'Kongerne'-stjerne er eftersøgt af politiet

'Kongerne'-stjerne er eftersøgt af politiet

Livliner redder Netflix fra streaming-død

Livliner redder Netflix fra streaming-død

Sara Bro bliver vært på legendarisk program

Sara Bro bliver vært på legendarisk program

Janni Ree har ondt i røven

Janni Ree har ondt i røven

Verdensstjerne fejrer milepæl med billede uden en trevl på kroppen

Verdensstjerne fejrer milepæl med billede uden en trevl på kroppen
DR1 keyboard_arrow_right
14:15

Skattejægerne 2014 (S4 E4)

Skattejægerne 2014 (S4 E4)
14:40

Bergerac: Tålmodighed er en dyd

Bergerac: Tålmodighed er en dyd
15:35

Dommer John Deed (S3 E11)

Dommer John Deed (S3 E11)
17:05

En ny begyndelse II (S2 E9)

En ny begyndelse II (S2 E9)
17:50

TV AVISEN

TV AVISEN
18:00

Aftenshowet - Ugens højdepunkter

Aftenshowet - Ugens højdepunkter
18:30

TV AVISEN

TV AVISEN
19:00

Disney sjov

Disney sjov
20:00

Alle mod 1 (S3 E10)

Alle mod 1 (S3 E10)
21:00

TV AVISEN

TV AVISEN
21:15

Vores vejr

Vores vejr
21:25

Pearl Harbor

Pearl Harbor
00:15

Safe

Amerikansk actionthriller fra 2012
Safe
01:40

Mordene i Brokenwood II (S2 E1)

Mordene i Brokenwood II (S2 E1)
03:05

Dommer John Deed (S2 E8)

Dommer John Deed (S2 E8)
04:40

Kender du typen? (S2016 E3)

Kender du typen? (S2016 E3)
TV2 keyboard_arrow_right
14:00

Krejlerkongen

Krejlerkongen
14:40

Kurs mod fjerne kyster

Kurs mod fjerne kyster
15:20

Svampebob - en rigtig landkrabbe

Amr. animationsfilm fra 2015
play_arrow
Svampebob - en rigtig landkrabbe
17:00

Nyhederne og Vejret

Nyhederne og Vejret
17:12

Regionale nyheder

Regionale nyheder
17:20

Go' aften Live

Go' aften Live
17:55

Dit efterårsvejr

Dit efterårsvejr
18:00

Nyhederne

Nyhederne
18:20

Regionale nyheder

Regionale nyheder
18:25

Go' aften Live

Go' aften Live
19:00

Nyhederne

Nyhederne
19:30

Regionalprogram

Regionalprogram
20:00

Vild med dans

Vild med dans
21:20

Nyhederne

Nyhederne
21:40

Vild med dans - afgørelsen

Vild med dans - afgørelsen
22:10

Britain's Got Talent

Britain's Got Talent
23:10

Højt spil

Amr. komediedrama fra 2012
play_arrow
Højt spil
00:45

The Bachelor Weekend

Irsk komedie fra 2013
The Bachelor Weekend
02:20

En skønne dag

Amr. romantisk komedie fra 1996.
play_arrow
En skønne dag
04:10

Thomas Warberg - Comedy Tour (1:2)

Thomas Warberg - Comedy Tour (1:2)
TV3 keyboard_arrow_right
14:50

Real Housewives of Beverly Hills (S4 E17)

Real Housewives of Beverly Hills (S4 E17)
15:55

Real Housewives of Beverly Hills (S4 E18)

Real Housewives of Beverly Hills (S4 E18)
16:55

Luksusfælden (S22 E10)

Luksusfælden (S22 E10)
18:00

Mit plastikmareridt (S8 E7)

Mit plastikmareridt (S8 E7)
19:00

Shanghai Noon

Amerikansk action komedie fra 2000
play_arrow
Shanghai Noon
21:25

Shanghai Knights

Amerikansk actionfilm fra 2003
play_arrow
Shanghai Knights
23:55

The OVERNIGHT

Amerikansk komedie fra 2015
play_arrow
The OVERNIGHT
01:35

Undskyld, Norge (S1 E8)

Undskyld, Norge (S1 E8)
02:05

Bones (S6 E8)

Bones (S6 E8)
03:00

Bones (S6 E9)

Bones (S6 E9)
03:50

Gone (S1 E4)

Gone (S1 E4)
04:40

Gone (S1 E5)

Gone (S1 E5)
Kanal 5 keyboard_arrow_right
14:05

CSI: NY (S3 E19)

CSI: NY (S3 E19)
15:00

CSI: NY (S3 E20)

CSI: NY (S3 E20)
16:00

CSI: Miami (S4 E16)

CSI: Miami (S4 E16)
17:00

CSI: Miami (S4 E17)

CSI: Miami (S4 E17)
18:00

The Big Bang Theory (S12 E16)

The Big Bang Theory (S12 E16)
18:35

All Together Now - Danmark (S2 E9)

All Together Now - Danmark (S2 E9)
20:00

Politijagt (S21 E14)

Politijagt (S21 E14)
21:00

The Great Wall

Actioneventyr fra 2017
play_arrow
The Great Wall
23:15

The 51st State

Gangsterkomedie fra 2001
play_arrow
The 51st State
01:10

End of Days

Amr. actionfilm fra 1999
play_arrow
End of Days
03:35

Forbrydelse betaler sig (ikke) (S2 E6)

Forbrydelse betaler sig (ikke) (S2 E6)
04:25

Forbrydelse betaler sig (ikke) (S2 E7)

Forbrydelse betaler sig (ikke) (S2 E7)
DR2 keyboard_arrow_right
14:55

Hvordan vi ændrede verden!

