Viasat Film Family tv guide og program oversigt fra i dag 17/10 2019 til 31/10 2019

Torsdag 17/10
13:00

Annabelle's Wish

Annabelle's Wish
15:00

Nøddeknækkeren og de fire kongeriger

Amerikansk familiefilm fra 2018
play_arrow
Nøddeknækkeren og de fire kongeriger
17:00

Stor ståhaj

Amerikansk animeret film fra 2004
play_arrow
Stor ståhaj
19:00

Den bestøvlede kat

Amerikansk animeret film fra 2011
play_arrow
Den bestøvlede kat
21:00

21 and Over

Britisk komedie fra 2013
play_arrow
21 and Over
23:00

Saint Ralph

Britisk drama fra 2004
play_arrow
Saint Ralph
01:00

Juliet, Naked

Britisk komedi fra 2018
play_arrow
Juliet, Naked
03:00

Death at a Funeral

Amerikansk komedie fra 2010
play_arrow
Death at a Funeral
Fredag 18/10
05:00

Sune vs. Sune

Svensk komedie fra 2018
Sune vs. Sune
07:00

Annabelle's Wish

Annabelle's Wish
09:00

Stor ståhaj

Amerikansk animeret film fra 2004
play_arrow
Stor ståhaj
11:00

Nøddeknækkeren og de fire kongeriger

Amerikansk familiefilm fra 2018
play_arrow
Nøddeknækkeren og de fire kongeriger
13:00

Hotel Transylvania 3: Monsterferie

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Hotel Transylvania 3: Monsterferie
15:00

Fartstriber

Sydafrika, sportsfilm for børn, 2005
play_arrow
Fartstriber
17:00

Over hækken

Amerikansk animeret film fra 2006
play_arrow
Over hækken
19:00

Sune vs. Sune

Svensk komedie fra 2018
Sune vs. Sune
21:00

Juliet, Naked

Britisk komedi fra 2018
play_arrow
Juliet, Naked
23:00

Death at a Funeral

Amerikansk komedie fra 2010
play_arrow
Death at a Funeral
01:00

Little Miss Sunshine

Amerikansk komedie fra 2006
play_arrow
Little Miss Sunshine
03:00

Blockers

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Blockers
Lørdag 19/10
05:00

Walter og Trofast - Det store grøntsagskup

Amerikansk animeret film fra 2005
Walter og Trofast - Det store grøntsagskup
07:00

Hotel Transylvania 3: Monsterferie

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Hotel Transylvania 3: Monsterferie
09:00

Over hækken

Amerikansk animeret film fra 2006
play_arrow
Over hækken
11:00

Fartstriber

Sydafrika, sportsfilm for børn, 2005
play_arrow
Fartstriber
13:00

Pokémon Filmen: Jeg vælger dig!

Japansk animeret børnfilm fra 2017
play_arrow
Pokémon Filmen: Jeg vælger dig!
15:00

Måneskin i bakkekøbing

Norsk børnefilm fra 2018
Måneskin i bakkekøbing
17:00

Far til fire i solen

Dansk familiefilm fra 2018
Far til fire i solen
19:00

Walter og Trofast - Det store grøntsagskup

Amerikansk animeret film fra 2005
Walter og Trofast - Det store grøntsagskup
21:00

Little Miss Sunshine

Amerikansk komedie fra 2006
play_arrow
Little Miss Sunshine
23:00

Blockers

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Blockers
01:00

Wonder

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Wonder
03:00

The Family Fang

Amerikansk komedie fra 2015
The Family Fang
Søndag 20/10
05:00

Vilde Rolf smadrer internettet

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Vilde Rolf smadrer internettet
07:00

Pokémon Filmen: Jeg vælger dig!

Japansk animeret børnfilm fra 2017
play_arrow
Pokémon Filmen: Jeg vælger dig!
09:00

Far til fire i solen

Dansk familiefilm fra 2018
Far til fire i solen
11:00

Måneskin i bakkekøbing

Norsk børnefilm fra 2018
Måneskin i bakkekøbing
13:00

Vildheks

Dansk familiefilm fra 2018
play_arrow
Vildheks
15:00

Pas på pelsdyrene

Amerikansk komedie fra 2010
play_arrow
Pas på pelsdyrene
16:50

Mary Poppins vender tilbage

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Mary Poppins vender tilbage
19:00

Vilde Rolf smadrer internettet

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Vilde Rolf smadrer internettet
21:00

Wonder

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Wonder
23:00

The Family Fang

Amerikansk komedie fra 2015
The Family Fang
01:00

Tully

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Tully
03:00

Just Friends

Amerikansk komedie 2005
play_arrow
Just Friends
Mandag 21/10
05:00

Step Up All In

Amerikansk romantisk musikdrama fra 2014
play_arrow
Step Up All In
07:00

Vildheks

Dansk familiefilm fra 2018
play_arrow
Vildheks
09:00

Mary Poppins vender tilbage

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Mary Poppins vender tilbage
11:10

