Viasat Film Action tv guide og program oversigt fra i dag 16/10 2019 til 29/10 2019

Onsdag 16/10
08:00

Code Name: The Cleaner

Amerikansk komedie action fra 2007
Code Name: The Cleaner
10:00

Thor: Tales Of Asgard

Amerikansk animerad film fra 2011
Thor: Tales Of Asgard
11:50

The Invincible Iron Man

Amerikansk animeret eventyrfilm fra 2007
The Invincible Iron Man
14:00

Alpha

Amerikansk eventyr fra 2018
play_arrow
Alpha
16:00

Kin

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Kin
18:00

Tomb Raider

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Tomb Raider
20:00

The Equalizer 2

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
The Equalizer 2
22:00

Revolver

Britisk/fransk drama fra 2006
play_arrow
Revolver
00:00

Alle for én

Dansk komedie fra 2011
play_arrow
Alle for én
02:00

Slender Man

Amerikansk gyser fra 2018
play_arrow
Slender Man
03:55

Destroyer

Amerikansk thriller fra 2018
play_arrow
Destroyer
Torsdag 17/10
06:00

Alpha

Amerikansk eventyr fra 2018
play_arrow
Alpha
07:50

The Invincible Iron Man

Amerikansk animeret eventyrfilm fra 2007
The Invincible Iron Man
10:00

Kin

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Kin
12:00

The House with a Clock in Its Walls

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
The House with a Clock in Its Walls
14:00

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Spider-Man: Into the Spider-Verse
16:00

Detektiv Downs

Norsk komedie fra 2013
Detektiv Downs
18:00

Alle for én

Dansk komedie fra 2011
play_arrow
Alle for én
20:00

Destroyer

Amerikansk thriller fra 2018
play_arrow
Destroyer
22:05

Slender Man

Amerikansk gyser fra 2018
play_arrow
Slender Man
00:00

The Hurricane Heist

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
The Hurricane Heist
02:00

Hunter Killer

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Hunter Killer
04:00

Robin Hood

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Robin Hood
Fredag 18/10
06:00

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Spider-Man: Into the Spider-Verse
08:00

The House with a Clock in Its Walls

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
The House with a Clock in Its Walls
10:00

Detektiv Downs

Norsk komedie fra 2013
play_arrow
Detektiv Downs
12:00

Taxi 4

Fransk actionkomedie fra 2007
play_arrow
Taxi 4
14:00

The Front Runner

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
The Front Runner
16:00

The Mountain Between Us

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
The Mountain Between Us
18:00

The Hurricane Heist

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
The Hurricane Heist
20:00

Robin Hood

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Robin Hood
22:00

Hunter Killer

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Hunter Killer
00:00

Creed II

Amerikansk drama fra 2018
Creed II
02:05

Hereditary

Amerikansk gyser fra 2018
play_arrow
Hereditary
04:10

Skyscraper

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Skyscraper
Lørdag 19/10
06:00

The Front Runner

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
The Front Runner
08:00

Taxi 4

Fransk actionkomedie fra 2007
play_arrow
Taxi 4
10:00

The Mountain Between Us

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
The Mountain Between Us
12:00