Hvordan vi ændrede verden!
16:40

Krigens symfoni

Amerikansk krigsfilm fra 1967
Krigens symfoni
18:25

Husker du ... 1999

Husker du ... 1999
19:15

Husker du... 2000

Husker du... 2000
20:00

Everest

Amerikansk autentisk drama fra 2015
play_arrow
Everest
21:55

Aber som forsøgsdyr

Aber som forsøgsdyr
22:30

Deadline

Deadline
23:00

Dokumania: Præsidentens blodige narkokrig

Dokumania: Præsidentens blodige narkokrig
00:15

Kidnapningen

Amerikansk thriller fra 2004
Kidnapningen
01:45

Pigen der reddede mit liv

Pigen der reddede mit liv
02:45

Deadline Nat

Deadline Nat
TV2 Zulu keyboard_arrow_right
14:35

DreamHack Open Rotterdam: kamp 3, direkte

DreamHack Open Rotterdam: kamp 3, direkte
15:55

DreamHack Open Rotterdam: kamp 4, direkte

DreamHack Open Rotterdam: kamp 4, direkte
17:15

DreamHack Open Rotterdam: kamp 5, direkte

DreamHack Open Rotterdam: kamp 5, direkte
18:35

DreamHack Open Rotterdam: kamp 6, direkte

DreamHack Open Rotterdam: kamp 6, direkte
19:55

DreamHack Open Rotterdam: Studie

DreamHack Open Rotterdam: Studie
20:10

Dybvaaaaad

Dybvaaaaad
20:50

Date mig nøgen (DK)

Date mig nøgen (DK)
21:25

Date mig nøgen (DK)

Date mig nøgen (DK)
22:00

Rune Klan - Barnløs

Rune Klan - Barnløs
23:45

Stormester

Stormester
00:50

Dybvaaaaad

Dybvaaaaad
01:25

Live at the Apollo

Live at the Apollo
02:10

Stand Up Central

Stand Up Central
02:35

Beat Shazam

Beat Shazam
03:20

Diamantfamilien 3

Diamantfamilien 3
03:55

Mareridt i luften

Mareridt i luften
TV3+ keyboard_arrow_right
14:00

NCIS: Los Angeles (S8 E15)

NCIS: Los Angeles (S8 E15)
15:00

NCIS: Los Angeles (S8 E16)

NCIS: Los Angeles (S8 E16)
16:00

NCIS (S12 E23)

NCIS (S12 E23)
17:00

NCIS (S12 E24)

NCIS (S12 E24)
18:00

S.W.A.T. (S2 E14)

S.W.A.T. (S2 E14)
19:00

S.W.A.T. (S2 E15)

S.W.A.T. (S2 E15)
20:00

NCIS (S15 E10)

NCIS (S15 E10)
21:00

Interstellar

Amerikansk Sci-Fi fra 2014
play_arrow
Interstellar
00:40

American Sniper

Amerikansk drama fra 2014
play_arrow
American Sniper
03:10

Krigens værste dag

Amerikansk action/thriller drama fra 2016
play_arrow
Krigens værste dag
6'eren keyboard_arrow_right
14:45

Deadliest Catch (S8 E3)

Deadliest Catch (S8 E3)
15:45

Gold Rush (S6 E4)

Gold Rush (S6 E4)
16:45

Gold Rush (S6 E5)

Gold Rush (S6 E5)
17:50

Highway Cops (S2 E7)

Highway Cops (S2 E7)
18:20

Highway Cops (S2 E8)

Highway Cops (S2 E8)
18:50

Pawn Stars (S15 E13)

Pawn Stars (S15 E13)
19:20

Pawn Stars (S15 E14)

Pawn Stars (S15 E14)
19:50

Top Gear - Ambitious but Rubbish Special (S1 E2)

Top Gear - Ambitious but Rubbish Special (S1 E2)
21:00

Pirates of the Caribbean: Død mands kiste

Eventyrfilm
Pirates of the Caribbean: Død mands kiste
00:05

Pawn Stars (S15 E13)

Pawn Stars (S15 E13)
00:35

Pawn Stars (S15 E14)

Pawn Stars (S15 E14)
01:05

Fast N' Loud - Demolition Theater (S1 E6)

Fast N' Loud - Demolition Theater (S1 E6)
02:05

Wheeler Dealers (S11 E7)

Wheeler Dealers (S11 E7)
03:05

American Chopper (S1 E8)

American Chopper (S1 E8)
03:55

Alaska: The Last Frontier (S4 E3)

Alaska: The Last Frontier (S4 E3)
04:45

Bering Sea Gold (S5 E6)

Bering Sea Gold (S5 E6)
DR3 keyboard_arrow_right
14:10

Koden til kærlighed II (S2 E8)

Koden til kærlighed II (S2 E8)
14:40

Mit ekstreme liv med mange personligheder

Mit ekstreme liv med mange personligheder
15:25

Mit ekstreme liv som fed

Mit ekstreme liv som fed
16:15

Aurora - den norske popsensation

Aurora - den norske popsensation
17:05

James Camerons historie om science fiction (S1 E6)

James Camerons historie om science fiction (S1 E6)
17:50

Doping med livet som indsats

Doping med livet som indsats
18:40

Helena er ond ved sin mor - Tværs på DR3

Helena er ond ved sin mor - Tværs på DR3
19:15

Mit liv for dyrene (S1 E3)

Mit liv for dyrene (S1 E3)
19:45

Doggystyle II (S2 E1)

Doggystyle II (S2 E1)
20:05

Elitekorpset (S2 E6)

Elitekorpset (S2 E6)
21:00

The Wedding Singer

Amerikansk romantisk komedie fra 1998
play_arrow
The Wedding Singer
22:30

Lovelace

Amerikansk autentisk drama fra 2013
play_arrow
Lovelace
23:55

Vilde ekspeditioner til det ukendte (S1 E2)

Vilde ekspeditioner til det ukendte (S1 E2)
00:50

Sexanklagerne mod R. Kelly: Hvad skete der bagefter?

