TV2 tv guide og program oversigt fra i dag 14/12 2019 til 28/12 2019

Lørdag 14/12
15:10

Crocodile Dundee

Australsk komedie fra 1986
play_arrow
Crocodile Dundee
16:50

Pyrus i alletiders eventyr (14)

Pyrus i alletiders eventyr (14)
17:20

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne og Sporten

Nyhederne og Sporten
18:15

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Auktionshuset

Auktionshuset
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
19:45

Sporten

Sporten
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

Crocodile Dundee II

Australsk komedie fra 1988
play_arrow
Crocodile Dundee II
22:30

Undercover

Dansk komedie fra 2016
Undercover
00:10

En forbandet god jul

Svensk komedie fra 2015
En forbandet god jul
02:00

St. Vincent

Amr. komediedrama fra 2014
play_arrow
St. Vincent
03:45

Witch Hunters

Amr. eventyrfilm fra 2013
Witch Hunters
Søndag 15/12
05:10

Blue Bloods (15)

Blue Bloods (15)
06:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
07:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
08:00

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
09:05

Håndbold: VM-studiet

Håndbold: VM-studiet
09:20

Håndbold: VM - bronzekamp, direkte

Håndbold: VM - bronzekamp, direkte
10:10

Håndbold: VM - bronzekamp, direkte

Håndbold: VM - bronzekamp, direkte
11:15

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne

Nyhederne
12:20

Ingemann og Jerntæppets fald

Ingemann og Jerntæppets fald
13:00

Ingemann og Jerntæppets fald

Ingemann og Jerntæppets fald
13:50

Anders & Torben - tvillingerne og den søde juletid

Anders & Torben - tvillingerne og den søde juletid
14:25

Crocodile Dundee II

Australsk komedie fra 1988
play_arrow
Crocodile Dundee II
16:20

Pyrus i alletiders eventyr (15)

Pyrus i alletiders eventyr (15)
16:50

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:20

Håndbold: VM-studiet

Håndbold: VM-studiet
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne og Sporten

Nyhederne og Sporten
18:15

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Razzia

Razzia
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

Den bedste mand

Dansk drama fra 2017 - tv-premiere
Den bedste mand
22:15

Mysteriet om Pedal-Ove (3:3)

Mysteriet om Pedal-Ove (3:3)
22:50

Natholdet - best of 2019

Natholdet - best of 2019
23:25

Natholdet - best of 2019

Natholdet - best of 2019
23:55

Britain's Got Talent - finale

Britain's Got Talent - finale
02:05

Blue Bloods (16)

Blue Bloods (16)
02:45

Blue Bloods (17)

Blue Bloods (17)
03:25

Liebhaverne

Liebhaverne
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Mandag 16/12
06:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
06:30

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
12:30

Regionale nyheder

Regionale nyheder
12:40

Vi elsker chokolade!

Vi elsker chokolade!
13:25

Vi elsker chokolade!

Vi elsker chokolade!
14:15

I den søde juletid

I den søde juletid
14:45

I den søde juletid

I den søde juletid
15:20

I den søde juletid

I den søde juletid
15:55

Pyrus i alletiders eventyr (16)

Pyrus i alletiders eventyr (16)
16:25

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
17:11

Regionale nyheder

Regionale nyheder
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:20

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

I den søde juletid

I den søde juletid
21:30

Nyhederne

Nyhederne
22:00

Regionale nyheder

Regionale nyheder
22:10

Sporten

Sporten
22:25

Mellem os (7)

Mellem os (7)
23:15

Mellem os (8)

Mellem os (8)
23:50

America's Got Talent - vindere fra hele verden

America's Got Talent - vindere fra hele verden
01:25

America's Got Talent - vindere fra hele verden

America's Got Talent - vindere fra hele verden
03:00

Liebhaverne - sommerhuse

Liebhaverne - sommerhuse
03:25

Liebhaverne - sommerhuse

Liebhaverne - sommerhuse
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Tirsdag 17/12
06:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
06:30

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
12:30

Regionale nyheder

Regionale nyheder
12:35

Jul på d'Angleterre (1:2)

Jul på d'Angleterre (1:2)
13:25

Jul på Valdemars Slot

Jul på Valdemars Slot
13:55

Jul på Berleburg Slot

Jul på Berleburg Slot
14:30

Jul på Ledreborg Slot

Jul på Ledreborg Slot
15:05

I den søde juletid

I den søde juletid
15:55

Pyrus i alletiders eventyr (17)