Pas på pelsdyrene

Amerikansk komedie fra 2010
play_arrow
Pas på pelsdyrene
13:00

Alene i rummet

Svensk sci-fi fra 2018
play_arrow
Alene i rummet
15:00

Olsenbanden jr. går under vann

Norsk familiefilm fra 2003
Olsenbanden jr. går under vann
17:00

Goosebumps 2

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Goosebumps 2
19:00

Step Up All In

Amerikansk romantisk musikdrama fra 2014
play_arrow
Step Up All In
21:00

Tully

Amerikansk drama fra 2018
play_arrow
Tully
23:00

Just Friends

Amerikansk komedie 2005
play_arrow
Just Friends
01:00

Overboard

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Overboard
03:00

New in Town

Amerikansk/canadisk romantisk komedie fra 2009
play_arrow
New in Town
Tirsdag 22/10
05:00

De utrolige 2

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
De utrolige 2
07:00

Alene i rummet

Svensk sci-fi fra 2018
play_arrow
Alene i rummet
09:00

Goosebumps 2

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Goosebumps 2
11:00

Olsenbanden jr. går under vann

Norsk familiefilm fra 2003
Olsenbanden jr. går under vann
13:00

Igor

Amerikansk animationsfilm fra 2008
play_arrow
Igor
15:00

Det regner med frikadeller 2: Madkampen

Amerikansk animeret film fra 2013
Det regner med frikadeller 2: Madkampen
17:00

Bob & Max - Lodne helte

Russisk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Bob & Max - Lodne helte
19:00

De utrolige 2

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
De utrolige 2
21:00

Overboard

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Overboard
23:00

New in Town

Amerikansk/canadisk romantisk komedie fra 2009
play_arrow
New in Town
01:00

Book Club

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Book Club
03:00

Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der

Amerikansk familiefilm fra 2012
play_arrow
Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der
Onsdag 23/10
05:00

Den magiske legetøjsbutik

Amerikansk familiekomedie fra 2007
play_arrow
Den magiske legetøjsbutik
07:00

Igor

Amerikansk animationsfilm fra 2008
play_arrow
Igor
09:00

Bob & Max - Lodne helte

Russisk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Bob & Max - Lodne helte
11:00

Det regner med frikadeller 2: Madkampen

Amerikansk animeret film fra 2013
Det regner med frikadeller 2: Madkampen
13:00

Bee Movie - Det store honningkomplot

Amerikansk familiefilm fra 2007
play_arrow
Bee Movie - Det store honningkomplot
15:00

Paddington 2

Britisk familiefilm fra 2017
play_arrow
Paddington 2
17:00

Sådan træner du din drage

Amerikansk animeret film fra 2010
play_arrow
Sådan træner du din drage
19:00

Den magiske legetøjsbutik

Amerikansk familiekomedie fra 2007
play_arrow
Den magiske legetøjsbutik
21:00

Book Club

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Book Club
23:00

Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der

Amerikansk familiefilm fra 2012
play_arrow
Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der
01:00

The House with a Clock in Its Walls

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
The House with a Clock in Its Walls
03:00

Alle for én

Dansk komedie fra 2011
play_arrow
Alle for én
Torsdag 24/10
05:00

Madagascar 2

Amerikansk animeret film fra 2008
play_arrow
Madagascar 2
07:00

Bee Movie - Det store honningkomplot

Amerikansk familiefilm fra 2007
play_arrow
Bee Movie - Det store honningkomplot
09:00

Sådan træner du din drage

Amerikansk animeret film fra 2010
play_arrow
Sådan træner du din drage
11:00

Paddington 2

Britisk familiefilm fra 2017
play_arrow
Paddington 2
13:00

Pelle Politibil går i vannet

Norsk komedie fra 2010
Pelle Politibil går i vannet
15:00

Kung Fu Panda 2

Amerikansk animeret film fra 2011
play_arrow
Kung Fu Panda 2
17:00

Marnie på hemmelig mis-sion

Tysk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Marnie på hemmelig mis-sion
19:00

Madagascar 2

Amerikansk animeret film fra 2008
play_arrow
Madagascar 2
21:00

The House with a Clock in Its Walls

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
The House with a Clock in Its Walls
23:00

Alle for én

Dansk komedie fra 2011
play_arrow
Alle for én
01:00

Jumanji: Welcome to the Jungle

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
Jumanji: Welcome to the Jungle
03:00

Breakable You

Amerikansk komedie fra 2017
play_arrow
Breakable You
Fredag 25/10
05:00

Madagascar 3: Efterlyst i hele Europa

Amerikansk animeret film fra 2012
play_arrow
Madagascar 3: Efterlyst i hele Europa
07:00