The Zero Theorem

Science fiction drama fra 2013
play_arrow
The Zero Theorem
14:00

Kung Fu Hustle

Kinesisk action fra 2004
play_arrow
Kung Fu Hustle
16:00

Planet Hulk

Amerikansk animation fra 2010
Planet Hulk
17:50

Creed II

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Creed II
20:00

Skyscraper

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Skyscraper
22:00

Hereditary

Amerikansk gyser fra 2018
play_arrow
Hereditary
00:05

Den 12. mann

Norsk dramathriller fra 2017
play_arrow
Den 12. mann
02:20

Skælvet

Norsk action fra 2018
play_arrow
Skælvet
04:05

7 Days in Entebbe

Britisk drama fra 2018
play_arrow
7 Days in Entebbe
Søndag 20/10
06:00

Kung Fu Hustle

Kinesisk action fra 2004
play_arrow
Kung Fu Hustle
08:00

The Zero Theorem

Science fiction drama fra 2013
play_arrow
The Zero Theorem
10:00

Planet Hulk

Amerikansk animation fra 2010
Planet Hulk
12:00

Freedomland

Amerikansk drama fra 2006
play_arrow
Freedomland
14:00

The Librarian

Amerikansk dramatriller fra 2004
play_arrow
The Librarian
16:00

Ti fod under

Amerikansk thriller-komedie fra 2004
play_arrow
Ti fod under
17:45

Den 12. mann

Norsk dramathriller fra 2017
play_arrow
Den 12. mann
20:00

7 Days in Entebbe

Britisk drama fra 2018
play_arrow
7 Days in Entebbe
22:00

Skælvet

Norsk action fra 2018
play_arrow
Skælvet
00:00

The Art of the Steal

Amerikansk/canadisk krimikomedie fra 2014
play_arrow
The Art of the Steal
02:00

The Bank Job

Amerikansk action fra 2008
play_arrow
The Bank Job
04:00

Beirut

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Beirut
Mandag 21/10
06:00

The Librarian

Amerikansk dramatriller fra 2004
play_arrow
The Librarian
08:00

Freedomland

Amerikansk drama fra 2006
play_arrow
Freedomland
10:00

Ti fod under

Amerikansk thriller-komedie fra 2004
play_arrow
Ti fod under
12:00

Just Getting Started

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
Just Getting Started
14:00

Ufo

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Ufo
16:00

Snatched

Amerikansk komedie fra 2017
play_arrow
Snatched
18:00

The Art of the Steal

Amerikansk/canadisk krimikomedie fra 2014
play_arrow
The Art of the Steal
20:00

Beirut

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Beirut
22:00

The Bank Job

Amerikansk action fra 2008
play_arrow
The Bank Job
00:00

The Post

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
The Post
02:00

Insidious: The Last Key

Amerikansk gyser fra 2018
play_arrow
Insidious: The Last Key
04:00

Hotel Artemis

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Hotel Artemis
Tirsdag 22/10
06:00

Ufo

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Ufo
08:00

Just Getting Started

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
Just Getting Started
10:00

Snatched

Amerikansk komedie fra 2017
play_arrow
Snatched
12:00

Held Up

Amerikansk komedi fra 2010
Held Up
14:00

Den skyldige

Dansk thriller fra 2018
play_arrow
Den skyldige
16:00

Supercon

Amerikansk komedié fra 2018
play_arrow
Supercon
18:00

The Post

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
The Post
20:00

Hotel Artemis

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Hotel Artemis
22:00

Insidious: The Last Key

Amerikansk gyser fra 2018
play_arrow
Insidious: The Last Key
00:00

BlacKkKlansman

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
BlacKkKlansman
02:15

The Commuter

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
The Commuter
04:00

Erased

Amerikansk action fra 2012
Erased
Onsdag 23/10
06:00

Den skyldige

Dansk thriller fra 2018
play_arrow
Den skyldige
08:00

Held Up

Amerikansk komedi fra 2010
Held Up
09:45

Supercon

Amerikansk komedié fra 2018
play_arrow
Supercon
11:30

All the King's Men

Tysk/amerikansk drama fra 2006
play_arrow
All the King's Men
13:45

Searching

Russisk-amerikansk thriller fra 2018
play_arrow
Searching
15:25

W.

Amerikansk drama fra 2008
play_arrow
W.
17:50

BlacKkKlansman

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
BlacKkKlansman
20:00

Erased

Amerikansk action fra 2012
play_arrow
Erased
22:00

The Commuter

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
The Commuter
23:50

Jurassic World: Fallen Kingdom

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Jurassic World: Fallen Kingdom
01:55

Abernes Planet: Opgøret

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
Abernes Planet: Opgøret
04:15

The Terminator

Amerikansk science fiction fra 1984
play_arrow
The Terminator
Torsdag 24/10
06:00

Searching

Russisk-amerikansk thriller fra 2018
play_arrow
Searching
07:50

All the King's Men

Tysk/amerikansk drama fra 2006
play_arrow
All the King's Men
09:55

W.

Amerikansk drama fra 2008
play_arrow
W.
12:20

Man of the House

Amerikansk action/komedie fra 2005
play_arrow
Man of the House
14:00

Ultimate Avengers - The Movie

Animeret eventyrfilm fra 2006, dansk tale
Ultimate Avengers - The Movie
16:00

Ultimate Avengers 2

Animeret eventyrfilm fra 2006, dansk tale
Ultimate Avengers 2
17:55

Jurassic World: Fallen Kingdom

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Jurassic World: Fallen Kingdom
20:00

The Terminator

Amerikansk science fiction fra 1984
play_arrow
The Terminator
22:00

Abernes Planet: Opgøret

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
Abernes Planet: Opgøret
00:20

Ant-Man and the Wasp

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Ant-Man and the Wasp
02:15

Sicario 2: Soldado

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Sicario 2: Soldado
04:15

Glass

Amerikansk thriller fra 2018
play_arrow
Glass
Fredag 25/10
06:20

Ultimate Avengers - The Movie

Animeret eventyrfilm fra 2006, dansk tale
Ultimate Avengers - The Movie
08:00

Man of the House

Amerikansk action/komedie fra 2005
play_arrow
Man of the House
10:00

Ultimate Avengers 2

Animeret eventyrfilm fra 2006, dansk tale
Ultimate Avengers 2
12:00

Superswede: En film om Ronnie Peterson

Sverige, dokumentar, 2017
Superswede: En film om Ronnie Peterson
14:00

TMNT

Amerikansk animeret eventyrfilm fra 2007
play_arrow
TMNT
16:00

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Spider-Man: Into the Spider-Verse
18:00

Ant-Man and the Wasp

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Ant-Man and the Wasp
20:00

Glass

Amerikansk thriller fra 2018
play_arrow
Glass
22:05

Sicario 2: Soldado

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Sicario 2: Soldado
00:05

The Cold Light of Day

Spanien/USA, action-spændingsfilm, 2012
play_arrow
The Cold Light of Day
02:00

Blumhouse's Truth or Dare

Amerikansk gyser fra 2018
Blumhouse's Truth or Dare
03:50

12 Strong

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
12 Strong
Lørdag 26/10
06:00