Pyrus i alletiders eventyr (17)
16:25

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
17:11

Regionale nyheder

Regionale nyheder
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:20

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

Jul på d'Angleterre

Jul på d'Angleterre
21:30

Nyhederne

Nyhederne
22:00

Regionale nyheder

Regionale nyheder
22:10

Sporten

Sporten
22:25

Natholdet - best of 2019

Natholdet - best of 2019
23:05

America's Got Talent - vindere fra hele verden

America's Got Talent - vindere fra hele verden
00:40

America's Got Talent - vindere fra hele verden

America's Got Talent - vindere fra hele verden
02:10

Blue Bloods (18)

Blue Bloods (18)
03:00

Liebhaverne

Liebhaverne
03:25

Liebhaverne

Liebhaverne
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Onsdag 18/12
06:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
06:30

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
12:30

Regionale nyheder

Regionale nyheder
12:40

Jul på d'Angleterre (2:2)

Jul på d'Angleterre (2:2)
13:30

Jul hos hofleverandørerne

Jul hos hofleverandørerne
14:15

Is og sne for millioner

Is og sne for millioner
15:05

I den søde juletid

I den søde juletid
15:55

Pyrus i alletiders eventyr (18)

Pyrus i alletiders eventyr (18)
16:25

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
17:11

Regionale nyheder

Regionale nyheder
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:20

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:12

Regionalprogram

Regionalprogram
19:25

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
19:55

Fodbold: El Clásico - FC Barcelona-Real Madrid, direkte

Fodbold: El Clásico - FC Barcelona-Real Madrid, direkte
20:50

Fodbold: El Clásico - FC Barcelona-Real Madrid, direkte

Fodbold: El Clásico - FC Barcelona-Real Madrid, direkte
22:10

Nyhederne

Nyhederne
22:40

Regionale nyheder

Regionale nyheder
22:50

Sporten

Sporten
22:55

Natholdet - best of 2019

Natholdet - best of 2019
23:30

America's Got Talent - vindere fra hele verden

America's Got Talent - vindere fra hele verden
01:00

America's Got Talent - vindere fra hele verden

America's Got Talent - vindere fra hele verden
02:35

Blue Bloods (19)

Blue Bloods (19)
03:20

Liebhaverne

Liebhaverne
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Torsdag 19/12
06:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
06:30

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
12:30

Regionale nyheder

Regionale nyheder
12:35

Jul på d'Angleterre

Jul på d'Angleterre
13:20

Jul hos hofleverandørerne

Jul hos hofleverandørerne
14:05

Jul hos hofleverandørerne

Jul hos hofleverandørerne
14:35

Jul i konditoriet

Jul i konditoriet
15:05

I den søde juletid

I den søde juletid
15:50

Pyrus i alletiders eventyr (19)

Pyrus i alletiders eventyr (19)
16:25

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
17:11

Regionale nyheder

Regionale nyheder
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:20

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

De kongelige øjeblikke (2019)

De kongelige øjeblikke (2019)
22:05

Breinholt & Bendtner

Breinholt & Bendtner
22:55

Coming to America

Amr. komedie fra 1988
play_arrow
Coming to America
00:50

America's Got Talent - vindere fra hele verden

America's Got Talent - vindere fra hele verden
02:25

Blue Bloods (20)

Blue Bloods (20)
03:15

CPH Lufthavnen

CPH Lufthavnen
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Fredag 20/12
06:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
06:30

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
12:30

Regionale nyheder

Regionale nyheder
12:35

Coming to America

Amr. komedie fra 1988
play_arrow
Coming to America
14:40

Jul i konditoriet

Jul i konditoriet
15:15

Juleaften på Ruths

Juleaften på Ruths
15:55

Pyrus i alletiders eventyr (20)

Pyrus i alletiders eventyr (20)
16:25

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
17:12

Regionale nyheder

Regionale nyheder
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:20

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

Alletiders juleshow

Alletiders juleshow
21:55

Die Hard

Amr. actionfilm fra 1988
play_arrow
Die Hard
00:10

Julefrokosten

Dansk komedie fra 2009
Julefrokosten
01:45

Kolbøttefabrikken

Dansk komedie fra 2014
Kolbøttefabrikken
03:05

ANTI

Dansk drama fra 2016
ANTI
04:35

Blue Bloods (18)

