang Mysteriet V (1)
06:00

Chuggington (9)

Chuggington (9)
06:10

Morten Skildpadde (14)

Morten Skildpadde (14)
06:35

Op og Hop II (3)

Op og Hop II (3)
06:50

Junglebogen (21)

Junglebogen (21)
07:05

Pyjamasheltene (1)

Pyjamasheltene (1)
07:20

Heino fikser alt - Hammeren (18)

Heino fikser alt - Hammeren (18)
07:35

F for Får (32)

F for Får (32)
07:40

Gurli Gris III (17)

Gurli Gris III (17)
07:55

Mikkel og Klara (6)

Mikkel og Klara (6)
08:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (6)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (6)
08:15

Masha og Bjørnen (8)

Masha og Bjørnen (8)
08:25

Mashas eventyr (24)

Mashas eventyr (24)
08:30

Sofus III (4)

Sofus III (4)
08:45

Min mosters historier (6)

Min mosters historier (6)
08:55

Minisekterne (34)

Minisekterne (34)
09:00

Skæg med Ord

Skæg med Ord
09:25

Lille Nørd

Lille Nørd
09:55

Vilde venner III (7)

Vilde venner III (7)
10:15

Den fortryllede karrusel (8)

Den fortryllede karrusel (8)
10:25

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
11:00

Sprinter Galore (3)

Sprinter Galore (3)
11:15

Hemmelige dyr: Hullet i Lunden (2)

Hemmelige dyr: Hullet i Lunden (2)
11:30

Ramasjang Mysteriet IV (9)

Ramasjang Mysteriet IV (9)
12:00

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:25

Skæg med matematik (9)

Skæg med matematik (9)
12:55

Rosa fra Rouladegade (8)

Rosa fra Rouladegade (8)
13:25

Onkel Rejes sørøvershow II (13)

Onkel Rejes sørøvershow II (13)
13:40

Molevitten

Molevitten
13:55

Sikker & Søn IV (10)

Sikker & Søn IV (10)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (3)

Onkel Rejes Sørøvershow (3)
14:30

Der var engang....

Der var engang....
15:00

Rita og Krokodille - Pindsvinet

Rita og Krokodille - Pindsvinet
15:05

Masha og Bjørnen (7)

Masha og Bjørnen (7)
15:15

Morten Skildpadde (23)

Morten Skildpadde (23)
15:40

Gurli Gris II (3)

Gurli Gris II (3)
15:50

Chuggington (17)

Chuggington (17)
16:00

Chuggington (18)

Chuggington (18)
16:10

Yakari IV (24)

Yakari IV (24)
16:25

Junglebogen (37)

Junglebogen (37)
16:35

Junglebogen (38)

Junglebogen (38)
16:45

Pyjamasheltene (2)

Pyjamasheltene (2)
17:00

Skæg med bogstaver - P

Skæg med bogstaver - P
17:25

Sommer i Ramasjang - Ronni Roligans jobsamtale

Sommer i Ramasjang - Ronni Roligans jobsamtale
17:26

Sofus (4)

Sofus (4)
17:40

Min mosters historier (7)

Min mosters historier (7)
17:50

Heino fikser alt - Fødselsdagsfesten (19)

Heino fikser alt - Fødselsdagsfesten (19)
18:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (7)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (7)
18:15

Yakari III (1)

Yakari III (1)
18:30

F for Får (35)

F for Får (35)
18:35

Grøffeldyret

Grøffeldyret
19:05

Tree Fu Tom (14)

Tree Fu Tom (14)
19:25

Zorro (6)

Zorro (6)
19:50

Mumitroldene (39)

Mumitroldene (39)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:20

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:05

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:35

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Fredag 29/6
05:00

Yakari III (1)

Yakari III (1)
05:15

Søpapegøjernes ø (21)

Søpapegøjernes ø (21)
05:20

Sarah og And (32)

Sarah og And (32)
05:30

Ramasjang Mysteriet V (2)

Ramasjang Mysteriet V (2)
05:55

Chuggington (10)

Chuggington (10)
06:10

Morten Skildpadde (15)

Morten Skildpadde (15)
06:35

Op og Hop II (4)

Op og Hop II (4)
06:50

Junglebogen (22)

Junglebogen (22)
07:05

Pyjamasheltene (2)

Pyjamasheltene (2)
07:20

Heino fikser alt - Fødselsdagsfesten (19)

Heino fikser alt - Fødselsdagsfesten (19)
07:35

F for Får (33)

F for Får (33)
07:40

Gurli Gris III (19)