TMNT

Amerikansk animeret eventyrfilm fra 2007
play_arrow
TMNT
08:00

Superswede: En film om Ronnie Peterson

Sverige, dokumentar, 2017
Superswede: En film om Ronnie Peterson
10:00

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Spider-Man: Into the Spider-Verse
12:00

Puerto Ricans in Paris

Amerikansk komedie fra 2016
play_arrow
Puerto Ricans in Paris
14:00

A-X-L

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
A-X-L
15:45

Open Range

Amerikansk western fra 2003
play_arrow
Open Range
18:00

The Cold Light of Day

Spanien/USA, action-spændingsfilm, 2012
play_arrow
The Cold Light of Day
20:00

12 Strong

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
12 Strong
22:10

Blumhouse's Truth or Dare

Amerikansk gyser fra 2018
Blumhouse's Truth or Dare
00:00

Pacific Rim: Uprising

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Pacific Rim: Uprising
03:00

Breaking In

Breaking In
03:30

Crank

Amerikansk action fra 2006
play_arrow
Crank
Søndag 27/10
05:00

The Spy Who Dumped Me

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
The Spy Who Dumped Me
07:00

A-X-L

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
A-X-L
09:00

Puerto Ricans in Paris

Amerikansk komedie fra 2016
play_arrow
Puerto Ricans in Paris
10:45

Open Range

Amerikansk western fra 2003
play_arrow
Open Range
13:00

Detektiv Downs

Norsk komedie fra 2013
play_arrow
Detektiv Downs
15:00

Doctor Strange

Amerikansk animeret eventyrfilm fra 2007
Doctor Strange
17:00

Taxi 5

Fransk action fra 2018
play_arrow
Taxi 5
19:00

Pacific Rim: Uprising

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Pacific Rim: Uprising
21:00

The Spy Who Dumped Me

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
The Spy Who Dumped Me
23:00

Breaking In

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Breaking In
01:00

Roman J. Israel, Esq

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Roman J. Israel, Esq
03:00

Haywire

Amerikansk action fra 2011
play_arrow
Haywire
Mandag 28/10
05:00

Proud Mary

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Proud Mary
07:00

Doctor Strange

Amerikansk animeret eventyrfilm fra 2007
Doctor Strange
09:00

Detektiv Downs

Norsk komedie fra 2013
play_arrow
Detektiv Downs
11:00

Taxi 5

Fransk action fra 2018
play_arrow
Taxi 5
13:00

Unbroken: Path to Redemption

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Unbroken: Path to Redemption
15:00

The Hurricane Heist

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
The Hurricane Heist
17:00

Alle for én

Dansk komedie fra 2011
play_arrow
Alle for én
19:00

Roman J. Israel, Esq

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Roman J. Israel, Esq
21:00

Proud Mary

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Proud Mary
23:00

Haywire

Amerikansk action fra 2011
play_arrow
Haywire
01:00

A Simple Favor

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
A Simple Favor
03:00

The Equalizer 2

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
The Equalizer 2
Tirsdag 29/10
05:00

Upgrade

Amerikansk action fra 2018
play_arrow
Upgrade
Viasat Film Action viser i denne uge Breaking In, 3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain, Code Name: The Cleaner, Thor: Tales Of Asgard, The Invincible Iron Man, Alpha, Kin, Tomb Raider, The Equalizer 2, Revolver, Alle for én, Slender Man, Destroyer, The House with a Clock in Its Walls, Spider-Man: Into the Spider-Verse, Detektiv Downs, The Hurricane Heist, Hunter Killer, Robin Hood, Taxi 4, The Front Runner, The Mountain Between Us, Creed II, Hereditary, Skyscraper, The Zero Theorem, Kung Fu Hustle, Planet Hulk, Den 12. mann, Skælvet, 7 Days in Entebbe, Freedomland, The Librarian, Ti fod under, The Art of the Steal, The Bank Job, Beirut, Just Getting Started, Ufo, Snatched, The Post, Insidious: The Last Key, Hotel Artemis, Held Up, Den skyldige, Supercon, BlacKkKlansman, The Commuter, Erased, All the King's Men, Searching, W., Jurassic World: Fallen Kingdom, Abernes Planet: Opgøret, The Terminator, Man of the House, Ultimate Avengers - The Movie, Ultimate Avengers 2, Ant-Man and the Wasp, Sicario 2: Soldado, Glass, Superswede: En film om Ronnie Peterson, TMNT, The Cold Light of Day, Blumhouse's Truth or Dare, 12 Strong, Puerto Ricans in Paris, A-X-L, Open Range, Pacific Rim: Uprising, Crank, The Spy Who Dumped Me, Doctor Strange, Taxi 5, Breaking In, Roman J. Israel, Esq, Haywire, Proud Mary, Unbroken: Path to Redemption, A Simple Favor, Upgrade

Viasat Film Action i dag
Viasat Film Action i aften