Blue Bloods (18)
Lørdag 21/12
05:20

Liebhaverne

Liebhaverne
06:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
07:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
08:00

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne

Nyhederne
12:25

Pyrus i alletiders eventyr (21)

Pyrus i alletiders eventyr (21)
12:55

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
13:30

SuperMatchen: Studiet

SuperMatchen: Studiet
14:05

SuperMatchen: Fredericia-Skjern (m), direkte

SuperMatchen: Fredericia-Skjern (m), direkte
14:50

SuperMatchen: Fredericia-Skjern (m), direkte

SuperMatchen: Fredericia-Skjern (m), direkte
15:50

SuperMatchen: TTH Holstebro - Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte

SuperMatchen: TTH Holstebro - Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte
16:40

SuperMatchen: TTH Holstebro - Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte

SuperMatchen: TTH Holstebro - Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne og Sporten

Nyhederne og Sporten
18:15

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Auktionshuset

Auktionshuset
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
19:45

Sporten

Sporten
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

Die Hard 2

amr. actionthriller fra 1990.
play_arrow
Die Hard 2
22:40

Abernes planet: Oprindelsen

Amr. eventyr-actionfilm fra 2011
play_arrow
Abernes planet: Oprindelsen
00:30

Enden på legen

Amr. drama fra 1999
play_arrow
Enden på legen
02:15

The Murder of Sadie Hartley

The Murder of Sadie Hartley
03:30

Våben til salg

Våben til salg
04:25

CPH Lufthavnen

CPH Lufthavnen
04:55

CPH Lufthavnen

CPH Lufthavnen
Søndag 22/12
05:25

Liebhaverne

Liebhaverne
06:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
07:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
08:00

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne

Nyhederne
12:20

Alletiders juleshow

Alletiders juleshow
13:40

Poppers pingviner

Amr. familiefilm fra 2011
play_arrow
Poppers pingviner
15:15

Sådan træner du din drage

Amr. animationsfilm fra 2010 - originalversion
play_arrow
Sådan træner du din drage
16:50

Pyrus i alletiders eventyr (22)

Pyrus i alletiders eventyr (22)
17:20

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne og Sporten

Nyhederne og Sporten
18:15

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Jul i konditoriet

Jul i konditoriet
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

Alene hjemme

amr. familie-julekomedie fra 1990
play_arrow
Alene hjemme
22:20

Alle for én

Dansk komedie fra 2011
play_arrow
Alle for én
23:50

Talenttyven

Dansk komedie fra 2012
Talenttyven
01:20

The Model

Dansk drama fra 2016
play_arrow
The Model
03:10

Blue Bloods (19)

Blue Bloods (19)
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Mandag 23/12
06:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
06:30

Go' morgen Danmark

Go' morgen Danmark
12:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
12:25

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Amr. eventyrfilm fra 2016
play_arrow
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
14:35

Alene hjemme

amr. familie-julekomedie fra 1990
play_arrow
Alene hjemme
16:15

Pyrus i alletiders eventyr (23)

Pyrus i alletiders eventyr (23)
16:50

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:10

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:20

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
20:35

Alene hjemme 2 - glemt i New York

amr. familiekomedie fra 1992.
play_arrow
Alene hjemme 2 - glemt i New York
22:40

Alle for to

Dansk komedie fra 2013
play_arrow
Alle for to
00:15

Blå Mænd

Dansk komedie fra 2008
play_arrow
Blå Mænd
01:40

Abernes planet: Oprindelsen

Amr. eventyr-actionfilm fra 2011
play_arrow
Abernes planet: Oprindelsen
03:30

Liebhaverne

Liebhaverne
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Tirsdag 24/12
07:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
09:00

Go' jul Danmark

Go' jul Danmark
13:50

Pyrus i alletiders eventyr (24)

Pyrus i alletiders eventyr (24)
14:20

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
14:55

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
15:30

Alene hjemme 2 - glemt i New York

amr. familiekomedie fra 1992.
play_arrow
Alene hjemme 2 - glemt i New York
17:25

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:25

Juleaften på Ruths

Juleaften på Ruths
19:10

Jul på d'Angleterre

Jul på d'Angleterre
20:00

Alletiders juleshow

Alletiders juleshow
21:25

Nøddebo Præstegaard

Dansk julefilm fra 1974
Nøddebo Præstegaard
23:00

Die Hard

Amr. actionfilm fra 1988
play_arrow
Die Hard
01:10

Det store juleshow med Burhan G

Det store juleshow med Burhan G
02:20

Så flyt dog!

