Populær dansk tv-serie solgt til USA!

Populær dansk tv-serie solgt til USA!

Populær dansk tv-serie solgt til USA!
Mary overtager grevinde Alexandras job!

Mary overtager grevinde Alexandras job!

Mary overtager grevinde Alexandras job!
Niclas Bendter scorer dansk topmodel!

Niclas Bendter scorer dansk topmodel!

Niclas Bendter scorer dansk topmodel!
Se tidligere Disney-stjerne smide tøjet!

Se tidligere Disney-stjerne smide tøjet!

Se tidligere Disney-stjerne smide tøjet!
Derfor vil Hollywood-stjerne ikke længere lave sexscener!

Derfor vil Hollywood-stjerne ikke længere lave sexscener!

Derfor vil Hollywood-stjerne ikke længere lave sexscener!

Viasat Film Family tv guide og program oversigt fra 17/7 2018 til 25/7 2018

Tirsdag 17/7
09:00

Krummerne

Dansk familiekomedie fra 1991
Krummerne
11:00

Krummerne 2 – stakkels Krumme

Dansk familiekomedie fra 1992
Krummerne 2 – stakkels Krumme
13:00

Space Chimps

USA, animeret eventyrsfilm, 2008
play_arrow
Space Chimps
15:00

Bertram & Co.

Dansk familie-komedie fra 2002
Bertram & Co.
17:00

Rock Dog

USA/Kina, animeret børnekomedie, 2016
play_arrow
Rock Dog
19:00

Pokemon the Movie: I Choose You!

Japanese kids animated adventure from 2017
Pokemon the Movie: I Choose You!
21:00

Damsels in Distress

Amerikansk romantisk komedie fra 2011
Damsels in Distress
23:00

Masterminds

USA, kup-komediefilm, 2016
play_arrow
Masterminds
01:00

To i én

Amerikansk komedie fra 2003
To i én
03:00

10 Years

Amerikansk romantisk komedie, 2011
play_arrow
10 Years
Onsdag 18/7
07:00

Space Chimps

USA, animeret eventyrsfilm, 2008
play_arrow
Space Chimps
09:00

Rock Dog

USA/Kina, animeret børnekomedie, 2016
play_arrow
Rock Dog
11:00

Bertram & Co.

Dansk familie-komedie fra 2002
Bertram & Co.
13:00

Pop & Julius går i land

Malaysia, animeret eventyrsfilm, 2011
Pop & Julius går i land
15:00

Mune: Guardian of the Moon

Frankrig, animeret film, 2014
Mune: Guardian of the Moon
17:00

Biler 3

USA, animeret børnefilm, 2017
play_arrow
Biler 3
19:00

Gilberts Grusomme Hevn

Norge, børnekomedie, 2016
Gilberts Grusomme Hevn
21:00

To i én

Amerikansk komedie fra 2003
To i én
23:00

10 Years

Amerikansk romantisk komedie, 2011
play_arrow
10 Years
01:00

Gud taler ud

Dansk komedie fra 2017
Gud taler ud
03:00

Ava’s Possessions

USA, gyser-komedie, 2016
Ava’s Possessions
Torsdag 19/7
07:00

Pop & Julius går i land

Malaysia, animeret eventyrsfilm, 2011
Pop & Julius går i land
09:00

Biler 3

USA, animeret børnefilm, 2017
play_arrow
Biler 3
11:00

Mune: Guardian of the Moon

Frankrig, animeret film, 2014
Mune: Guardian of the Moon
13:00

Tsatsiki

Prisbelønnet svensk familiedrama fra 1998
Tsatsiki
15:00

Prop og Berta

Dansk animeret familiefilm fra 2001
Prop og Berta
17:00

Sunes familie

Dansk familiekomedie fra 1997
Sunes familie
19:00

Piraterne!