Pelle Politibil går i vannet

Norsk komedie fra 2010
Pelle Politibil går i vannet
09:00

Marnie på hemmelig mis-sion

Tysk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Marnie på hemmelig mis-sion
11:00

Kung Fu Panda 2

Amerikansk animeret film fra 2011
play_arrow
Kung Fu Panda 2
13:00

Skyllet væk

Amerikansk familiefilm fra 2006
play_arrow
Skyllet væk
15:00

Olsen banden junior

Dansk kriminel komedie fra 2001
Olsen banden junior
17:00

Monsters mod aliens

Amerikansk animeret film fra 2009
play_arrow
Monsters mod aliens
19:00

Madagascar 3: Efterlyst i hele Europa

Amerikansk animeret film fra 2012
play_arrow
Madagascar 3: Efterlyst i hele Europa
21:00

Jumanji: Welcome to the Jungle

Amerikansk action fra 2017
play_arrow
Jumanji: Welcome to the Jungle
23:00

Breakable You

Amerikansk komedie fra 2017
play_arrow
Breakable You
01:00

Jakob og Peter Plys

Amerikansk eventyr fra 2018
play_arrow
Jakob og Peter Plys
03:00

The Big Wedding

USA, romantisk komedie, 2013
play_arrow
The Big Wedding
Lørdag 26/10
05:00

Bring it On

Amerikansk komedie fra 2000
play_arrow
Bring it On
07:00

Skyllet væk

Amerikansk familiefilm fra 2006
play_arrow
Skyllet væk
09:00

Monsters mod aliens

Amerikansk animeret film fra 2009
play_arrow
Monsters mod aliens
11:00

Olsen banden junior

Dansk kriminel komedie fra 2001
Olsen banden junior
13:00

Megamind

Amerikansk familiefilm fra 2010
play_arrow
Megamind
15:00

Far til Fire - Tilbage til naturen

Dansk familiefilm fra 2011
Far til Fire - Tilbage til naturen
17:00

Mesterdetektiven Sherlock Gnomes

Britisk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Mesterdetektiven Sherlock Gnomes
19:00

Bring it On

Amerikansk komedie fra 2000
play_arrow
Bring it On
21:00

Jakob og Peter Plys

Amerikansk eventyr fra 2018
play_arrow
Jakob og Peter Plys
23:00

The Big Wedding

USA, romantisk komedie, 2013
play_arrow
The Big Wedding
01:00

Ideal Home

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Ideal Home
03:30

Dreamer: Inspired by a True Story

Dreamer: Inspired by a True Story
04:15

Hearts Beat Loud

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Hearts Beat Loud
Søndag 27/10
08:00

Megamind

Amerikansk familiefilm fra 2010
play_arrow
Megamind
10:00

Mesterdetektiven Sherlock Gnomes

Britisk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Mesterdetektiven Sherlock Gnomes
12:00

Far til Fire - Tilbage til naturen

Dansk familiefilm fra 2011
Far til Fire - Tilbage til naturen
14:00

Wimpy Kid: Det seje træk

Amerikansk familiefilm fra 2017
play_arrow
Wimpy Kid: Det seje træk
16:00

Tsatsiki - Venner for altid

Svensk familiefilm fra 2001
Tsatsiki - Venner for altid
18:00

Den bestøvlede kat

Amerikansk animeret film fra 2011
play_arrow
Den bestøvlede kat
20:00

Alle hunde kommer i himlen

USA, animeret familiekomedie, 1989
play_arrow
Alle hunde kommer i himlen
22:00

Ideal Home

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Ideal Home
00:00

Hearts Beat Loud

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Hearts Beat Loud
02:00

Mamma Mia! Here We Go Again

Britisk komedie fra 2018
play_arrow
Mamma Mia! Here We Go Again
04:00

My Big Fat Greek Wedding

Amerikansk romantisk komedie fra 2002
play_arrow
My Big Fat Greek Wedding
Mandag 28/10
08:00