Sexanklagerne mod R. Kelly: Hvad skete der bagefter?
02:10

Ripper Street V (S5 E3)

Ripper Street V (S5 E3)
03:05

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
04:00

Kigger På Mennesker

Kigger På Mennesker
TV2 Charlie keyboard_arrow_right
14:00

Bjerglægen (91)

Bjerglægen (91)
14:50

Kommissær Rex (127)

Kommissær Rex (127)
15:45

Kommissær Rex (128)

Kommissær Rex (128)
16:35

Blue Bloods (40)

Blue Bloods (40)
17:25

Murdoch Mysterierne (148)

Murdoch Mysterierne (148)
18:15

Jarls Quizshow

Jarls Quizshow
19:05

Dr. Foster - 2 (5)

Dr. Foster - 2 (5)
20:05

Sagen genåbnet (7)

Sagen genåbnet (7)
21:05

Sagen genåbnet (8)

Sagen genåbnet (8)
22:00

Kriminalkommissær Barnaby (3)

Kriminalkommissær Barnaby (3)
23:45

En sag for Frost (14)

En sag for Frost (14)
01:30

Britain's Got Talent

Britain's Got Talent
02:35

Spørg Charlie

Spørg Charlie
03:10

Hospitalet i Holby (49)

Hospitalet i Holby (49)
04:10

Godnat

Godnat
04:55

Små og store synder (29)

Små og store synder (29)
TV3 Puls keyboard_arrow_right
13:55

Det lille hus på prærien (S6 E14)

Det lille hus på prærien (S6 E14)
15:00

Dr. Phil (S17 E71)

Dr. Phil (S17 E71)
16:00

Dr. Phil (S17 E72)

Dr. Phil (S17 E72)
17:00

Redningskvinder (S1 E2)

Redningskvinder (S1 E2)
18:00

Gordon, Gino And Fred's Road Trip (S1 E3)

Gordon, Gino And Fred's Road Trip (S1 E3)
19:00

Mit plastikmareridt (S5 E9)

Mit plastikmareridt (S5 E9)
20:00

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S6 E16)

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S6 E16)
21:00

Redningskvinder (S1 E3)

Redningskvinder (S1 E3)
22:00

The Usual Suspects

Amerikansk drama fra 1995
play_arrow
The Usual Suspects
00:15

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S6 E16)

Ramsay's Kitchen Nightmares USA (S6 E16)
01:15

Depotjægerne (S4 E6)

Depotjægerne (S4 E6)
01:45

Depotjægerne (S4 E7)

Depotjægerne (S4 E7)
02:20

Ånderne vender tilbage (S1 E2)

Ånderne vender tilbage (S1 E2)
03:15

Ånderne vender tilbage (S1 E3)

Ånderne vender tilbage (S1 E3)
04:05

American Crime Story: The People v. O.J. Simpson (S1 E1)

American Crime Story: The People v. O.J. Simpson (S1 E1)
Kanal 4 keyboard_arrow_right
14:15

My Lottery Dream Home (S3 E6)

My Lottery Dream Home (S3 E6)
14:50

90 Day Fiance: Happily Ever After? (S2 E8)

90 Day Fiance: Happily Ever After? (S2 E8)
15:50

Say Yes to the Dress (S16 E15)

Say Yes to the Dress (S16 E15)
16:50

De unge mødre (S6 E19)

De unge mødre (S6 E19)
17:25

De unge mødre (S6 E20)

De unge mødre (S6 E20)
17:55

Greys hvide verden (S4 E3)

Greys hvide verden (S4 E3)
18:55

Greys hvide verden (S4 E4)

Greys hvide verden (S4 E4)
20:00

Laws of Attraction

Komedie
play_arrow
Laws of Attraction
21:55

Skønheden i alting

Amr. drama fra 2016
play_arrow
Skønheden i alting
00:00

An Education

Amr. drama fra 2009
play_arrow
An Education
02:05

Blodets bånd (S2 E5)

Blodets bånd (S2 E5)
03:05

My Lottery Dream Home (S3 E1)

My Lottery Dream Home (S3 E1)
03:30

My Lottery Dream Home (S3 E2)

My Lottery Dream Home (S3 E2)
03:55

My Lottery Dream Home (S3 E3)

My Lottery Dream Home (S3 E3)
04:20

My Lottery Dream Home (S3 E4)

My Lottery Dream Home (S3 E4)
04:45

My Lottery Dream Home (S3 E5)

My Lottery Dream Home (S3 E5)
DRK keyboard_arrow_right
14:15

Vores guddommelige verden med Morgan Freeman II (S2 E2)

Vores guddommelige verden med Morgan Freeman II (S2 E2)
15:05

Vores guddommelige verden med Morgan Freeman II (S2 E3)

Vores guddommelige verden med Morgan Freeman II (S2 E3)
15:55

Krøniken (S1 E5)

Krøniken (S1 E5)
16:55

Krøniken (S1 E6)

Krøniken (S1 E6)
17:55

Huset på Christianshavn (S1 E45)

Huset på Christianshavn (S1 E45)
18:25

Huset på Christianshavn (S1 E46)

Huset på Christianshavn (S1 E46)
18:55

Grever, godsejere og gullaschbaroner (S1 E3)

Grever, godsejere og gullaschbaroner (S1 E3)
19:25

Grever, godsejere og gullaschbaroner (S1 E4)

Grever, godsejere og gullaschbaroner (S1 E4)
19:54

Dagens sang: I dit korte liv

Dagens sang: I dit korte liv
20:00

Victor Hugo (S1 E1)

Victor Hugo (S1 E1)
21:40

Victor Hugo (S1 E2)

Victor Hugo (S1 E2)
23:20

The Search

Fransk krigsdrama fra 2014
The Search
01:25

Lægen fra Chaussy

Fransk komediedrama fra 2016
play_arrow
Lægen fra Chaussy
03:05

Lørdagshjørnet - Bodil Udsen

Lørdagshjørnet - Bodil Udsen
04:15

Lørdagshjørnet - Susse Wold

Lørdagshjørnet - Susse Wold
TV2 FRI keyboard_arrow_right
14:15

Bagedysten - Creme de la creme (UK)

Bagedysten - Creme de la creme (UK)
15:25

Bagedysten - Creme de la creme (UK)

Bagedysten - Creme de la creme (UK)
16:30

Location, Location, Location

Location, Location, Location
17:25

Location, Location, Location

Location, Location, Location
18:15

Krejlerkongen

Krejlerkongen
18:55

Krejlerkongen

Krejlerkongen
19:30

Skat eller skrammel

Skat eller skrammel
20:20

Skat eller skrammel

Skat eller skrammel
21:15

Grin med dyrene - kæledyr på slap line

Grin med dyrene - kæledyr på slap line
22:00

Saturday Night Fever

Amr. dansefilm fra 1977
play_arrow
Saturday Night Fever
00:00

Det' bare mænd

Britisk komediedrama fra 1997
play_arrow
Det' bare mænd
01:35

Sæt pris på dit hjem (UK)

Sæt pris på dit hjem (UK)
02:25

Masterchef - de professionelle (UK)

Masterchef - de professionelle (UK)
03:25

Masterchef - de professionelle (UK)