(Dansk tale) Britisk animeret eventyrfilm fra 2012
play_arrow
Piraterne!
21:00

Gud taler ud

Dansk komedie fra 2017
Gud taler ud
23:00

Ava’s Possessions

USA, gyser-komedie, 2016
Ava’s Possessions
01:00

The D Train

USA, komedie, 2015
play_arrow
The D Train
03:00

Klassefesten 3 (Dåben)

Danmark, komedie, 2016
Klassefesten 3 (Dåben)
Fredag 20/7
07:00

Tsatsiki

Prisbelønnet svensk familiedrama fra 1998
Tsatsiki
09:00

Sunes familie

Dansk familiekomedie fra 1997
Sunes familie
11:00

Prop og Berta

Dansk animeret familiefilm fra 2001
Prop og Berta
13:00

Tsatsiki - Venner for altid

Svensk familiefilm fra 2001
Tsatsiki - Venner for altid
15:00

Den Grimme ælling og mig

Dansk/tysk/britisk animeret komedie fra 2006
play_arrow
Den Grimme ælling og mig
17:00

Pas på pelsdyrene

USA, familiekomedie, 2010
play_arrow
Pas på pelsdyrene
19:00

Ice Age 5

USA, animeret komedie, 2016
Ice Age 5
21:00

The D Train

USA, komedie, 2015
play_arrow
The D Train
23:00

Klassefesten 3 (Dåben)

Danmark, komedie, 2016
Klassefesten 3 (Dåben)
01:00

Joshy

USA, komedie, 2016
play_arrow
Joshy
03:00

Meet the Blacks

USA, komedie, 2016
play_arrow
Meet the Blacks
Lørdag 21/7
07:00

Tsatsiki - Venner for altid

Svensk familiefilm fra 2001
Tsatsiki - Venner for altid
09:00

Pas på pelsdyrene

USA, familiekomedie, 2010
play_arrow
Pas på pelsdyrene
11:00

Den Grimme ælling og mig

Dansk/tysk/britisk animeret komedie fra 2006
play_arrow
Den Grimme ælling og mig
13:00

Arthur og Minimoyserne

Frankrig, familieeventyr, 2006
play_arrow
Arthur og Minimoyserne
15:00

Arthur og Maltazars hævn

Frankrig, animationsfilm, 2009
play_arrow
Arthur og Maltazars hævn
17:00

Arthur 3 - De to verdener

Fransk familiefilm fra 2010
Arthur 3 - De to verdener
19:00

Smølferne: Den hemmelige landsby

USA, animeret eventyrsfilm, 2017
Smølferne: Den hemmelige landsby
21:00

Joshy

USA, komedie, 2016
play_arrow
Joshy
23:00

Meet the Blacks

USA, komedie, 2016
Meet the Blacks
01:00

One More Time

USA, komediedrama, 2015
One More Time
03:00

All Nighter

USA, komedie, 2017
All Nighter
Søndag 22/7
07:00

Arthur og Minimoyserne

Frankrig, familieeventyr, 2006
play_arrow
Arthur og Minimoyserne
09:00

Arthur og Maltazars hævn

Frankrig, animationsfilm, 2009
play_arrow
Arthur og Maltazars hævn
11:00

Arthur 3 - De to verdener

Fransk familiefilm fra 2010
Arthur 3 - De to verdener
13:00

Ooops! Noah is Gone...

German/Belgian/Luxembourgish/Irish/American animated adventure comedy from 2015
Ooops! Noah is Gone...
15:00

Syng

USA, animeret musikalsk komedie, 2016
play_arrow
Syng
17:00

Pingvinmarchen [Dubbed Version]

Frankrig, dokumentar, 2017
Pingvinmarchen [Dubbed Version]
19:00

Swan Princess: Royally Undercover [Dubbed Version]

American kids animated adventure from 2017
Swan Princess: Royally Undercover [Dubbed Version]
21:00

One More Time

USA, komediedrama, 2015
One More Time
22:50

All Nighter

USA, komedie, 2017
play_arrow
All Nighter
01:00

Extract

Amerikansk krimikomedie fra 2009
play_arrow
Extract
03:00

Eddie the Eagle

Tyskland, biografisk komedie, 2016
play_arrow
Eddie the Eagle
Mandag 23/7
07:00

Ooops! Noah is Gone...

