Hollywood-par skal skilles!

Hollywood-par skal skilles!

Hollywood-par skal skilles!
Natascha Linea raser over Facebook!

Natascha Linea raser over Facebook!

Natascha Linea raser over Facebook!
Her er Sofie Lindes afløser i X Factor!

Her er Sofie Lindes afløser i X Factor!

Her er Sofie Lindes afløser i X Factor!
Så få har hørt Medinas nye single!

Så få har hørt Medinas nye single!

Så få har hørt Medinas nye single!

DR1 tv guide og program oversigt fra 19/2 2018 til 27/2 2018

Tirsdag 20/2
06:15

Portræt: Prins Henriks liv i billeder

Portræt: Prins Henriks liv i billeder
07:00

H.K.H. Prins Henrik: Danmark vågner til et sidste farvel

H.K.H. Prins Henrik: Danmark vågner til et sidste farvel
09:00

H.K.H. Prins Henrik: Bisættelse

H.K.H. Prins Henrik: Bisættelse
12:00

H.K.H. Prins Henrik: Familien tager afsked

H.K.H. Prins Henrik: Familien tager afsked
13:10

Kriminalkommissær Barnaby (92)

Kriminalkommissær Barnaby (92)
14:40

Fader Brown (48)

Fader Brown (48)
15:25

Fader Brown (49)

Fader Brown (49)
16:10

Fader Brown (50)

Fader Brown (50)
16:55

Jordemoderen IV (8:10)

Jordemoderen IV (8:10)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Pyeongchang 2018: OL magasin

Pyeongchang 2018: OL magasin
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Hammerslag (4:10)

Hammerslag (4:10)
20:45

Løvens hule III (1:8)

Løvens hule III (1:8)
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Syv dage med farvel til Prins Henrik

Syv dage med farvel til Prins Henrik
22:20

Sporten

Sporten
22:35

Beck: The Money Man

Svensk krimi fra 1998
Beck: The Money Man
00:05

Taggart: Poplegender (1:3)

Taggart: Poplegender (1:3)
01:00

Pyeongchang 2018: Curling, Schweiz - DANMARK (k), direkte

Pyeongchang 2018: Curling, Schweiz - DANMARK (k), direkte
Onsdag 21/2
05:15

Hammerslag (4:10)

Hammerslag (4:10)
06:00

Pyeongchang 2018: Curling, DANMARK - Canada (m), direkte

Pyeongchang 2018: Curling, DANMARK - Canada (m), direkte
09:00

Pyeongchang 2018: Curling, Schweiz - DANMARK (k)

Pyeongchang 2018: Curling, Schweiz - DANMARK (k)
10:30

Pyeongchang 2018: Kunstskøjteløb, kort program (k)

Pyeongchang 2018: Kunstskøjteløb, kort program (k)
11:55

Pyeongchang 2018: Hurtigløb på skøjter, stafet (m/k), direkte

Pyeongchang 2018: Hurtigløb på skøjter, stafet (m/k), direkte
14:50

Pyeongchang 2018: Curling, Sydkorea - DANMARK (k)

Pyeongchang 2018: Curling, Sydkorea - DANMARK (k)
17:05

Jordemoderen V (1:10)

Jordemoderen V (1:10)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Pyeongchang 2018: OL magasin

Pyeongchang 2018: OL magasin
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Skattejægerne (7:10)

Skattejægerne (7:10)
20:30

Retten indefra (3:6)

Retten indefra (3:6)
21:00

Kontant

Kontant
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Kulturmagasinet Gejst

Kulturmagasinet Gejst
22:20

Sporten

Sporten
22:35

Maria Wern: Dreng forsvundet (1:2)

Maria Wern: Dreng forsvundet (1:2)
00:05

Taggart: Poplegender (2:3)

Taggart: Poplegender (2:3)
00:55

I farezonen (14:61)

I farezonen (14:61)
01:45

I farezonen (15:61)

I farezonen (15:61)
02:35

Store forretninger IV (5:10)

Store forretninger IV (5:10)
03:20

Store forretninger IV (6:10)

Store forretninger IV (6:10)
04:05

Hvor er vi landet?