Masterchef - de professionelle (UK)
04:25

Hotelinspektøren rykker ud

Hotelinspektøren rykker ud
TV3 Max keyboard_arrow_right
14:00

Simpsons (S5 E9)

Simpsons (S5 E9)
14:30

Simpsons (S5 E10)

Simpsons (S5 E10)
15:00

Car Matchmaker (S3 E1)

Car Matchmaker (S3 E1)
15:30

Car Matchmaker (S3 E2)

Car Matchmaker (S3 E2)
16:00

Counting Cars (S3 E7)

Counting Cars (S3 E7)
16:30

Counting Cars (S3 E8)

Counting Cars (S3 E8)
17:00

Simpsons (S17 E10)

Simpsons (S17 E10)
17:30

Simpsons (S17 E11)

Simpsons (S17 E11)
18:00

Tre mand og en football (S2 E13)

Tre mand og en football (S2 E13)
19:00

Verdens bedste liga (S2019 E8)

Verdens bedste liga (S2019 E8)
20:00

Vollgas Freitag (S2019 E8)

Vollgas Freitag (S2019 E8)
20:40

Nice - Paris Saint-Germain

Nice - Paris Saint-Germain
22:45

Premier League Preview

Premier League Preview
23:15

Verdens bedste liga (S2019 E8)

Verdens bedste liga (S2019 E8)
00:15

Vollgas Freitag (S2019 E8)

Vollgas Freitag (S2019 E8)
00:45

Bundesliga Clubs (S2019 E14)

Bundesliga Clubs (S2019 E14)
01:00

Tre mand og en football (S2 E13)

Tre mand og en football (S2 E13)
02:00

Nice - Paris Saint-Germain

Nice - Paris Saint-Germain
04:00

Verdens bedste liga (S2019 E8)

Verdens bedste liga (S2019 E8)
Discovery Channel keyboard_arrow_right
14:00

The Last Alaskans (S1 E1)

The Last Alaskans (S1 E1)
15:00

How It's Made (S21 E4)

How It's Made (S21 E4)
15:30

How It's Made (S21 E8)

How It's Made (S21 E8)
16:00

How Things Work (S1 E10)

How Things Work (S1 E10)
17:00

Salvage Hunters (S10 E12)

Salvage Hunters (S10 E12)
18:00

Wheeler Dealers (S12 E7)

Wheeler Dealers (S12 E7)
19:00

Wheeler Dealers (S12 E8)

Wheeler Dealers (S12 E8)
20:00

Deadliest Catch (S15 E21)

Deadliest Catch (S15 E21)
21:00

Deadliest Catch (S15 E22)

Deadliest Catch (S15 E22)
22:00

Naked and Afraid (S5 E2)

Naked and Afraid (S5 E2)
23:00

Jeremy Wade's Dark Waters (S1 E1)

Jeremy Wade's Dark Waters (S1 E1)
00:00

Naked and Afraid XL (S2 E3)

Naked and Afraid XL (S2 E3)
01:00

Deadliest Catch (S15 E22)

Deadliest Catch (S15 E22)
02:00

Naked and Afraid (S5 E2)

Naked and Afraid (S5 E2)
03:00

Dual Survival (S5 E11)

Dual Survival (S5 E11)
03:55

Deadliest Catch (S14 E13)

Deadliest Catch (S14 E13)
04:45

Fast N' Loud (S3 E1)

Fast N' Loud (S3 E1)
DR Ultra keyboard_arrow_right
13:55

Får tæsk med en fodbold | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E15)

Får tæsk med en fodbold | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E15)
14:05

Wild Kratts (S2 E24)

Wild Kratts (S2 E24)
14:30

Wild Kratts (S2 E25)

Wild Kratts (S2 E25)
15:00

Gysensten Slot

Gysensten Slot
16:35

Grizzy og lemmingerne (S1 E75)

Grizzy og lemmingerne (S1 E75)
16:40

Scooby Doo (S2 E34)

Scooby Doo (S2 E34)
17:00

Helium (S1 E12)

Helium (S1 E12)
17:15

Trio (S2 E5)

Trio (S2 E5)
17:40

Klassen - Tre på date, del 3 (368)

Klassen - Tre på date, del 3 (368)
17:50

Bob bliver bortført | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E19)

Bob bliver bortført | PEK - Pranksters Elite Klub (S2 E19)
18:00

Ultra Nyt

Ultra Nyt
18:15

The Next Step (S5 E10)

The Next Step (S5 E10)
18:35

Pendlerkids II (S2 E11)

Pendlerkids II (S2 E11)
18:50

Backstage II (S2 E7)

Backstage II (S2 E7)
19:10

Drengerøv (S1 E8)

Drengerøv (S1 E8)
19:30

Ultras Sorte Kageshow - ost i ansigtet! (S4 E6)

Ultras Sorte Kageshow - ost i ansigtet! (S4 E6)
20:00

Alvin og de frække jordegern - På farten

Alvin og de frække jordegern - På farten
21:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
23:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
01:30

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
03:25

Ultra siger godnat

Ultra siger godnat
TV2 Sport keyboard_arrow_right
15:00

Badminton: Denmark Open, direkte

Badminton: Denmark Open, direkte
16:00

Badminton: Denmark Open, direkte

Badminton: Denmark Open, direkte
17:00

Badminton: Denmark Open, direkte

Badminton: Denmark Open, direkte
18:00

Badminton: Denmark Open, direkte

Badminton: Denmark Open, direkte
19:00

Badminton: Denmark Open, direkte

Badminton: Denmark Open, direkte
20:00

Badminton: Denmark Open, direkte

Badminton: Denmark Open, direkte
21:00

Badminton: Denmark Open, direkte

Badminton: Denmark Open, direkte
22:00

Badminton: Denmark Open, direkte

Badminton: Denmark Open, direkte
22:55

Cykling: EM - bane

Cykling: EM - bane
TV3 Sport keyboard_arrow_right
14:00

European Open

European Open
16:00

European Open

European Open
18:15

AaB-OB

AaB-OB
18:55

AaB-OB

AaB-OB
21:00

AaB-OB

AaB-OB
21:45

European Open

European Open
23:45

European Open

European Open
01:05

Washington Capitals-NY Rangers

Washington Capitals-NY Rangers
Canal 9 keyboard_arrow_right
14:05

The Treehouse Guys (S3 E5)

