Disney Channel tv guide og program oversigt fra i dag 15/12 2019 til 18/12 2019

Søndag 15/12
19:40

Mickey Mouse

Mickey Mouse
19:45

Familien Green I Storbyen

Familien Green I Storbyen
20:00

Bunk´d

Bunk´d
20:31

Raven´s Home

Raven´s Home
21:00

Lab Rats: Flugten til den Bioniske Ø

Lab Rats: Flugten til den Bioniske Ø
21:31

Kickin´ It

Kickin´ It
22:00

Furiki Wheels

Furiki Wheels
22:31

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:35

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:40

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:45

Austin & Ally

Austin & Ally
23:10

Binny og spøgelset

Binny og spøgelset
23:35

Dog With a Blog

Dog With a Blog
23:55

The Lodge

The Lodge
Mandag 16/12
05:00

Pyjamasheltene

Pyjamasheltene
05:25

Henry Hyggemonster

Henry Hyggemonster
05:35

Art Attack

Art Attack
06:00

Dalmatinervej 101

Dalmatinervej 101
06:20

Phineas og Ferb

Phineas og Ferb
06:40

Familien Green I Storbyen

Familien Green I Storbyen
07:00

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
07:31

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
08:00

Bunk´d

Bunk´d
08:31

Bunk´d

Bunk´d
09:00

Harley i midten

Harley i midten
09:31

Harley i midten

Harley i midten
10:00

Jessie

Jessie
10:31

Jessie

Jessie
11:00

Raven´s Home

Raven´s Home
11:31

Raven´s Home

Raven´s Home
12:00

K.C. hemmelig agent

K.C. hemmelig agent
12:31

K.C. hemmelig agent

K.C. hemmelig agent
13:00

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
13:31

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
14:00

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
14:31

Stella vs. Mørkets Kræfter

Stella vs. Mørkets Kræfter
15:00

Ducktales

Ducktales
15:31

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
16:00

Bunk´d

Bunk´d
16:31

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
17:00

Sydney & Max

Sydney & Max
17:31

Sådan bygger man den perfekte dreng

Sådan bygger man den perfekte dreng
19:20

Mickey Mouse

Mickey Mouse
19:29

Harley i midten

Harley i midten
20:00

Sydney & Max

Sydney & Max
20:31

Bunk´d

Bunk´d
21:00

Star Wars Freemaker Adventures

Star Wars Freemaker Adventures
21:31

Space Chickens In Space

Space Chickens In Space
22:00

Småkryb og venner

Småkryb og venner
22:31

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:35

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:40

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:45

Austin & Ally

Austin & Ally
23:10

Binny og spøgelset

Binny og spøgelset
23:35

Dog With a Blog

Dog With a Blog
23:55

The Lodge

The Lodge
Tirsdag 17/12
05:00

Pyjamasheltene

Pyjamasheltene
05:25

Henry Hyggemonster

Henry Hyggemonster
05:35

Art Attack

Art Attack
06:00

Dalmatinervej 101

Dalmatinervej 101
06:20

Phineas og Ferb

Phineas og Ferb
06:40

Familien Green I Storbyen

Familien Green I Storbyen
07:00

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
07:31

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
08:00

Bunk´d

Bunk´d
08:31

Bunk´d

Bunk´d
09:00

Harley i midten

Harley i midten
09:31

Harley i midten

Harley i midten
10:00

Jessie

Jessie
10:31

Jessie

Jessie
11:00

Raven´s Home

Raven´s Home
11:31

Raven´s Home

Raven´s Home
12:00

K.C. hemmelig agent

K.C. hemmelig agent
12:31

K.C. hemmelig agent

K.C. hemmelig agent
13:00

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
13:31

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
14:00

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
14:31

Stella vs. Mørkets Kræfter

Stella vs. Mørkets Kræfter
15:00

Ducktales

Ducktales
15:31

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