Gurli Gris III (19)
07:55

Mikkel og Klara (7)

Mikkel og Klara (7)
08:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (7)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (7)
08:15

Masha og Bjørnen (9)

Masha og Bjørnen (9)
08:20

Mashas eventyr (25)

Mashas eventyr (25)
08:30

Sofus III (5)

Sofus III (5)
08:45

Min mosters historier (7)

Min mosters historier (7)
08:55

Minisekterne (35)

Minisekterne (35)
09:05

Skæg med Ord

Skæg med Ord
09:30

Lille Nørd

Lille Nørd
09:55

Vilde venner III (8)

Vilde venner III (8)
10:15

Den fortryllede karrusel (9)

Den fortryllede karrusel (9)
10:30

Kaj og Andrea

Kaj og Andrea
11:00

Sprinter Galore (4)

Sprinter Galore (4)
11:15

Hemmelige dyr: Mystiske sandbunker (3)

Hemmelige dyr: Mystiske sandbunker (3)
11:25

Ramasjang Mysteriet IV (10)

Ramasjang Mysteriet IV (10)
11:55

Bamses billedbog

Bamses billedbog
12:25

Skæg med matematik (10)

Skæg med matematik (10)
12:50

Rosa fra Rouladegade (9)

Rosa fra Rouladegade (9)
13:20

Onkel Rejes sørøvershow II (14)

Onkel Rejes sørøvershow II (14)
13:40

Molevitten

Molevitten
13:55

Sikker & Søn IV (11)

Sikker & Søn IV (11)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (4)

Onkel Rejes Sørøvershow (4)
14:35

Der var engang...

Der var engang...
15:00

Rita og Krokodille - Camping

Rita og Krokodille - Camping
15:05

Masha og Bjørnen (8)

Masha og Bjørnen (8)
15:15

Morten Skildpadde (24)

Morten Skildpadde (24)
15:40

Gurli Gris II (5)

Gurli Gris II (5)
15:45

Gurli Gris II (6)

Gurli Gris II (6)
15:50

Chuggington (19)

Chuggington (19)
16:00

Chuggington (20)

Chuggington (20)
16:10

Yakari IV (25)

Yakari IV (25)
16:25

Junglebogen (39)

Junglebogen (39)
16:35

Junglebogen (40)

Junglebogen (40)
16:45

Pyjamasheltene (3)

Pyjamasheltene (3)
17:00

Brunos Kloshow

Brunos Kloshow
17:05

F for Får (21)

F for Får (21)
17:11

Brunos Kloshow

Brunos Kloshow
17:15

Masha og Bjørnen (24)

Masha og Bjørnen (24)
17:22

Brunos Kloshow

Brunos Kloshow
17:25

Onkel Reje og børnenes brevkasse (10)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (10)
17:40

Motor Mille på maskintur (5)

Motor Mille på maskintur (5)
17:55

Heino fikser alt - Pokalhylden (20)

Heino fikser alt - Pokalhylden (20)
18:05

Kasper og Sofie (3)

Kasper og Sofie (3)
18:15

Kasper og Sofie (4)

Kasper og Sofie (4)
18:30

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (8)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (8)
18:45

Yakari III (2)

Yakari III (2)
19:00

Onkel Rejes sørøvershow II (8)

Onkel Rejes sørøvershow II (8)
19:15

F for Får (18)

F for Får (18)
19:20

Søpapegøjernes ø (32)

Søpapegøjernes ø (32)
19:25

Mor Muh og Kragen

Mor Muh og Kragen
19:35

Den fortryllede karrusel (33)

Den fortryllede karrusel (33)
19:50

Minisekterne (49)

Minisekterne (49)
19:55

Lillefinger

Lillefinger
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:35

Ramasjang sover

Ramasjang sover
Lørdag 30/6
05:00

Yakari III (2)

Yakari III (2)
05:15

Babar (1)

Babar (1)
05:35

Motor Mille og Børnebanden (8)

Motor Mille og Børnebanden (8)
06:00

Chuggington (11)

Chuggington (11)
06:15

Morten Skildpadde (16)

Morten Skildpadde (16)
06:40

Heino fikser alt - Pokalhylden (20)

Heino fikser alt - Pokalhylden (20)
06:55

Pyjamasheltene (3)

Pyjamasheltene (3)
07:10

Kasper og Sofie (3)

Kasper og Sofie (3)
07:30

Den lille delfin på eventyr

play_arrow
Den lille delfin på eventyr
09:00

Kasper og Sofie II (15)