The Treehouse Guys (S3 E5)
15:00

The Treehouse Guys (S3 E6)

The Treehouse Guys (S3 E6)
15:55

How Do They Do It? (S15 E6)

How Do They Do It? (S15 E6)
16:25

How Do They Do It? (S15 E7)

How Do They Do It? (S15 E7)
17:00

How Do They Do It? (S15 E8)

How Do They Do It? (S15 E8)
17:30

How Do They Do It? (S15 E9)

How Do They Do It? (S15 E9)
18:05

Man Caves (S2 E4)

Man Caves (S2 E4)
18:30

Man Caves (S2 E5)

Man Caves (S2 E5)
19:05

Man Caves (S2 E6)

Man Caves (S2 E6)
19:30

Man Caves (S2 E7)

Man Caves (S2 E7)
20:00

Man Fire Food (S4 E9)

Man Fire Food (S4 E9)
20:30

Man Fire Food (S4 E10)

Man Fire Food (S4 E10)
21:00

Special Victims Unit (S13 E5)

Special Victims Unit (S13 E5)
22:00

Special Victims Unit (S13 E6)

Special Victims Unit (S13 E6)
23:00

M*A*S*H (S2 E1)

M*A*S*H (S2 E1)
23:35

M*A*S*H (S2 E2)

M*A*S*H (S2 E2)
00:10

M*A*S*H (S2 E3)

M*A*S*H (S2 E3)
00:45

M*A*S*H (S2 E4)

M*A*S*H (S2 E4)
01:20

M*A*S*H (S2 E5)

M*A*S*H (S2 E5)
01:55

M*A*S*H (S2 E6)

M*A*S*H (S2 E6)
02:30

How Do They Do It? (S15 E6)

How Do They Do It? (S15 E6)
03:00

How Do They Do It? (S15 E7)

How Do They Do It? (S15 E7)
03:35

How Do They Do It? (S15 E8)

How Do They Do It? (S15 E8)
04:00

How Do They Do It? (S15 E9)

How Do They Do It? (S15 E9)
04:25

Man Caves (S2 E4)

Man Caves (S2 E4)
04:50

Man Caves (S2 E5)

Man Caves (S2 E5)
DR Ramasjang keyboard_arrow_right
14:00

Sikker & Søn VI (S6 E5)

Sikker & Søn VI (S6 E5)
14:10

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E8)

Onkel Rejes Sørøvershow (S1 E8)
14:35

Sprinter Galore IV - Pizza (S4 E2)

Sprinter Galore IV - Pizza (S4 E2)
14:50

Quizdyrene II (6) - Flodfiskene

Quizdyrene II (6) - Flodfiskene
15:05

Ernest & Celestine (S1 E1)

Ernest & Celestine (S1 E1)
15:15

Simon

Simon
15:25

Gurli Gris VII (S7 E7)

Gurli Gris VII (S7 E7)
15:30

Kika og Bob (S1 E15)

Kika og Bob (S1 E15)
15:45

Gry og Regnbueriget

Gry og Regnbueriget
16:05

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
16:20

Tib & Tumtum

Tib & Tumtum
16:30

Apollos røverhistorier

Apollos røverhistorier
16:45

Pyjamasheltene II (S2 E7)

Pyjamasheltene II (S2 E7)
17:00

Onkel Rejes Heavyband (S1 E6)

Onkel Rejes Heavyband (S1 E6)
17:15

Motor Mille og uniformerne - Politi (S1 E1)

Motor Mille og uniformerne - Politi (S1 E1)
17:30

Mini MGP - Show 1

Mini MGP - Show 1
17:50

Quizdyrene II (8) - Araen Sugar

Quizdyrene II (8) - Araen Sugar
18:05

F for Får

F for Får
18:10

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven

Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
18:20

Min lille hund Mester (S1 E7)

Min lille hund Mester (S1 E7)
18:30

Morten Skildpadde: En rejse under havet

Morten Skildpadde: En rejse under havet
19:15

Morten Skildpadde: Polarforsker

Morten Skildpadde: Polarforsker
20:00

Lillefinger

Lillefinger
20:15

Ramasjang sover

Ramasjang sover
23:00

Ramasjang sover

Ramasjang sover
01:45

Ramasjang sover

Ramasjang sover
03:50

Ramasjang sover

Ramasjang sover
04:45

Ramasjang sover - lidt endnu

Ramasjang sover - lidt endnu
Eurosport 2 keyboard_arrow_right
14:00

Motorsport: FIM Endurance World Championship

Motorsport: FIM Endurance World Championship
14:30

Ridebanespringning: Beijing Masters

Ridebanespringning: Beijing Masters
16:00

Bordtennis: German Open

Bordtennis: German Open
17:00

Formel E: Race to Change

Formel E: Race to Change
18:00

Banecykling: EM

Banecykling: EM
21:50

Triatlon: Super League - Højdepunkter

Triatlon: Super League - Højdepunkter
22:35

eSuperliga: AC Horsens-Brøndby IF

eSuperliga: AC Horsens-Brøndby IF
23:55

eSuperliga: SønderjyskE-FC København

eSuperliga: SønderjyskE-FC København
01:00

Tennis: WTA Tour (k)

Tennis: WTA Tour (k)
02:20

Bordtennis: German Open

Bordtennis: German Open
03:20

Wrestling: VM

Wrestling: VM
03:50

Cykling: Paris-Tours

Cykling: Paris-Tours
Eurosport 1 keyboard_arrow_right
18:55

Watts

Watts
19:15

Sejlsport: Spirit of Yachting

Sejlsport: Spirit of Yachting
19:45

Billard: Snooker - English Open

Billard: Snooker - English Open
23:00

EM-kvalifikation: Højdepunkter fra Matchweek

EM-kvalifikation: Højdepunkter fra Matchweek
00:00

EM-kvalifikation: Højdepunkter fra Matchweek

EM-kvalifikation: Højdepunkter fra Matchweek
01:00

Formel E: Race to Change

Formel E: Race to Change
02:00

Udspring: World Series

Udspring: World Series
03:00

Motorsport: Endurance

Motorsport: Endurance
03:55

Billard: 3-Bande - Korea Masters

Billard: 3-Bande - Korea Masters
TLC keyboard_arrow_right
15:00

Something Borrowed, Something New (S3 E1)