German/Belgian/Luxembourgish/Irish/American animated adventure comedy from 2015
Ooops! Noah is Gone...
09:00

Pingvinmarchen [Dubbed Version]

Frankrig, dokumentar, 2017
Pingvinmarchen [Dubbed Version]
11:00

Syng

USA, animeret musikalsk komedie, 2016
Syng
13:00

Space Dogs 3D

Russisk animeret eventyrfilm/komedie fra 2010
Space Dogs 3D
15:00

Venner for livet

Norsk familie-drama fra 2005
Venner for livet
17:00

Kidnapning

Danmark, komedie, 2017
Kidnapning
19:00

Fartstriber

Sydafrika, sportsfilm for børn, 2005
Fartstriber
21:00

Extract

Amerikansk krimikomedie fra 2009
Extract
23:00

Eddie the Eagle

Tyskland, biografisk komedie, 2016
Eddie the Eagle
01:00

Drinking Buddies

USA, romantisk komedie, 2013
Drinking Buddies
03:00

Eventyret om Snehvide – Lille spejl på væggen der

Amerikansk familie-/eventyrfilm fra 2012
Eventyret om Snehvide – Lille spejl på væggen der
Tirsdag 24/7
07:00

Space Dogs 3D

Russisk animeret eventyrfilm/komedie fra 2010
Space Dogs 3D
09:00

Kidnapning

Danmark, komedie, 2017
Kidnapning
11:00

Venner for livet

Norsk familie-drama fra 2005
Venner for livet
13:00

Space Dogs 2: Moon Adventures

Russisk animeret eventyr/komedie/familiefilm fra 2014
Space Dogs 2: Moon Adventures
15:00

Landet for længe siden

USA, animeret eventyrfilm, 1988
Landet for længe siden
17:00

Skønheden og Udyret

USA, musikalsk fantasy-film, 2017
Skønheden og Udyret
19:00

T.M.N.T.

Amerikansk animationsfilm/actioneventyr fra 2007
T.M.N.T.
21:00

Drinking Buddies

USA, romantisk komedie, 2013
Drinking Buddies
23:00

Eventyret om Snehvide – Lille spejl på væggen der

Amerikansk familie-/eventyrfilm fra 2012
Eventyret om Snehvide – Lille spejl på væggen der
01:00

Sausage Party

USA, animeret komediefilm, 2016
Sausage Party
Viasat Film Family viser i denne uge Frode og alle de andre rødder, Krummerne, Krummerne 2 – stakkels Krumme, Space Chimps, Bertram & Co., Rock Dog, Pokemon the Movie: I Choose You!, Damsels in Distress, Masterminds, To i én, 10 Years, Pop & Julius går i land, Mune: Guardian of the Moon, Biler 3, Gilberts Grusomme Hevn, Gud taler ud, Ava’s Possessions, Tsatsiki, Prop og Berta, Sunes familie, Piraterne!, The D Train, Klassefesten 3 (Dåben), Tsatsiki - Venner for altid, Den Grimme ælling og mig, Pas på pelsdyrene, Ice Age 5, Joshy, Meet the Blacks, Arthur og Minimoyserne, Arthur og Maltazars hævn, Arthur 3 - De to verdener, Smølferne: Den hemmelige landsby, One More Time, All Nighter, Ooops! Noah is Gone..., Syng, Pingvinmarchen [Dubbed Version], Swan Princess: Royally Undercover [Dubbed Version], Extract, Eddie the Eagle, Space Dogs 3D, Venner for livet, Kidnapning, Fartstriber, Drinking Buddies, Eventyret om Snehvide – Lille spejl på væggen der, Space Dogs 2: Moon Adventures, Landet for længe siden, Skønheden og Udyret, T.M.N.T., Sausage Party

Viasat Film Family i dag
Viasat Film Family i aften