Hvor er vi landet?
04:35

Camilla og den sorte gryde (3)

Camilla og den sorte gryde (3)
Torsdag 22/2
05:00

DR Friland: Drømmen om en ny start (2:4)

DR Friland: Drømmen om en ny start (2:4)
05:30

Skattejægerne (7:10)

Skattejægerne (7:10)
06:00

Kontant

Kontant
06:30

Retten indefra (3:6)

Retten indefra (3:6)
07:00

Pyeongchang 2018: Alpint, slalom, 1. gennemløb (m)

Pyeongchang 2018: Alpint, slalom, 1. gennemløb (m)
08:25

Pyeongchang 2018: Alpint, slalom, 2. gennemløb (m)

Pyeongchang 2018: Alpint, slalom, 2. gennemløb (m)
10:15

Pyeongchang 2018: Ishockey, finale (k)

Pyeongchang 2018: Ishockey, finale (k)
12:05

Pyeongchang 2018: Skiskydning, stafet (k), direkte

Pyeongchang 2018: Skiskydning, stafet (k), direkte
13:45

Pyeongchang 2018: Alpint, slalom, 2. gennemløb (m)

Pyeongchang 2018: Alpint, slalom, 2. gennemløb (m)
15:35

Kriminalkommissær Barnaby (92)

Kriminalkommissær Barnaby (92)
17:05

Jordemoderen V (1:10)

Jordemoderen V (1:10)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Pyeongchang 2018: OL magasin

Pyeongchang 2018: OL magasin
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Spis og spar III (1:8)

Spis og spar III (1:8)
20:45

Alene i vildmarken (8:8)

Alene i vildmarken (8:8)
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Langt fra Borgen

Langt fra Borgen
22:20

Sporten

Sporten
22:35

Kriminalkommissær Barnaby (93)

Kriminalkommissær Barnaby (93)
00:05

Taggart: Poplegender (3:3)

Taggart: Poplegender (3:3)
00:55

I farezonen (16:61)

I farezonen (16:61)
01:45

I farezonen (17:61)

I farezonen (17:61)
02:35

Store forretninger IV (7:10)

Store forretninger IV (7:10)
03:20

Store forretninger IV (8:10)

Store forretninger IV (8:10)
04:05

Hvor er vi landet? (3:6)

Hvor er vi landet? (3:6)
04:30

Hvor er vi landet? (2:6)

Hvor er vi landet? (2:6)
Fredag 23/2
05:45

DR Friland: Drømmen om en ny start (3:4)

DR Friland: Drømmen om en ny start (3:4)
06:15

Alene i vildmarken (8:8)

Alene i vildmarken (8:8)
07:00

Pyeongchang 2018: Alpint, kombineret , 1. gennemløb (k)

Pyeongchang 2018: Alpint, kombineret , 1. gennemløb (k)
08:15

Pyeongchang 2018: Alpint, kombineret , 2. gennemløb (k)

Pyeongchang 2018: Alpint, kombineret , 2. gennemløb (k)
09:35

Pyeongchang 2018: Kunstskøjteløb, frit program (k)

Pyeongchang 2018: Kunstskøjteløb, frit program (k)
12:05

Pyeongchang 2018: Skiskydning, stafet (m), direkte

Pyeongchang 2018: Skiskydning, stafet (m), direkte
13:45

Pyeongchang 2018: Hurtigløb på skøjter, 1000 m (m)

Pyeongchang 2018: Hurtigløb på skøjter, 1000 m (m)
15:30

Fader Brown (50)

Fader Brown (50)
16:15

Fader Brown (51)

Fader Brown (51)
17:00

Jordemoderen V (2:10)

Jordemoderen V (2:10)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Pyeongchang 2018: OL magasin

Pyeongchang 2018: OL magasin
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
19:00

Disney sjov

Disney sjov
20:00

X Factor

X Factor
21:00

TV AVISEN

TV AVISEN
21:15

Vores vejr

Vores vejr
21:25

X Factor Afgørelsen

X Factor Afgørelsen
21:45

Bad Neighbours

Amerikansk komedie fra 2014
play_arrow
Bad Neighbours
23:15

Green Zone

Amerikansk actionthriller fra 2010
play_arrow
Green Zone
01:00

Kriminalinspektør Banks: Dobbeltliv

Engelsk krimi fra 2012
Kriminalinspektør Banks: Dobbeltliv
02:30

Unge Morse (5)

Unge Morse (5)
04:05

Hvor er vi landet? (4:6)

Hvor er vi landet? (4:6)
04:35

Camilla og den sorte gryde (5)

Camilla og den sorte gryde (5)
05:10

Bidt af naturen (20)