Something Borrowed, Something New (S3 E1)
15:30

Something Borrowed, Something New (S3 E2)

Something Borrowed, Something New (S3 E2)
16:00

90 Day Fiance: Before the 90 Days (S2 E10)

90 Day Fiance: Before the 90 Days (S2 E10)
18:00

Cake Boss (S8 E28)

Cake Boss (S8 E28)
18:30

Cake Boss (S8 E29)

Cake Boss (S8 E29)
19:00

Say Yes to the Dress (S17 E5)

Say Yes to the Dress (S17 E5)
20:00

I Am Jazz (S2 E3)

I Am Jazz (S2 E3)
21:00

Nate & Jeremiah By Design (S1 E7)

Nate & Jeremiah By Design (S1 E7)
22:00

Unexpected: Teenage & Pregnant (S3 E2)

Unexpected: Teenage & Pregnant (S3 E2)
23:00

My Big Fat Fabulous Life (S5 E7)

My Big Fat Fabulous Life (S5 E7)
00:00

Beauty Queen Murders (S2 E3)

Beauty Queen Murders (S2 E3)
01:00

I Am Jazz (S2 E2)

I Am Jazz (S2 E2)
02:00

Nate & Jeremiah By Design (S1 E6)

Nate & Jeremiah By Design (S1 E6)
03:00

Unexpected: Teenage & Pregnant (S3 E1)

Unexpected: Teenage & Pregnant (S3 E1)
03:55

My Cat From Hell (S6 E10)

My Cat From Hell (S6 E10)
04:45

MasterChef Australia (S8 E35)

MasterChef Australia (S8 E35)
Animal Planet keyboard_arrow_right
14:35

Alaska Monsters (S1 E3)

Alaska Monsters (S1 E3)
15:30

Everest: Beyond the Limit (S2 E1)

Everest: Beyond the Limit (S2 E1)
16:25

Animal Cops Houston (S17 E9)

Animal Cops Houston (S17 E9)
17:20

Bad Dog (S3 E5)

Bad Dog (S3 E5)
18:15

The Vet Life (S1 E8)

The Vet Life (S1 E8)
19:10

Vet Gone Wild (S1 E2)

Vet Gone Wild (S1 E2)
20:05

Mekong: Soul of a River (S1 E3)

Mekong: Soul of a River (S1 E3)
21:00

Alaska Monsters (S1 E4)

Alaska Monsters (S1 E4)
21:55

Pit Bulls & Parolees (S8 E3)

Pit Bulls & Parolees (S8 E3)
22:50

The Vet Life (S1 E8)

The Vet Life (S1 E8)
23:45

Vet Gone Wild (S1 E2)

Vet Gone Wild (S1 E2)
00:40

Alaska Monsters (S1 E4)

Alaska Monsters (S1 E4)
01:35

Bad Dog (S3 E5)

Bad Dog (S3 E5)
02:25

The Vet Life (S1 E8)

The Vet Life (S1 E8)
03:15

Vet Gone Wild (S1 E2)

Vet Gone Wild (S1 E2)
04:02

Mekong: Soul of a River (S1 E3)

Mekong: Soul of a River (S1 E3)
04:49

Pit Bulls & Parolees (S8 E3)

Pit Bulls & Parolees (S8 E3)
National Geographic keyboard_arrow_right
14:00

Den utrolige Dr. Pol (S7 E5)

Den utrolige Dr. Pol (S7 E5)
15:00

Airport Security: Peru (S3 E10)

Airport Security: Peru (S3 E10)
16:00

Sekunder fra katastrofen (S2 E11)

Sekunder fra katastrofen (S2 E11)
17:00

Vintervejens Helte: Norge (S2 E8)

Vintervejens Helte: Norge (S2 E8)
18:00

Undersøgelse af flystyrt (S17 E4)

Undersøgelse af flystyrt (S17 E4)
19:00

Sekunder fra katastrofen (S2 E12)

Sekunder fra katastrofen (S2 E12)
20:00

Alaska State Troopers (S7 E1)

Alaska State Troopers (S7 E1)
21:00

Alaska State Troopers (S5 E1)

Alaska State Troopers (S5 E1)
22:00

Nasca-folkets sidste hemmeligheder

Nasca-folkets sidste hemmeligheder
23:00

Undersøgelse af flystyrt (S15 E5)

Undersøgelse af flystyrt (S15 E5)
00:00

Dum, Dummere, Derfor! (S3 E31)

Dum, Dummere, Derfor! (S3 E31)
00:30

Dum, Dummere, Derfor! (S3 E34)

Dum, Dummere, Derfor! (S3 E34)
01:00

Fanget i udlandet (S5 E5)

Fanget i udlandet (S5 E5)
02:00

Nazi megakonstruktioner (S3 E3)

Nazi megakonstruktioner (S3 E3)
03:00

Biler i nød (S4 E6)

Biler i nød (S4 E6)
04:00

Alaska State Troopers (S7 E2)

Alaska State Troopers (S7 E2)
Discovery Science keyboard_arrow_right
14:02

How It's Made (S26 E8)

How It's Made (S26 E8)
14:26

How It's Made (S21 E15)

How It's Made (S21 E15)
14:50

How It's Made (S21 E16)

How It's Made (S21 E16)
15:14

Sci-Fi Saved My Life (S1 E3)

Sci-Fi Saved My Life (S1 E3)
16:02

Gamechangers: Inventing The World (S1 E3)

Gamechangers: Inventing The World (S1 E3)
16:50

Strip the Cosmos (S2 E5)

Strip the Cosmos (S2 E5)
17:40

Mega Engineering (S1 E4)

Mega Engineering (S1 E4)
18:30

America's Lost Vikings (S1 E3)

America's Lost Vikings (S1 E3)
19:20

How Do They Do It? (S9 E14)

How Do They Do It? (S9 E14)
19:45

How It's Made (S26 E9)

How It's Made (S26 E9)
20:10

Gamechangers: Inventing The World (S1 E4)

Gamechangers: Inventing The World (S1 E4)
21:00

America's Lost Vikings (S1 E3)

America's Lost Vikings (S1 E3)
21:50

Sci-Fi Saved My Life (S1 E4)