Wimpy Kid: Det seje træk

Amerikansk familiefilm fra 2017
play_arrow
Wimpy Kid: Det seje træk
10:00

Den bestøvlede kat

Amerikansk animeret film fra 2011
play_arrow
Den bestøvlede kat
12:00

Tsatsiki - Venner for altid

Svensk familiefilm fra 2001
Tsatsiki - Venner for altid
14:00

Den skaldede frisør

Dansk komedie fra 2012
play_arrow
Den skaldede frisør
16:00

Shrek 2

Amerikansk animeret film fra 2004
play_arrow
Shrek 2
18:00

Shrek den tredje

Amerikansk animeret film fra 2007
play_arrow
Shrek den tredje
20:00

Shrek den lykkelige

Amerikansk animeret film fra 2010
play_arrow
Shrek den lykkelige
22:00

Mamma Mia! Here We Go Again

Britisk komedie fra 2018
play_arrow
Mamma Mia! Here We Go Again
00:00

My Big Fat Greek Wedding

Amerikansk romantisk komedie fra 2002
play_arrow
My Big Fat Greek Wedding
02:00

Table 19

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Table 19
04:00

Step

Amerikansk dokumentar fra 2017
play_arrow
Step
Tirsdag 29/10
08:00

Den skaldede frisør

Dansk komedie fra 2012
play_arrow
Den skaldede frisør
10:00

Shrek den tredje

Amerikansk animeret film fra 2007
play_arrow
Shrek den tredje
12:00

Shrek 2

Amerikansk animeret film fra 2004
play_arrow
Shrek 2
14:00

Vildheks

Dansk familiefilm fra 2018
play_arrow
Vildheks
16:00

Hotel Transylvania

Amerikansk animationsfilm fra 2012
play_arrow
Hotel Transylvania
18:00

Hotel Transylvania 3: Monsterferie

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Hotel Transylvania 3: Monsterferie
20:00

Walter og Trofast - Det store grøntsagskup

Amerikansk animeret film fra 2005
Walter og Trofast - Det store grøntsagskup
22:00

Table 19

Amerikansk drama fra 2017
play_arrow
Table 19
00:00

Step

Amerikansk dokumentar fra 2017
play_arrow
Step
02:00

Night School

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Night School
04:00

The Con is On

Amerikansk komedi fra 2018
play_arrow
The Con is On
Onsdag 30/10
08:00

Vildheks

Dansk familiefilm fra 2018
play_arrow
Vildheks
10:00

Hotel Transylvania 3: Monsterferie

Amerikansk animationsfilm fra 2018
play_arrow
Hotel Transylvania 3: Monsterferie
12:00

Hotel Transylvania

Amerikansk animationsfilm fra 2012
play_arrow
Hotel Transylvania
14:00

Svaneprinsessen 8 - Et kongeligt myzterium

Amerikansk animationsfilm fra 2018
Svaneprinsessen 8 - Et kongeligt myzterium
16:00

Annabelle's Wish

Annabelle's Wish
18:00

Christmas in Wonderland

Amerikansk komedie fra 2007
Christmas in Wonderland
20:00

Over hækken

Amerikansk animeret film fra 2006
play_arrow
Over hækken
22:00

Night School

Amerikansk komedie fra 2018
play_arrow
Night School
00:00

The Con is On

Amerikansk komedi fra 2018
play_arrow
The Con is On
02:00

All Inclusive

Komedi fra 2017
All Inclusive
Viasat Film Family viser i denne uge Annabelle's Wish, Dreamer, Far til Fire - Tilbage til naturen, Nøddeknækkeren og de fire kongeriger, Stor ståhaj, Den bestøvlede kat, 21 and Over, Saint Ralph, Juliet, Naked, Death at a Funeral, Sune vs. Sune, Hotel Transylvania 3: Monsterferie, Fartstriber, Over hækken, Little Miss Sunshine, Blockers, Walter og Trofast - Det store grøntsagskup, Pokémon Filmen: Jeg vælger dig!, Måneskin i bakkekøbing, Far til fire i solen, Wonder, The Family Fang, Vilde Rolf smadrer internettet, Vildheks, Pas på pelsdyrene, Mary Poppins vender tilbage, Tully, Just Friends, Step Up All In, Alene i rummet, Olsenbanden jr. går under vann, Goosebumps 2, Overboard, New in Town, De utrolige 2, Igor, Det regner med frikadeller 2: Madkampen, Bob & Max - Lodne helte, Book Club, Eventyret om Snehvide - Lille spejl på væggen der, Den magiske legetøjsbutik, Bee Movie - Det store honningkomplot, Paddington 2, Sådan træner du din drage, The House with a Clock in Its Walls, Alle for én, Madagascar 2, Pelle Politibil går i vannet, Kung Fu Panda 2, Marnie på hemmelig mis-sion, Jumanji: Welcome to the Jungle, Breakable You, Madagascar 3: Efterlyst i hele Europa, Skyllet væk, Olsen banden junior, Monsters mod aliens, Jakob og Peter Plys, The Big Wedding, Bring it On, Megamind, Mesterdetektiven Sherlock Gnomes, Ideal Home, Hearts Beat Loud, Wimpy Kid: Det seje træk, Tsatsiki - Venner for altid, Alle hunde kommer i himlen, Mamma Mia! Here We Go Again, My Big Fat Greek Wedding, Den skaldede frisør, Shrek 2, Shrek den tredje, Shrek den lykkelige, Table 19, Step, Hotel Transylvania, Night School, The Con is On, Svaneprinsessen 8 - Et kongeligt myzterium, Christmas in Wonderland, All Inclusive

Viasat Film Family i dag
Viasat Film Family i aften