Amr. romantisk komedie fra 2006
play_arrow
Så flyt dog!
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Onsdag 25/12
07:00

Surf's Up

Amr. animationsfilm fra 2007
play_arrow
Surf's Up
08:20

Manolos magiske rejse

Amr. animationsfilm fra 2014 - med dansk tale
Manolos magiske rejse
09:50

Peddersen og Findus: Den bedste jul nogensinde

Tysk familiefilm fra 2016 - med dansk tale
Peddersen og Findus: Den bedste jul nogensinde
11:15

Madagascar 3: Efterlyst i hele Europa

Amr. animationsfilm fra 2012 - originalversion
play_arrow
Madagascar 3: Efterlyst i hele Europa
12:45

Stuart Little

Amr. familiefilm fra 1999 - originalversion
play_arrow
Stuart Little
14:10

Elf

Amr. julekomedie fra 2003
play_arrow
Elf
15:50

Min søsters børn og guldgraverne

Dansk familiefilm fra 2015
Min søsters børn og guldgraverne
17:15

Tinka og Kongespillet

Tinka og Kongespillet
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:10

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:15

Dit vejr 2019

Dit vejr 2019
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Olsen-bandens store kup

dansk folkekomedie fra 1972.
Olsen-bandens store kup
21:45

Kærlig hilsen 1958

Kærlig hilsen 1958
22:35

21 Jump Street

Amr. action-komedie fra 2012
play_arrow
21 Jump Street
00:30

The Assignment

Amr. action-thriller fra 1997
play_arrow
The Assignment
02:30

Blue Bloods (21)

Blue Bloods (21)
03:15

Liebhaverne

Liebhaverne
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Torsdag 26/12
07:00

Dyrene i Hakkebakkeskoven

Norsk familiefilm fra 2016 - med dansk tale
Dyrene i Hakkebakkeskoven
08:15

Den bestøvlede kat

Amr. animationsfilm fra 2011 - originalversion
play_arrow
Den bestøvlede kat
09:45

Bigfoot Junior

Fransk-belgisk animationsfilm fra 2017 - med dansk tale
play_arrow
Bigfoot Junior
11:20

Robinson Crusoe

Fransk/belgisk animationsfilm fra 2016
play_arrow
Robinson Crusoe
12:55

Stuart Little 2

Amr. familiefilm fra 2002 - originalversion
play_arrow
Stuart Little 2
14:15

Jumanji

Amr. eventyrdrama fra 1995
play_arrow
Jumanji
16:00

Far til fire - til søs

Dansk familiefilm fra 2012
Far til fire - til søs
17:20

Jul på godset

Jul på godset
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:10

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:15

Auktionshuset

Auktionshuset
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Stormester

Stormester
21:15

Alle for 3

Dansk komedie fra 2017
Alle for 3
22:45

22 Jump Street

Amr. actionkomedie fra 2014
play_arrow
22 Jump Street
00:40

Life of Brian

Engelsk komedie fra 1979
play_arrow
Life of Brian
02:20

CPH Lufthavnen

CPH Lufthavnen
02:50

Blue Bloods (22)

Blue Bloods (22)
04:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
Fredag 27/12
06:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
06:30

Go morgen Danmark

Go morgen Danmark
12:00

Nyhederne, Sporten og Vejret

Nyhederne, Sporten og Vejret
12:26

Kærlig hilsen 1983

Kærlig hilsen 1983
13:00

Sound of Music

Amr. musical-klassiker fra 1965
play_arrow
Sound of Music
15:55

Kidnapning

Dansk familiefilm fra 2017 - dansk tv-premiere
Kidnapning
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit vintervejr