Bidt af naturen (20)
Lørdag 24/2
05:40

DR Friland: Drømmen om en ny start (3:4)

DR Friland: Drømmen om en ny start (3:4)
06:10

Doktor Finlay (27:27)

Doktor Finlay (27:27)
07:00

Pyeongchang 2018: Alpint, hold

Pyeongchang 2018: Alpint, hold
09:05

Pyeongchang 2018: Langrend, 50 km (m)

Pyeongchang 2018: Langrend, 50 km (m)
11:55

Pyeongchang 2018: Hurtigløb på skøjter, massestart (m/k), direkte

Pyeongchang 2018: Hurtigløb på skøjter, massestart (m/k), direkte
15:00

Hammerslag (4:10)

Hammerslag (4:10)
15:45

Alene i vildmarken (8:8)

Alene i vildmarken (8:8)
16:30

Pyeongchang 2018: OL magasin

Pyeongchang 2018: OL magasin
16:50

Håndbold: HC Motor Zaporozhye-Skjern Håndbold (m), direkte

Håndbold: HC Motor Zaporozhye-Skjern Håndbold (m), direkte
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
19:00

Kongepingvin søger mage

Kongepingvin søger mage
20:00

Matador - Et nyt liv

Dansk drama fra 1980
Matador - Et nyt liv
21:25

Unge Morse IV (1:4)

Unge Morse IV (1:4)
22:55

Vera: Skjulte dybder

Engelsk krimiserie fra 2011
Vera: Skjulte dybder
00:25

Kriminalinspektør Banks: Uskyldige grave

Engelsk krimi fra 2012
Kriminalinspektør Banks: Uskyldige grave
01:55

Sirener II (4:4)

Sirener II (4:4)
02:40

Store forretninger IV (9:10)

Store forretninger IV (9:10)
03:25

Store forretninger IV (10:10)

Store forretninger IV (10:10)
04:10

Hvor er vi landet? (5:6)

Hvor er vi landet? (5:6)
04:40

Camilla og den sorte gryde (4)

Camilla og den sorte gryde (4)
Søndag 25/2
05:30

DR Friland: Drømmen om en ny start (4:4)

DR Friland: Drømmen om en ny start (4:4)
06:00

Pyeongchang 2018: Curling, finale (k)

Pyeongchang 2018: Curling, finale (k)
08:00

Pyeongchang 2018: Kunstskøjteløb, galla

Pyeongchang 2018: Kunstskøjteløb, galla
10:00

Pyeongchang 2018: Langrend, 30 km (k)

Pyeongchang 2018: Langrend, 30 km (k)
11:55

Pyeongchang 2018: Afslutningsceremoni, direkte

Pyeongchang 2018: Afslutningsceremoni, direkte
15:05

Kriminalkommissær Barnaby (93)

Kriminalkommissær Barnaby (93)
16:35

X Factor

X Factor
17:35

X Factor Afgørelsen

X Factor Afgørelsen
18:00

Pyeongchang 2018: OL magasin

Pyeongchang 2018: OL magasin
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
19:00

Guld i Købstæderne - Horsens

Guld i Købstæderne - Horsens
20:00

Liberty (1:5)

Liberty (1:5)
21:00

21 Søndag

21 Søndag
21:40

Fodboldmagasinet

Fodboldmagasinet
22:15

Hun giver ikke op (3:3)

Hun giver ikke op (3:3)
23:55

Mistænkt 4: Duft af mørke

Emmy-belønnet engelsk krimi fra 1995
Mistænkt 4: Duft af mørke
01:35

Imperiets juvel (6:14)

Imperiets juvel (6:14)
02:25

Imperiets juvel (7:14)

Imperiets juvel (7:14)
03:20

Afsløret (1:2)

Afsløret (1:2)
04:00

Afsløret (2:2)

Afsløret (2:2)
04:45

Camilla og den sorte gryde (5)

Camilla og den sorte gryde (5)
Mandag 26/2
05:20

Bidt af naturen (20)

Bidt af naturen (20)
05:50

DR Friland: Drømmen om en ny start (4:4)

DR Friland: Drømmen om en ny start (4:4)
06:20

DR-Derude: Rejsen til Orkney (2:3)

DR-Derude: Rejsen til Orkney (2:3)
06:50

Annemad (4:16)

Annemad (4:16)
07:20

Afsløret (2:2)

Afsløret (2:2)
08:05

Syv dage med farvel til Prins Henrik

Syv dage med farvel til Prins Henrik
08:30

Antikviteter (20:20)