16:00

Bunk´d

Bunk´d
16:31

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
17:00

Sydney & Max

Sydney & Max
17:31

Bad Hair Day

Bad Hair Day
19:20

Mickey Mouse

Mickey Mouse
19:29

Harley i midten

Harley i midten
20:00

Sydney & Max

Sydney & Max
20:31

Bunk´d

Bunk´d
21:00

Star Wars Freemaker Adventures

Star Wars Freemaker Adventures
21:31

Space Chickens In Space

Space Chickens In Space
22:00

Småkryb og venner

Småkryb og venner
22:31

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:35

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:40

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:45

Austin & Ally

Austin & Ally
23:10

Binny og spøgelset

Binny og spøgelset
23:35

Dog With a Blog

Dog With a Blog
23:55

The Lodge

The Lodge
Onsdag 18/12
05:00

Pyjamasheltene

Pyjamasheltene
05:25

Henry Hyggemonster

Henry Hyggemonster
05:35

Art Attack

Art Attack
06:00

Dalmatinervej 101

Dalmatinervej 101
06:20

Phineas og Ferb

Phineas og Ferb
06:40

Familien Green I Storbyen

Familien Green I Storbyen
07:00

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
07:31

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
08:00

Bunk´d

Bunk´d
08:31

Bunk´d

Bunk´d
09:00

Harley i midten

Harley i midten
09:31

Harley i midten

Harley i midten
10:00

Jessie

Jessie
10:31

Jessie

Jessie
11:00

Raven´s Home

Raven´s Home
11:31

Raven´s Home

Raven´s Home
12:00

K.C. hemmelig agent

K.C. hemmelig agent
12:31

K.C. hemmelig agent

K.C. hemmelig agent
13:00

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
13:31

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
14:00

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
14:31

Stella vs. Mørkets Kræfter

Stella vs. Mørkets Kræfter
15:00

Ducktales

Ducktales
15:31

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr

Miraculous: Ladybug & Cat Noir på eventyr
16:00

Bunk´d

Bunk´d
16:31

Coop og Cami spørger verden

Coop og Cami spørger verden
17:00

Sydney & Max

Sydney & Max
17:31

Camp Rock

Camp Rock
19:20

Mickey Mouse

Mickey Mouse
19:29

Harley i midten

Harley i midten
20:00

Sydney & Max

Sydney & Max
20:31

Bunk´d

Bunk´d
21:00

Star Wars Freemaker Adventures

Star Wars Freemaker Adventures
21:31

Space Chickens In Space

Space Chickens In Space
22:00

Småkryb og venner

Småkryb og venner
22:31

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:35

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:40

Dalmatinervej 101 kortfilm

Dalmatinervej 101 kortfilm
22:45

Austin & Ally

Austin & Ally
23:10

Binny og spøgelset

Binny og spøgelset
23:35

Dog With a Blog

Dog With a Blog
23:55

The Lodge

The Lodge
Disney sender hverdag stribevis af gode animationsfilm og serier til børn. Det er her børn følger med i ‘Jessie’, ‘Disney’s Stars’, og alle de mange andre serier og film der sendes på kanalen. Du kan finde det fuld program her på siden, så du ikke misser netop den serie dine børn går op i, eller den gamle klassiske Disney-film som hele familien nyder.

Disney Channel viser i denne uge Descendants, Mickey Mouse, Familien Green I Storbyen, Bunk´d, Raven´s Home, Lab Rats, Kickin´ It, Furiki Wheels, Dalmatinervej 101 kortfilm, Austin & Ally, Binny og spøgelset, Dog With a Blog, The Lodge, Pyjamasheltene, Henry Hyggemonster, Art Attack, Dalmatinervej 101, Phineas og Ferb, Miraculous, Harley i midten, Jessie, K.C. hemmelig agent, Coop og Cami spørger verden, Stella vs. Mørkets Kræfter, Ducktales, Sydney & Max, Sådan bygger man den perfekte dreng, Star Wars Freemaker Adventures, Space Chickens In Space, Småkryb og venner, Bad Hair Day, Camp Rock

Disney Channel i dag
Disney Channel i aften