Kasper og Sofie II (15)
09:15

Kasper og Sofie II (16)

Kasper og Sofie II (16)
09:30

Pippi Langstrømpe

Pippi Langstrømpe
09:55

Karlsson på taget

Karlsson på taget
10:20

Flaskepost fra Stillehavet (13)

Flaskepost fra Stillehavet (13)
10:30

Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg
11:00

Sprinter Galore (5)

Sprinter Galore (5)
11:15

Hemmelige dyr: Nogen spiser af skraldet (4)

Hemmelige dyr: Nogen spiser af skraldet (4)
11:25

Ramasjang Mysteriet V (1)

Ramasjang Mysteriet V (1)
11:55

Junglebogen (31)

Junglebogen (31)
12:05

Junglebogen (32)

Junglebogen (32)
12:15

Heino fikser alt - Konsollen (11)

Heino fikser alt - Konsollen (11)
12:25

Heino fikser alt - Cyklen (12)

Heino fikser alt - Cyklen (12)
12:35

Motor Mille på maskintur (6)

Motor Mille på maskintur (6)
12:55

Rosa fra Rouladegade (10)

Rosa fra Rouladegade (10)
13:20

Tree Fu Tom (19)

Tree Fu Tom (19)
13:45

Tree Fu Tom (20)

Tree Fu Tom (20)
14:05

Onkel Rejes Sørøvershow (5)

Onkel Rejes Sørøvershow (5)
14:30

Der var engang....

Der var engang....
15:00

Rita og Krokodille - Zoologisk Have

Rita og Krokodille - Zoologisk Have
15:05

Masha og Bjørnen (9)

Masha og Bjørnen (9)
15:15

Morten Skildpadde (25)

Morten Skildpadde (25)
15:40

Gurli Gris II (7)

Gurli Gris II (7)
15:45

Gurli Gris II (8)

Gurli Gris II (8)
15:50

Chuggington (21)

Chuggington (21)
16:00

Chuggington (22)

Chuggington (22)
16:10

Dora udforskeren (18)

Dora udforskeren (18)
16:35

Paw Patrol III (1)

Paw Patrol III (1)
17:00

Peter Pedal

Peter Pedal
17:25

Mors lille hjælper (6)

Mors lille hjælper (6)
17:30

Alfons Åberg (2)

Alfons Åberg (2)
17:45

Ramajetterne III (10)

Ramajetterne III (10)
18:00

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (9)

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven (9)
18:15

Yakari III (3)

Yakari III (3)
18:25

F for Får (36)

F for Får (36)
18:35

Onkel Reje og børnenes brevkasse (10)

Onkel Reje og børnenes brevkasse (10)
18:45

Motor Mille på maskintur (5)

Motor Mille på maskintur (5)
19:00

Pyjamasheltene (4)

Pyjamasheltene (4)
19:15

Tree Fu Tom (15)

Tree Fu Tom (15)
19:35

Zorro (7)

Zorro (7)
20:00

Godnat - nu går vi i seng

Godnat - nu går vi i seng
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
DR Ramasjang viser i denne uge Ramajetternes Jul, Yakari, Søpapegøjernes ø, Sarah og And, Ramasjang Mysteriet IV, Chuggington, Morten Skildpadde, Op og hop, Junglebogen, Pyjamasheltene, Motor Mille på maskintur, F for Får, Mikkel og Klara, Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven, Masha og Bjørnen, Mashas eventyr, Sofus, Min mosters historier, Minisekterne, Vilde venner, Den fortryllede karrusel, Skæg med matematik, Rosa fra Rouladegade, Onkel Rejes sørøvershow, Sikker & Søn IV, Motor Mille og Børnebanden, Gurli Gris, Yakari IV, Onkel Rejes Sørøvershow, Heino fikser alt - Kagen, Tree Fu Tom, Zorro, Mumitroldene, Op og Hop, Sprinter Galore, Heino fikser alt - Trækbasunen, Hemmelige dyr, Ramasjang Mysteriet V, Min fede fridag, Brillebjørn, Heino fikser alt - Hammeren, Heino fikser alt - Fødselsdagsfesten, Onkel Reje og børnenes brevkasse, Heino fikser alt - Pokalhylden, Kasper og Sofie, Babar, Flaskepost fra Stillehavet, Heino fikser alt - Konsollen, Heino fikser alt - Cyklen, Dora udforskeren, Paw Patrol, Mors lille hjælper, Alfons Åberg, Ramajetterne, Den lille delfin på eventyr

DR Ramasjang i dag
DR Ramasjang i aften