Antikviteter (20:20)
09:00

Spis og spar III (1:8)

Spis og spar III (1:8)
09:45

Hjemmefronten (1:6)

Hjemmefronten (1:6)
10:30

Antikkrejlerne (399)

Antikkrejlerne (399)
11:15

Antikkrejlerne (400)

Antikkrejlerne (400)
12:00

Bonderøven (1:8)

Bonderøven (1:8)
12:30

Kender du typen 2013 (14)

Kender du typen 2013 (14)
13:10

Hammerslag (4:10)

Hammerslag (4:10)
13:55

Unge Morse IV (1:4)

Unge Morse IV (1:4)
15:25

Fader Brown (55)

Fader Brown (55)
16:10

Fader Brown (56)

Fader Brown (56)
17:00

Jordemoderen V (2:10)

Jordemoderen V (2:10)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Antikduellen (1:12)

Antikduellen (1:12)
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Sporløs (3:8)

Sporløs (3:8)
20:45

Din geniale krop (3:4)

Din geniale krop (3:4)
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Horisont

Horisont
22:20

Sporten

Sporten
22:30

Sirener (1:4)

Sirener (1:4)
00:00

Taggart: Djævelens advokat

Skotsk krimi fra 1995
Taggart: Djævelens advokat
02:10

Hjemmefronten (1:6)

Hjemmefronten (1:6)
02:55

Bonderøven (1:8)

Bonderøven (1:8)
03:20

Kender du typen 2013 (14)

Kender du typen 2013 (14)
04:00

Hammerslag (4:10)

Hammerslag (4:10)
04:40

Antikduellen (1:12)

Antikduellen (1:12)
Tirsdag 27/2
05:20

Bidt af naturen (21)

Bidt af naturen (21)
05:50

DR-Friland: Fuldtømmerhuset - mesteren og lærlingen

DR-Friland: Fuldtømmerhuset - mesteren og lærlingen
06:20

DR-Derude: Rejsen til Orkney (3:3)

DR-Derude: Rejsen til Orkney (3:3)
06:50

Annemad (5:16)

Annemad (5:16)
07:20

Aftenshowet

Aftenshowet
08:10

Vores ukendte Danmark (1:7)

Vores ukendte Danmark (1:7)
08:50

Din geniale krop (3:4)

Din geniale krop (3:4)
09:35

OBS

OBS
09:40

Jordemoderen V (2:10)

Jordemoderen V (2:10)
10:30

Antikkrejlerne (232)

Antikkrejlerne (232)
11:15

Antikkrejlerne (233)

Antikkrejlerne (233)
12:00

Bonderøven (2:8)

Bonderøven (2:8)
12:30

Kender du typen 2014 (1)

Kender du typen 2014 (1)
13:10

Hammerslag (5:10)

Hammerslag (5:10)
13:55

Vera: Skjulte dybder

Engelsk krimiserie fra 2011
Vera: Skjulte dybder
15:25

Fader Brown (57)

Fader Brown (57)
16:10

Fader Brown (58)

Fader Brown (58)
16:55

Jordemoderen V (3:10)

Jordemoderen V (3:10)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Antikduellen (2:12)

Antikduellen (2:12)
18:30

TV AVISEN med Sporten

TV AVISEN med Sporten
18:55

Vores vejr

Vores vejr
19:05

Aftenshowet

Aftenshowet
19:55

TV AVISEN

TV AVISEN
20:00

Hammerslag (5:10)

Hammerslag (5:10)
20:45

Løvens hule III (2:8)

Løvens hule III (2:8)
21:30

TV AVISEN

TV AVISEN
21:55

Sundhedsmagasinet: Demens 2

Sundhedsmagasinet: Demens 2
22:20

Sporten

Sporten
22:30

Beck: Spor i mørket

Svensk krimi fra 1998
Beck: Spor i mørket
00:00

Taggart: Engleøjne (1:3)

Taggart: Engleøjne (1:3)
00:50

I farezonen (16:61)

I farezonen (16:61)
01:40

I farezonen (17:61)

I farezonen (17:61)
02:30

Bonderøven (2:8)

Bonderøven (2:8)
02:55

Kender du typen 2014 (1)

Kender du typen 2014 (1)
03:35

Hammerslag (5:10)

Hammerslag (5:10)
04:15

Antikduellen (2:12)

Antikduellen (2:12)