Dit vintervejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:10

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:15

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Den anden Dirch

Den anden Dirch
21:05

Frøken Nitouche

Dansk romantisk musical fra 1963
Frøken Nitouche
22:50

Ben-Hur

Amr. eventyr-actionfilm fra 2016
play_arrow
Ben-Hur
00:55

Die Hard 2

amr. actionthriller fra 1990.
play_arrow
Die Hard 2
03:00

Fort Bliss

Amr. drama fra 2015
play_arrow
Fort Bliss
TV2 giver dig nyheder, vejret, sport og underholdning. Du kan se de populære programmer som ‘Go’ morgen Danmark’ og ‘Go’ aften Danmark’, ‘Danmark har talent’ og meget mere. I nyhederne kan du se hvad der sker i både Danmark og resten af verden, og i Sporten kan du følge med i både håndbold, fodbold, badminton og hvad der ellers er aktuelt. På TV 2 finder du også dine ynlingsserier som fx ‘Badehotellet’ eller ‘Mercur’. Yderligere har TV2 deres lokalafdelinger, så du kan se lokaltv fra både TV 2 Nord, Fyn, Øst, Lorry, Syd, Midt-Vest, Østjylland og Bornholm.

TV2 viser i denne uge Pyrus i alletiders eventyr (14), Tinka og Kongespillet, Dit vintervejr, Nyhederne og Sporten, Regionale nyheder, Auktionshuset, Nyhederne, Regionalprogram, Sporten, Blue Bloods, Nyhederne og Vejret, Go' morgen Danmark, Ingemann og Jerntæppets fald, Anders & Torben - tvillingerne og den søde juletid, Pyrus i alletiders eventyr (15), Razzia, Mysteriet om Pedal-Ove (3, Natholdet - best of, Britain's Got Talent - finale, Liebhaverne, Nyhederne, Sporten og Vejret, Vi elsker chokolade!, I den søde juletid, Pyrus i alletiders eventyr (16), Go' aften Live, Mellem os, America's Got Talent - vindere fra hele verden, Liebhaverne - sommerhuse, Jul på d'Angleterre (1, Jul på Valdemars Slot, Jul på Berleburg Slot, Jul på Ledreborg Slot, Pyrus i alletiders eventyr (17), Jul på d'Angleterre, Jul på d'Angleterre (2, Jul hos hofleverandørerne, Is og sne for millioner, Pyrus i alletiders eventyr (18), Jul i konditoriet, Pyrus i alletiders eventyr (19), De kongelige øjeblikke (2019), Breinholt & Bendtner, CPH Lufthavnen, Juleaften på Ruths, Pyrus i alletiders eventyr (20), Alletiders juleshow, Pyrus i alletiders eventyr (21), The Murder of Sadie Hartley, Våben til salg, Pyrus i alletiders eventyr (22), Pyrus i alletiders eventyr (23), Go' jul Danmark, Pyrus i alletiders eventyr (24), Det store juleshow med Burhan G, Dit vejr, Kærlig hilsen, Jul på godset, Stormester, Go morgen Danmark, Den anden Dirch, Hundredefodsrejsen, Crocodile Dundee, Crocodile Dundee II, Undercover, En forbandet god jul, St. Vincent, Witch Hunters, Den bedste mand, Coming to America, Die Hard, Julefrokosten, Kolbøttefabrikken, ANTI, Die Hard 2, Abernes planet: Oprindelsen, Enden på legen, Poppers pingviner, Sådan træner du din drage, Alene hjemme, Alle for én, Talenttyven, The Model, Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, Alene hjemme 2 - glemt i New York, Alle for to, Blå Mænd, Nøddebo Præstegaard, Så flyt dog!, Surf's Up, Manolos magiske rejse, Peddersen og Findus: Den bedste jul nogensinde, Madagascar 3: Efterlyst i hele Europa, Stuart Little, Elf, Min søsters børn og guldgraverne, Olsen-bandens store kup, 21 Jump Street, The Assignment, Dyrene i Hakkebakkeskoven, Den bestøvlede kat, Bigfoot Junior, Robinson Crusoe, Stuart Little 2, Jumanji, Far til fire - til søs, Alle for 3, 22 Jump Street, Life of Brian, Sound of Music, Kidnapning, Frøken Nitouche, Ben-Hur, Fort Bliss, Håndbold: VM-studiet, Håndbold: VM - bronzekamp, direkte, Fodbold: El Clásico - FC Barcelona-Real Madrid, direkte, SuperMatchen: Studiet, SuperMatchen: Fredericia-Skjern (m), direkte, SuperMatchen: TTH Holstebro - Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte

TV2 i dag
TV2 i aften