Sci-Fi Saved My Life (S1 E4)
22:40

How Do They Do It? (S9 E14)

How Do They Do It? (S9 E14)
23:05

How It's Made (S26 E9)

How It's Made (S26 E9)
23:30

Mega Engineering (S1 E4)

Mega Engineering (S1 E4)
00:20

Strip the Cosmos (S2 E5)

Strip the Cosmos (S2 E5)
01:10

Gamechangers: Inventing The World (S1 E4)

Gamechangers: Inventing The World (S1 E4)
02:00

America's Lost Vikings (S1 E3)

America's Lost Vikings (S1 E3)
02:48

Sci-Fi Saved My Life (S1 E4)

Sci-Fi Saved My Life (S1 E4)
03:36

Mega Engineering (S1 E4)

Mega Engineering (S1 E4)
04:24

How Do They Do It? (S9 E14)

How Do They Do It? (S9 E14)
04:48

How It's Made (S26 E9)

How It's Made (S26 E9)
Xee keyboard_arrow_right
14:05

9-1-1 (S2 E18)

9-1-1 (S2 E18)
15:05

MacGyver (S3 E12)

MacGyver (S3 E12)
16:00

Family Guy (S8 E11)

Family Guy (S8 E11)
16:30

Family Guy (S8 E12)

Family Guy (S8 E12)
17:00

Kongen af Queens (S4 E21)

Kongen af Queens (S4 E21)
17:30

Kongen af Queens (S4 E22)

Kongen af Queens (S4 E22)
18:00

How I Met Your Mother (S6 E18)

How I Met Your Mother (S6 E18)
18:30

How I Met Your Mother (S6 E19)

How I Met Your Mother (S6 E19)
19:00

How I Met Your Mother (S6 E20)

How I Met Your Mother (S6 E20)
19:30

How I Met Your Mother (S6 E21)

How I Met Your Mother (S6 E21)
20:00

9-1-1 (S3 E1)

9-1-1 (S3 E1)
21:00

Family Guy (S18 E16)

Family Guy (S18 E16)
21:30

Family Guy (S18 E17)

Family Guy (S18 E17)
22:00

Family Guy (S17 E15)

Family Guy (S17 E15)
22:30

Family Guy (S17 E16)

Family Guy (S17 E16)
23:00

Family Guy (S17 E17)

Family Guy (S17 E17)
23:30

Family Guy (S17 E18)

Family Guy (S17 E18)
00:00

Ash vs Evil Dead (S3 E7)

Ash vs Evil Dead (S3 E7)
00:35

Ash vs Evil Dead (S3 E8)

Ash vs Evil Dead (S3 E8)
01:10

The Walking Dead (S10 E2)

The Walking Dead (S10 E2)
02:10

Atlanta (S2 E6)

Atlanta (S2 E6)
02:45

Atlanta (S2 E7)

Atlanta (S2 E7)
03:15

Atlanta (S2 E8)

Atlanta (S2 E8)
03:45

Atlanta (S2 E9)

Atlanta (S2 E9)
04:20

Atlanta (S2 E10)

Atlanta (S2 E10)
04:50

Atlanta (S2 E11)

Atlanta (S2 E11)
DK4 keyboard_arrow_right
14:00

Lokalt kvarter

Lokalt kvarter
14:30

MotorTV 2019

MotorTV 2019
15:00

Fiskemagasinet: Geddefiskeri på land

Fiskemagasinet: Geddefiskeri på land
15:30

Jagtmagasinet

Jagtmagasinet
16:00

Fredags Bingo

Fredags Bingo
17:00

Sommer i Blokhus

Sommer i Blokhus
17:30

Det gode håndværk

Det gode håndværk
18:00

Historien om et teater

Historien om et teater
18:30

Plantemad i Danmark

Plantemad i Danmark
19:00

De politiske sværvægtere

De politiske sværvægtere
20:00

RejseTV

RejseTV
20:20

Jacob og Søren på udflugt til Skarø og Drejø

Jacob og Søren på udflugt til Skarø og Drejø
20:55

Gran Canaria på kryds og tværs

Gran Canaria på kryds og tværs
21:50

Campingmagasinet

Campingmagasinet
22:20

Godt og blandet

Godt og blandet
23:20

Livet i en pladebutik

Livet i en pladebutik
23:45

Jagtmagasinet

Jagtmagasinet
00:15

Madspild på menuen

Madspild på menuen
00:45

Gademode

Gademode
01:00

KulturHave med Mikael Fock

KulturHave med Mikael Fock
01:30

Havemagasinet

Havemagasinet
02:00

Møde med Bruce Guthro

Møde med Bruce Guthro
02:35

Kniv og gaffel

Kniv og gaffel
03:00

Hos Lone

Hos Lone
03:30

Havemagasinet

Havemagasinet
04:00

Kierkegaards Kabinet

Kierkegaards Kabinet
04:30

Jagtmagasinet

Jagtmagasinet
National Geographic Wild keyboard_arrow_right
14:00

Dyrenes kampklub (S4 E6)

Dyrenes kampklub (S4 E6)
14:50

Dyrenes kampklub (S4 E4)

Dyrenes kampklub (S4 E4)
15:35

Dyrenes kampklub (S4 E3)

Dyrenes kampklub (S4 E3)
16:25

Den utrolige Dr. Pol (S5 E3)

Den utrolige Dr. Pol (S5 E3)
17:10

Dyrenes kampklub (S4 E5)

Dyrenes kampklub (S4 E5)
18:00

Afrikas jægere (S3 E3)

Afrikas jægere (S3 E3)
18:50

Afrikas jægere (S3 E4)

Afrikas jægere (S3 E4)
19:35

Monsterslanger

Monsterslanger
20:25

Afrikas jægere (S3 E3)

Afrikas jægere (S3 E3)
21:15

Den utrolige Dr. Pol (S7 E12)

Den utrolige Dr. Pol (S7 E12)
22:00

Dyrlæge i Yukon (S4 E1)

Dyrlæge i Yukon (S4 E1)
22:50

Dyrenes kampklub (S4 E5)

Dyrenes kampklub (S4 E5)
23:40

Afrikas jægere (S3 E3)

Afrikas jægere (S3 E3)
00:25

Monsterslanger

Monsterslanger
01:15

Dyrenes kampklub (S4 E6)

Dyrenes kampklub (S4 E6)
02:05

Dyrenes kampklub (S4 E4)

Dyrenes kampklub (S4 E4)
02:50

Dyrenes kampklub (S4 E3)

Dyrenes kampklub (S4 E3)
03:40

Dyrenes kampklub (S4 E4)

Dyrenes kampklub (S4 E4)
04:25

Dyrenes kampklub (S4 E3)

Dyrenes kampklub (S4 E3)
Paramount keyboard_arrow_right
13:55

The Daily Show (S25 E9)

The Daily Show (S25 E9)
14:25

The Daily Show (S25 E10)

The Daily Show (S25 E10)
15:00

South Park (S19 E1)

South Park (S19 E1)
15:30

South Park (S19 E2)

South Park (S19 E2)
16:00

Futurama (S4 E7)

Futurama (S4 E7)
16:30

Futurama (S4 E8)

Futurama (S4 E8)
17:00

Venner (S6 E12)

Venner (S6 E12)
17:30

Venner (S6 E13)

Venner (S6 E13)
18:00

Teen Mom 2 (S5 E16)

Teen Mom 2 (S5 E16)
19:00

The Late Late Show with James Corden (S42 E76)

The Late Late Show with James Corden (S42 E76)
20:00

Venner (S6 E22)

Venner (S6 E22)
20:30

Venner (S6 E23)

Venner (S6 E23)
21:00

Monster

Monster
23:20

The Daily Show (S25 E11)

The Daily Show (S25 E11)
23:55

The Jim Jefferies Show (S3 E15)

The Jim Jefferies Show (S3 E15)
00:25

Yellowstone (S2 E2)

Yellowstone (S2 E2)
01:25

South Park (S18 E7)

South Park (S18 E7)
01:50

Workaholics (S4 E6)

Workaholics (S4 E6)
02:15

Caraoke Showdown (S1 E2)

Caraoke Showdown (S1 E2)
02:30

Corporate (S1 E1)

Corporate (S1 E1)
02:55

Are You The One? (S2 E2)

Are You The One? (S2 E2)
03:35

16 and Pregnant (S2 E5)

16 and Pregnant (S2 E5)
04:15

Inside Amy Schumer (S1 E9)

Inside Amy Schumer (S1 E9)
04:35

Far på fuldtid (S3 E8)

Far på fuldtid (S3 E8)
eSports TV keyboard_arrow_right
14:00

LOL: IEM Katowice 2017

LOL: IEM Katowice 2017
15:30

The Foxes-Soulbees Airline

The Foxes-Soulbees Airline
16:05

Ugly Intentions-Slackers

Ugly Intentions-Slackers
16:35

Street Fighter V: Brooklyn Beatdown

Street Fighter V: Brooklyn Beatdown
16:48

Street Fighter V: Brooklyn Beatdown

Street Fighter V: Brooklyn Beatdown
16:59

ESL One New York 2016

ESL One New York 2016
17:05

ESL One New York 2016

ESL One New York 2016
17:15

PSG.LGD-OG

PSG.LGD-OG
21:00

Group D

Group D
01:45

Street Fighter V: Brooklyn Beatdown

Street Fighter V: Brooklyn Beatdown
02:00

Group D

Group D
Pressemeddelelser

Mads Laudrup med helt nyt Superliga XL

Mads Laudrup med helt nyt Superliga XL

Se hvor og hvornår VM-kampene vises!

Se hvor og hvornår VM-kampene vises!

Her er DR's efterfølger til X Factor!

Her er DR's efterfølger til X Factor!

Fuld plade på TV 2 er i fuld gang!

Fuld plade på TV 2 er i fuld gang!

Meget mere drama på DR!

Meget mere drama på DR!

Tvguide.dk er Danmarks største og bedste online tv-guide med 5 millioner besøgende pr. måned – flere end 150.000 tv-seere om dagen. Vores brugere hungrer efter information om, hvad der kommer i aften på DR1 og på TV2, hvornår Paradise Hotel bliver sendt på TV3, eller om det nu er DR1 eller TV2, der sender X Factor 2018.

10 års tæt samarbejde med danske og udenlandske tv-stationer betyder, at vi leverer Danmarks største og bedste tv-guide til mobil, tablets og laptops.

I 2015 lancerede vi med stor succes vores mobile version af tvguide.dk, som er en tv-guide, der virker perfekt på din mobil og giver dig et hurtigt overblik i sofaen.

I januar 2018 blev tvguide.dk relanceret med nyt design og funktionalitet, bedre brugervenlighed samt øget fokus på de seneste tv-formater som streaming tv og ikke mindst mere gossip og videoindhold.

Den nye tv-guide giver et bedre tv-overblik, ikke mindst på iPad og iPhones.

Vi gør os umage for at informere dig om, hvad der sendes på dit fjernsyn, hvilke film du skal se på tv i aften, de nyeste tv serier, weekendens fodboldkampe, og hvad tid der kommer Formel 1 og på hvilken kanal.

Tvguide.dk arbejder tæt sammen med DR1, TV2, TV3, og SBS Discovery samt de største skandinaviske tv-stationer som de svenske kanaler SVT1, SVT2, TV4 og Norske NRK1, NRK2, TV2 og TVNorge.

Det nye tvguide.dk satser udover bedre brugervenlighed på de seneste tv-formater som streaming tv inklusive Netflix, HBO, Viaplay, Blockbuster.

Disse streaming-tjenester vil i løbet af 2018 blive indekseret og dækket af os, og vi vil informere dig om, hvad du kan se i aften på bl.a. Netflix, HBO og alle de andre nye streaming tv-kanaler.

Vores redaktionelle linje vil i 2018 også blive udvidet, og vi forsætter med at dække tv-nyheder og det nyeste gossip fra reality-tv verdenen.

Herudover skriver vi nyheder om de mest populære tv-shows som X Factor, Vild med dans, Den store bagedyst og andre top tv-programmer.

Vi forventer, at tvguide.dk fortsætter med at vokse og ser det som et helt realistisk mål, at vi når 6 mio. månedlige besøg ved udgangen af 2018.

Tvguide.dk er en del af zaptvmedia.com og har til huse i Europas nye mediehovedstad, Barcelona. Her arbejder vi hele tiden på at udvikle og forbedre tvguide.dk og vores tv-guide-portaler i andre lande.